Kadrosu HEM'de olan kurs açmak zorunda mı?

Kodla Büyü

AKADEMİA

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar benim kadrom HEM'de ancak yandaki okulda formatör olarak görevlendirildim.

Geçen yıl HEM'de kurs açmıştım, doğru düzgün gelen olmadı, başvurular yetersiz kaldı ama yıl sonuna kadar devam ettik, çok sıkıcı idi.

Bu yıl HEM müdürü yine kurs açmamı söyleyecek diye bekliyorum. Böyle bir durumda kurs açmama hakkım var mı, yoksa kurs açmak zorunda mıyım? Veya kurs illa açılacaksa başka bir BT öğretmeni açsın diyebilir miyim?

Bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Hocam ufak yerlerde sanırım hep böyle.

Kursa 20 kişi yazılıyor, belki de zorlamayla yazılıyor bilmiyorum. Fakat 1-2 kişi ancak geliyor. Yav ben rahatsız oluyorum bu durumdan. Kurs aktif görünüyor ama zaten haftada 4-6 saat.

Olmasın varsın. Yani sırf HEM'de kurs yapılıyor görünsün diye öyyle çabalıyorlar. Ama ben kurs istemiyorum bu sene. Rahatsız oluyorum. Acaba mecbur muyuz? Onu sormuştum.

Hocam ufak yerlerde sanırım hep böyle.

Kursa 20 kişi yazılıyor, belki de zorlamayla yazılıyor bilmiyorum. Fakat 1-2 kişi ancak geliyor. Yav ben rahatsız oluyorum bu durumdan. Kurs aktif görünüyor ama zaten haftada 4-6 saat.

Olmasın varsın. Yani sırf HEM'de kurs yapılıyor görünsün diye öyyle çabalıyorlar. Ama ben kurs istemiyorum bu sene. Rahatsız oluyorum. Acaba mecbur muyuz? Onu sormuştum.

Normalde devam eden sayısı 8'in altına düşünce mi neydi kursun kapatılması lazım diye biliyorum. Akşam kurslarını idareciler hep ister, çünkü tam gün tam yıl olayından fazla ek ders alıyorlar.

Hocam HEM lerde kadrolu öğretmenin kurs açma mecburiyeti şu şekildedir.
İlköğretim ve Liselerde olduğu gibi 15+6 saat derse girme mecburiyeti vardır. Bu sağlanamazsa eğer öğretmen başka bir kuruma geçici görevle gönderilir.
Ancak öğretmenin üzerinde görevlendirme varsa (formatörlük gibi) 15+6 saat derse girme mecburiyeti ortadan kalkar,
Burada da şöyle bir sorun var, Usta öğreticilere kurs açılabilmesi için öncelikle kadrolu öğretmenlere kurs açılması gerekmektedir.
Örn: Bilişim Teknolojileri Öğretmeni varsa kurumda, Usta öğreticiye kurs açılabilmesi için öncelikle kurumun kadrolu öğretmenine mecburi ders saatince kurs açılması gerekmektedir. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü yönetmeliklerinde bu şekilde anlatılıyor diye biliyorum.

Bende HEM de kadrolu BT öğretmeniyim. Usta öğreticelere kurs açma fırsatı tanıyabilmek için bana 15 saatlik kurs açılmıştı. Ama kurslara pek fazla talep olmadığı için benim kursumla kaldık.

Kursun kapatılması ile ilgili olarakta kursiyer sayısı 12 nin altına düşerse kurs kapatılabilir. Ama kursta Eğitim Tedbiri konmuş kursiyer varsa o kurs kapatılamaz.

Benim bildiklerim bu şekilde hocam.

Daha önce suç işlemiş, ceza almış veya mahkemeye çıkmış gençlere verilen isimdir hocam. Bu tür gençlerin katıldığı kurslar kapatılamaz çünkü mahkeme kararı ile kursa yazılıyorlar.

Henüz öyle bir kursiyerler karşılaşmadım ilginç. Eski okulumda toplum hizmeti verilmiş bi eski mahkum vardı. Süresi dolana kadar günün belli saatlerinde okula geliyordu. Hizmetli niyetine sanırım. İdareciler pek bir iş yaptırmadılar ona tabii.

halilturkoglu' Alıntı:
İlköğretim ve Liselerde olduğu gibi 15+6 saat derse girme mecburiyeti vardır. Bu sağlanamazsa eğer öğretmen başka bir kuruma geçici görevle gönderilir.
Ancak öğretmenin üzerinde görevlendirme varsa (formatörlük gibi) 15+6 saat derse girme mecburiyeti ortadan kalkar,
Burada da şöyle bir sorun var, Usta öğreticilere kurs açılabilmesi için öncelikle kadrolu öğretmenlere kurs açılması gerekmektedir.
Örn: Bilişim Teknolojileri Öğretmeni varsa kurumda, Usta öğreticiye kurs açılabilmesi için öncelikle kurumun kadrolu öğretmenine mecburi ders saatince kurs açılması gerekmektedir. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü yönetmeliklerinde bu şekilde anlatılıyor diye biliyorum.

Bende HEM de kadrolu BT öğretmeniyim. Usta öğreticelere kurs açma fırsatı tanıyabilmek için bana 15 saatlik kurs açılmıştı. Ama kurslara pek fazla talep olmadığı için benim kursumla kaldık.

Kursun kapatılması ile ilgili olarakta kursiyer sayısı 12 nin altına düşerse kurs kapatılabilir. Ama kursta Eğitim Tedbiri konmuş kursiyer varsa o kurs kapatılamaz.

Hocam kurs açmayı ben talep etmezsem resen vermeleri gerekir diye düşünüyorum. (Tabii bu şekilde bir yetkileri var mı bilmiyorum)

Bu şekilde söylesem yani "Benim kurs açma talebim yok ancak resen verilen görevleri yerine getirmek durumdayım." desem sizce ne olur?
:?:

AKADEMİA' Alıntı:
halilturkoglu' Alıntı:

Hocam kurs açmayı ben talep etmezsem resen vermeleri gerekir diye düşünüyorum. (Tabii bu şekilde bir yetkileri var mı bilmiyorum)

Bu şekilde söylesem yani "Benim kurs açma talebim yok ancak resen verilen görevleri yerine getirmek durumdayım." desem sizce ne olur?
:?:

Sayın hocalarım yukarıda da belirttiğim gibi ben kadrosu HEM'de olan Bilişimciyim.

Kurum müdürünün beni resen görevlendirmesi söz konusu mudur?

:?: :?:

hocam resen kurs yazma diye bir durum yoktur. maaş karşılığı girmeniz gereken ders saati vardır. Bu ders saatini doldurmadığınız sürece size kurs görevi verilir. Ancak eğer formatör iseniz, artık olay müdürün inisiyatifine kalmıştır (en fazla maaş karşılığı ibaresinden dolayı).

hocam yeterli kursiyer başvurusu (8 kişi) varsa açmanız gerekir. Kurs süresince devam edenlerin sayısı 8'in altına düşerse kursu kapatılması lazım.

Geri