Kademeli Geçiş - Dersimizin adı ve programı hakkında

Kodla Büyü

alim

Aktif Üye
Merhabalar.. 05.09.2012 tarihli Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi ( 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar) Öğretim Programı konulu TTKB kararı: ile

"Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 03.09.2012 tarih ve 14975 sayılı yazısı üzerine Kurulumuzda görüşülen Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi ( 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar) Öğretim Programının, 2012-2013 Öğretim Yılından itibaren 5. sınıflardan başlamak ve kademeli olarak uygulanmak üzere ekli örneğine göre kabulü,
Söz konusu programa göre ders kitabı hazırlanmaması,
Kurulumuzun 28.08.2006 tarihli ve 347 sayılı kararı ile kabul edilen İlköğretim Seçmeli Bilgisayar Dersi (1-8. Sınıflar) Öğretim Programının, 2012-2013 Öğretim Yılından itibaren 1-5. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulamadan kaldırılması
kararlaştırıldı.
Ömer DİNÇER"

buradan yola çıkarak bu sene(2012 2013 için) 6 7 8 sınıflarda eski ders programlarının geçerli ve dersimizin adını "Bilişim Teknolojileri" olduğunu ifade edebiliriz değil mi? çünkü bazı öğretmen arkadaşlarım 6 7 8 içinde BT ve Yazılım ifadesini kullanıyor...

Ben 5-6-7 ve 8. sınıf yıllık planlarında dersimizin adını "Bilişim Teknolojileri ve Yazılım" olarak yazdım, bir sıkıntı olacağını da düşünmüyorum..

Geri