Kaç saate kadar ders almak zorundayım?

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar hamileyim, zorlanıyorum ve az ders istiyorum ancak ilçeden 20 saatin altında kimseye ders vermeyeceksin diye bir talimat gelmiş. Derslerimi isteyen daha önce benim derslerime giren bir öğretmen arkadaşımız da var. Şimdi programımız henüz açıklanmadı ama sanırım 20 saat ders+2 saat seçmeli ders verecekler bana.
En azından dilekçe verip seçmeli dersten feragat edebilir miyim, ya da ders saatimi 15' e indirmenin bir yolu var mıdır?

15 maaş 6 zorunlu ekders toplam 21 saate kadar sizi zorlayabilirler üstü sizin isteğinize bağlıdır. eğer okulunuzda 15 saat girerseniz 6 saatte eğitim bölgenizde başka okulda verirler...

hocam okulunuzda ful ekders almayan bir hoca ile anlaşıp bunu da müdüre onaylatırsanız olur. yoksa 21 saate kadar almak zorundasın. yani diğer bir saati almaz isen diğerine veremez 20 saat olur. 7 ve 8 deki seçmeli dersleri vermesin müdür aranız hiç mi iyi değil ders dağılımını yazmamışın ama ne diyeyim . 5 ve 6 zorunlu gireceksin

Müdür yeni geldi zaten bir iyiliğimiz kötülüğümüz yok hatta henüz konuşmuşluğumuz bile yok :)
Bir arkadaşla anlaştık zaten ama müdür yard. ona rağmen ilçeden yazı geldi 20'nin altında ders veremem diyor, farklı okullarla görüştüm evet ilçeden öyle bir yazı malesef gelmiş:(
O zaman seçmeli dersi verirlerse 1'ini almıyorum diye dilekçe vereyim diğerini de veremezler mecburen. Şu okullarda, ilçelerde bayanların halinden anlayacak en az 1 bayan idareci çalışsın bence yaw:(

O yazılar hep gelir. Her gelen yazıya baksaydık ohoo. Koltuğa kütük koysan bazı yöneticilerden daha iyi iş çıkarır vallahi.

Diyelim btr olduk. Okuldaki bt derslerinden başka ders alabiliyor muyuz? Alırsak ek ders ücreti alabiliyor muyuz? Kaç saate kadar alırsak ücret alırız.

btr olursan alanın dışında derse girmezsin btr görevlendirme genelgesinde öyle yazıyor.zorla girdiremezler btr yi alanı dışında derse.

15 maaş 6 zorunlu ekders toplam 21 saate kadar ders verebilirler...

Ama her şey müdür de biter

anlatmak istediğim istekli olursak btr olduktan sonra bt dersleri dışında derse girebilir miyiz? girersek ek ders ücreti alabilir miyiz? ben de alamayız diye biliyorum ama...

Enterprise' Alıntı:
Arkadaşlar hamileyim, zorlanıyorum ve az ders istiyorum ancak ilçeden 20 saatin altında kimseye ders vermeyeceksin diye bir talimat gelmiş. Derslerimi isteyen daha önce benim derslerime giren bir öğretmen arkadaşımız da var. Şimdi programımız henüz açıklanmadı ama sanırım 20 saat ders+2 saat seçmeli ders verecekler bana.
En azından dilekçe verip seçmeli dersten feragat edebilir miyim, ya da ders saatimi 15' e indirmenin bir yolu var mıdır?
Hocam, 15 saat maaş karşılığı, +6 saatte zorunlu ek ders görevi resmi olarak verebilirler.

Sizin yapacağınız müdürü gidip, hamileliğiniz sizi fiziki olarak zorladığını belirtmeniz ve devletin zarara uğramayacağını belirmeniz lazım.. Malumunuzdur hiç bir memur 10 yılı doldurmadan ücretsiz izin alamazken sadece yeni çocuğu olan annelere bu hakkı veriyor..., belirli bir aydan sonra nöbet göreviniz olmayacak zaten..

cmos' Alıntı:
anlatmak istediğim istekli olursak btr olduktan sonra bt dersleri dışında derse girebilir miyiz? girersek ek ders ücreti alabilir miyiz? ben de alamayız diye biliyorum ama...
btr ek dersini zaten tam alır. Onun haricinde ne kadar derse girerse girsin ek ücret alamaz.

1.5 günüm boş 1 gün 7 saat 1 gün 6 saat derse giriyorum toplam 22 saat dersim var seçmeli de verebilirmiş daha.
Normal insanlar 7 saate girerken zorlanıyor ben 6.5 aylık hamileyim 7 saate girecekmişim.

Hocam doktorunuzla görüşün rapor alın. Bol bol rapor hakkınızı kullanın. Derse de kimi sokarsa soksun. Zaten yakında doğum iznine ayrılıp seneyi kapatırsınız.

Allah yardımcınız olsun hocam. Biraz sabırla bu işi çözersiniz. ama arkadaşların dedikleri gibi 15+6 ya kadar zorunlu....

omd' Alıntı:
Hocam doktorunuzla görüşün rapor alın. Bol bol rapor hakkınızı kullanın. Derse de kimi sokarsa soksun. Zaten yakında doğum iznine ayrılıp seneyi kapatırsınız.
Bugün dr.umla görüştüm zaten sen o kadar ayakta kalamazsın dedi ve bir rapor verdi ayakta durması yorulması sakıncalıdır gibi bir şey p. tesi onu götüreceğim, maaş karşılığı dışında ders istemiyorum diyeceğim okula.
Okulda küçük çocuğu olan ve hamile olan öğretmen nüfusu malesef çok fazla okulun %60-70'i belkide, ama bu arkadaş önce küçük çocuğu olanların programlarını istedikleri gibi ayarlamış sonra hamileler birkaç aya zaten gidiciler diye sona bırakmış sonra da programı bir türlü uyduramamış, 1 haftadır sürekli program önünde açık onu oraya koyuyor olmuyor bunu buraya koyuyor olmuyor çünkü felsefe yanlış. Küçük çocuğu olan(ki bunları da 4-5 yaşında çocuğu olanları da baz almış) 3-5 kuruş fazla verir bakıcısına baktırır sona bırak oluyorsa ayarla olmuyorsa yapacak bir şey yok, bizde öyle bir alternatif de yok bir kaç aya gideceğiz diye sürünerek mi gidelim yani.

Hocam zaten ekders istemiyorsun direkt hasta raporu al hiç gitme sen. Biraz daha uğraşsın müdür :)

Hocam doktorunuz halden anlayan birisi ise bir heyet raporu alın. Gerisini idare düşünsün :)

Çocuklar zor durumda kalır o zamanda sürekli boş geçer ders ya da BTY işleyemezler, Müdürün henüz durumdan haberi yok müdür yard.la çözmeye çalışıyoruz bir de yarın dilekçeyle çözmeye çalışacağım bakalım Allah kerim.

yaw arkadaslar idare programi duzeltti lakin ben daha ilk girdigim derste oksijen yetersizliginden bayginlik gecirdim:(dr.um bu halde doguma kadar calisamazsin ben vereyim ama burasi ozel hastane benim verecegim heyet raporuda gecmez devletten alman lazim dedi.Yanlis biliyor olabilir mi dr? ozellerin heyet raporu gecmiyor mu?

özellerin de heyet raporu geçiyor hocam. ben de aynı durumdan heyet raporu almak zorunda kaldım, özel hastaneden aldım hiç bi sıkıntı yaşamadım.

Tesekkurler Hocam insan hastayken bide boyle prosedurlerle ugrasinca nefret ediyor.

Allah yardımcın olsun hocam.bende 36 haftalık hamileyim ve okula bildiğin sürünerek geliyorum.şu son 1 hafta geçmiyecek sandım.diyeceğim o ki bu işi ilk başta hallettin hallettin sonra çok daha ağırlaşıyor insan.bizi bu hallerde çalışmak zorunda bırakan devlet mantığını Allah kahretsin.4-5 hafta iznimizi sonraya aktarmak için bildiğin sürünüyoruz okul yollarında

hocam bende hamileyim ekimin yarısında izne ayrılacağım bizim ilçe de btrleri reddetti bildiğim kadarıyla diğer okullarda boş ders geçmesin diye yakın tarihte izin alacağım için ilçe bana görevlendirme yazmamış 10 saat dersim var şimdi

Btr 6dan az 15ten fazla derse giremez. Yani en az 6 saat en fazla 15 saat arası ders vermekle yükümlüdür okuldaki ders durumuna göre. BTR iseniz 15 saatten fazlasına girmezsiniz.

önce konuşursunuz. eğer istediğiniz şekilde olmazsa rapor almayı düşündüğünüzü söylersiniz yine olmazsa 30 saat ders yazmalarını isteyip bol bol rapor alırsınız. onlarda başlarının çaresine bakarlar...

Bilgisatarmax hocam 36da fazla degilmi zaten ben baya erken havlu atmisim. Bugun yogaya gittim sanki nefes almama baya yardimci oldu gibi bazen nefes alamiyormusum gibi hissediyorum. Bu arada benim hastanemde heyet raporu diye birsey yokmus kendi dr.um istedigi ksdar rapor yaziyormus ama heyrt toplanmasi diye birsey yokmus e tek dr.un 20 30 gunkuk raporu da devlette gecmiyor tabi:( Allah kurtarsin hepimizi arkadaslar

Geri