Kablosuz Ağ-AP(ACCESS POİNT)-Kurulum-HERŞEY!!!

Kodla Büyü
bende zyxel wap 3205 ap birbirine bağlamaya çalıştım ama olmadı. Birbirlirini görüyorlar ama internete bağlanmıyorlar.

teşekkürler özgür hocam,
aklıma gelen şu, access point istersek erişim noktası oluştururken, tekrarlayıcı görevi yapan kablosuz router modem ile erişim noktası oluşturalamaz değil mi, aalarındaki farkı araştırdığımda bu bilgilere ulaştım...

bi de şunu merak ettim hep, kablosuz sinyaller insan sağlığını nasıl, ne kadar etkiliyor, ne kadar süre kablosuz ağ ortamında durulursa zararlı. dünya sağlık örgütü bir açıklama yapmamış bununla ilgili henüz

sebebi ticari kaygı olsa gerek...

Çoğumuzun okulunda genelde 2 adsl bağlantısı mevcut.Bir özel birde bakanlığın.Bunları bir routerde topladıktan sonra kablosuza dağıtıma verirsek sistem çalışır mı?

Herkese selamlar, öncelikle ellerinize sağlık demeliyim çok güzel bir forum olmuş Problemim şu;
1. TP-link modem'imden 3.kanala ayarlı vaziyette WDS ile iki kat üstteki DATRON modemi AP olarak aynı kanala ayarlı aynı şifreleme ile WEP ile kullanıyorum.
2. TP-link modem katında cep telefonları IP alamıyor, WDS devre dışı iken sorun yoktu bu normal midir? ve
3. TP-link üzerinden ethernet kablosu ile Belkin modemi AP olarak kablolu bağladım, ip adresini 192.168.1.130 olarak tanımladım ve DHCP kapalı kanalı aynı yaptım sadece şifre farklı (ki bu da sorun olmuyor), buradaki yayında WEP ile cepler IP alıyor fakat bir problem şu ki iki cihaz oldukça yakın, bundan mıdır bilemiyorum fakat yaklaşık 2dk içinde TP-link wireless ağı ışığı yanmasına rağmen görünmemeye başlıyor, cihazı devreden çıkartınca da reboot yapınca normale dönüyor, tecrübelerinizle cevap bekliyorum her iki soruma da, teşekkürler.

Tahminimce BELKIN modemin Firmware güncellemesi gerekli bilmem yanılıyor muyum, ve diğer durumda da bu arada belirteyim üst kattaki DATRON DHCP kapalı ve cepler oradan da bağlantıda sorun yaşamıyor.

merhaba
okulumuzda billion marka modem kullanıyoruz. ayrıca katlarda smc routerlar mevcut 3 tane, 1 katta da tp-link AP var. tüm katlarda da ağa bağlanabiliyoruz ancak sınırlı bağlantı veya bağlantı yok uyarısı geliyor.
billion modemin kablosuz sinyali ile internete girişimizde sıkıntı yok. routerlar modeme kablo ile bağlı.

sorunu çözmek için nereden başlamalıyım ve hangi adımları takip etmeliyim?
Teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba peki bizim bu kablosuz ağ kurulumunda kayıtları tutma zorunluluğumuz var mı? Alışveriş merkezlerinde vs bildiğim kadarıyla yasa dışı birtakım işlemler yapılmasına karşın kayıtlar tutuluyor.

Bende bir ev ve cafeden bu şekilde basit bi bağlantı yapıcam.. evin konumu ve cafenin konumu çok zıt yani biri doğuya bakarken diğeri batıya bakıyor ve arada 40 metre var.. evin içinde tp link tdw8901g kablosuz modem var ve bu modemden cafeye doğru giden bir etherhet kablosu var ordaki masaüstüne bağlı, cafeye gelen müşterilerin wireless e internete girmesi için bir accesspoint cihazı kurmam gerek masaüstüne gelen o ethernet kablosunu accespoint e takarsam ve accespoint ayarlarından erişim noktası olarak mi yapıcam? araya switch koymaya gerek yok sanırım zaten modemden cafeye giden bir kablo var zaten.. doğrumudur? hangi accespoint önerirsiniz TP linkin olursa daha iyi olur herhalde uyum sağlaması için..

Bende pikaltel airmax 101 kablosuz modem ve zyxel 660 hw t1 kablosuz modem var. Bunları bir türlü birisini modem birisini reperater modunda çalıştıramadım. fakat aralarına kablo ile ap modunda çalıştırabiliyordum. Böyle olunca 2 modemde elimde patladı.

Yerine tplink 8151n modem ve tplink 701nd ap aldım. Ap yi repeater olarak çalıştırdım. Birde wpa2 desteği eklemişler wpa2 ile de yayını yaptım şimdi rahatım. Biraz çekim sorunu oluştu onuda 18 dbi lık anten alı halletmeyi düşünüyorum.

merhabalar arkadaşlar elimde airties ap-300 var uzak bir yerden usb cihazımla laptobumla interneti alıyorum. aldığım bu interneti laptobumun eternet kartına paylaştırıp KABLO yardımı ile smart tv ye bağlıyorum sorunsuz internete giriyorum bu kablo olayından bu aralar sıkıldım bu yüzden aynı yöntemle eternet kartına verdiğim paylaşımı laptobun wifi kartına verip wifi kartına verdim wifi kartın gelişmiş seçeneklerinden de 'sadece bilgisayarlar arası ağ' ı seçip ekleden bir DENEME isminde issed ekleyip wep şifresi de atayarak evin içinde kablosuz internet ile evdeki diğer cep telefonları ve laptoplar bu yolla internete de girebiliyor bir sıkıntı yok yapmak isteyip yapamadığım durumum ise bu ev içine dağıttığım kablosuz interneti alıp kablolu olarak smart tv ye ap-300 yardımı ile smart tv ye interneti aktaramadım bunu nasıl yapabilirim.

ghost' Alıntı:
Arkadaşlar öncelikle paylaşımlarınız ve uygulamalarınız için gerçekten teşekkürler, emeğinize sağlık. Güzel bir konu olmuş

Ancak ben size bir çok kişininde bildiği farklı bir cihaz önereceğim.
Konuyu daha önce göremediğim için kusuruma bakmayın. İnanın şuan mahcup oldum..

2 bina için

A) 1 MODEM =Airties olabilir, kablosuz tercihdir... Ben 50 liralık zyxel kablosuz kullanıyorum.. :)
B) 3 ADET TP-LINK ROUTER TL-WR941ND 300Mbps .... Tanesi 70 lira.. (Arkasında 1 port giriş 4 port çıkış var)

A binasına 2 ADET TP-LINK ROUTER TL-WR941ND 300Mbps Koyuyorsunuz
B binasınada 1 ADET TP-LINK ROUTER TL-WR941ND 300Mbps Koyuyorsunuz

Çekmeyen yerler olursaki heryerde çekecek (N draft kullanan bütün notebook vs cihazlar çeker, A B G standartı kullananlarda belki sıkıntı olursa)

TP-LINK TL-WN821N USB 300M LAN bu cihazdan alırsınız, ihtiyacınız kadar..tanesi 30 lira

KENDİ OKULUM İÇİN UYGULADIĞIM MALİYETİM (BAHÇE DAHİL)
( 2 BLOK
A BLOK 4 KATLI
B BLOK 3 KATLI
)

3 ROUTER = 210 LİRA
1 MODEM = 50 LİRA
2 USB WİRELES = 60 LİRA

TOPLAM= 320 Lira

Bu arada routerlara yakın masaüstü bilgisayarları arkasında bulunan 4 çıkışa bağlayabilirsiniz.

TP-LINK ROUTER TL-WR941ND 300Mbps
http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp ... k-Urunleri

TP-LINK TL-WN821N USB 300M LAN
http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp ... k-Urunleri

Bu arada sizin duvarlar inceymiş diyen olursa diye söylüyorum

Airties AP 400 e yanında hediye verilen 7 Dbi antenle bile taktığım yerden 2 sınıf ötesini çekmedi. Denenmiştir
Denenen markalar
Zyxel
D-link (Yazılımda değiştirip denedim)
Airties
Linksys

Favorim TP link, fiyatı yarı yarıya ucuz

KOLAYLIKLAR DİLERİM..

TP-LINK ROUTER TL-WR941ND 300Mbps arayüzüne nasıl girip şifre verebilirim??? lütfen yardım

TP-LINK ROUTER TL-WR941ND 300Mbps arayüzüne giremiyorum...ne yazmam gerekli..

hocam okula TP-LINK ROUTER TL-WR941ND 300Mbps aldım ancak karşı binada sinyal sıkıntısı oldu. sonra TP-LINK ROUTER TL-WR941ND 300Mbps yi sattık yerine tplink 5110g aldık. şimdi sorun yok şuan evdeyim okulla mesafe 250 metre falan var okulun hattından yazıyorum. tabi alıcıda önemli alfa

Emeğinize sağlık hocam çok güzel çalışma olmuş bu hafta içinde okula buna benzer bir sistem kuracağım umarım bi aksilik çıkmadan sorunsuz hallederim

paylaşım için teşekkürler.

bir sorum olacak size. kullanılan bütün ap lerin ve modemin ip numaraları birbirinden farklı olmak zorunda mı?

Geri