Kablolu ile Netup - Kablosuzdan İnternet??

Kodla Büyü

kily

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba. Labdaki pcde hem kablolu hem kablosuz bağlantı imkanım var . bilgi sahibi olmayarak böyle bir şey yapılabilir mi diye soruyorum
şöyleki : alt katım müdür odası :( meb harici netimiz orada oradan wifi ye bağlanabiliyorum ancak öğrencilerimi kontrol edeceğim netup sınıf içindeki meb internetinde.

8 lerle yapacağımız etkinliklerde meb harici neti kullanarak öğrencilere bişeyleri NSS üstünden göstermemde gerekiyor kimi zaman. bilgisayarın aynı anda ikisine de bağlı olup farklı veya aynı ip ile isteğimi karşılayabilmesi mümkün müdür?

iki ağıda da devre dışı bırak. sonra kablosuzu etkinleştir ve internete bağlan. sonra da kabloluyu etkinleştir. kablosuzun internetini, kablolunun yerel ağını kullanmış olursun.

denizlerb' Alıntı:
iki ağıda da devre dışı bırak. sonra kablosuzu etkinleştir ve internete bağlan. sonra da kabloluyu etkinleştir. kablosuzun internetini, kablolunun yerel ağını kullanmış olursun.

bunu denedim olmadığı için yazmıştım . farklı ip ler alıyor . birinde .. 34 birinde .. 14
bu durumda (ikiside aktif olunca) nss çalışıyor internet yok

ben bu şekilde kullanıyorum. durum aynı. kablolu ağımız meb hattı. kablosuz ağımız özel hat. dediğim şekilde yaparak kablosuzun internetini, kablolunun yerel ağını kullanıyorum. aynı yerel yerel ağda öğrenciler meb hattından internete girerken ben özel hattan bağlanıyorum. yerel ağdan da nss ile onları takip ediyorum.

sisteminiz nedir hocam benim xp
xp de olmuyor??

Re: Kablolu ile NetOp - Kablosuzdan İnternet??

İki modemi de birbirine bağla. Ben öyle yaptım. Ana bilgisayarı otomatik yapınca MEB hattı çalışıyor. Elle ip verince ve alt ağ adresine diğer modemin IP adresini yazınca DİĞER hat ( filitresiz internet ) çalışıyor. Tabiki diğer modemin, yani meb hattı olmayan modemin TCP/IP sini kapatman gerekiyor..
Her iki seçenekte de NetOp ya da NetSupport çalışıyor.
Hepsinin işletim sistemi xp sp3 ve çalışma grupları aynı

(Zamanında çok uğraşmıştım. Ana bilgisayara iki ethernet takmıştım, ayarlarıyla çok uğraşmıştım. İkisini aynı anda aktif edebiliyordum ama bi süre sonra kendiliğinden bozuluyordu. En son yukarıda yazdığımı yaptım, hiç problemsiz çalışıyor, tavsiye ederim.)

Re: Kablolu ile NetOp - Kablosuzdan İnternet??

mystreous' Alıntı:
İki modemi de birbirine bağla. Ben öyle yaptım. Ana bilgisayarı otomatik yapınca MEB hattı çalışıyor. Elle ip verince ve alt ağ adresine diğer modemin IP adresini yazınca DİĞER hat ( filitresiz internet ) çalışıyor. Tabiki diğer modemin, yani meb hattı olmayan modemin TCP/IP sini kapatman gerekiyor..
Her iki seçenekte de NetOp ya da NetSupport çalışıyor.
Hepsinin işletim sistemi xp sp3 ve çalışma grupları aynı

(Zamanında çok uğraşmıştım. Ana bilgisayara iki ethernet takmıştım, ayarlarıyla çok uğraşmıştım. İkisini aynı anda aktif edebiliyordum ama bi süre sonra kendiliğinden bozuluyordu. En son yukarıda yazdığımı yaptım, hiç problemsiz çalışıyor, tavsiye ederim.)

pek anlamadım nasıl olacak ama okula gidince deneyim

Geri