Kabinetteki Çoklayıcılarin internetini kapatmışlar

Kodla Büyü

2011fettah

Aktif Üye
Arkadaslar bir görevli gelmiş ve coklayicilarin internetini kapatmis. Cihaza program atmış. Şu an okul da internet yok. Çoklayıcılar nasıl aktif ederim

Kabinete fiber bağlı değilse normal adsl yada vdsl hattı bağlı ise bunu engellemek için yapılabiliyor. Nedeni fiber bağlanana kadar altyapının kullanım izninin olmayışı.

ilgili kişiye bi şekilde ulaşman gerek hocam çünkü o switch lere bizim consol arayüzü ile bağlanıp yapabileceğimiz bişe yok. bizde de benzer durum oldu neyseki aynı gün içerisinde okuldan bana ulaştılar ve sentim elemanı şehri terketmeden tekrardan çağırttım sonrasında yeniden switch leri programladı. elemanlar şehir şehir geziyorlar çalışma bölgelerinde, ondan dolayı acele etmende fayda var aksi durumda sentim in vicdanına kalırsın ve kim bilir ne zaman personel gönderirler.
(bu arada bağlantı türü adsl)

Panoda fiber yok. Mebin ınternet hattından baglanti yapmıştım. Ben gelen arkadaş görmedim ama diğer okul daki bilgisayar öğretmeni arkadaş kendi okulları nda da ayni olay yaşandığı ni ancak bunu fark li bir switch kullanarak halletmeye çalışmış başka yolu yokmu

çözümü kendiniz belirtmişsiniz hocam dsl modeminizden kabindeki switchler dışında bir switch ile dağıtmak. fakat buda geçerli bir çözüm değil çünkü bakanlığın yönetilebilir switch lerinin aktif kalması gerekiyor, fiber bağlantıdan sonra uzaktan yönetim/kontrol söz konusu olacak. Bence siz genede ilgili elemana ulaşmaya çalışın size siwitch teki portlardan birini dsl modem e göre programlasın...

tek çözüm bahsettiğiniz gibi hocam bazı illerde personeller gelip bu işlemi yaptılar ve maalesef aksak bile olsa internete girmeyi sağladığımız tahtaları iyice körelttiler..

Bu nasıl iş. İnterneti engelleme olayı MEB'in bilgisi dahilinde olmuyor mu? Eğer öyleyse biz neden açmak için uğraşalım yada kendimizce çözüm bulmaya çalışalım. Hergün farklı bi aksaklık duyuyoruz forumda. Allah sonumuzu hayır etsin :shock: :? :shock:

Geri