Kabinet kabloları b-numara ve renkleri ?

Kodla Büyü

misina

Site Gezgini
Arkadaşlar bazı sınıflarımızda internette ünlem var bazılarındada hiç sinyal yok. Tahtaların pirizlerine bakıyorum orada bir etiket var L-Tahta 03 gibi mesela ama sistem adasına bakıyorum kabların üzerinde buna benzer birşey yok. hangi kablo hangi sınıfa gidiyor nasıl anlarız acaba. plan falan yok kabinette. buradaki kablolarda B19 ve benzeri ve 2\9 ve benzeri etiketler var. sınıflara hangi renkler gider etiketlerinde ne yazar bilen var mı acaba.

hocam L-tahta dediği elektrik panosuna giden bölüm, kabinnette plan olması olması lazım Faz1 için yoksa biri taktadaki kabloları çıkarsın biride kabinnetteki ışıkların durumuna göre bir plan hazırlayın, zaten kırmızı olanlar tahtaya geliyor,beyaz olanlar bilgisayarlara ve yazıcılara gidiyor...

hocam bu okulda yeni başladım göreve sisem odası Allaha Emanet. Resim öğretmenleri depo yapmışlar. kapısı açık giren çıkan belli değil. samırım kablolarlada oynanmış. müdür yardımcısını uyarıyorum ama kimsenin umurunda değil. kimse gelipte kabloları belirlemeye yardım etmez sanırım. Meb hattını aradım servis gelsin dedim. kadın bana elinize bir bilgisayar alın sınıfları dolaşın bakın internet varmı diyor. sanki yalan söyleyeceğiz. Neyse bakalım uğraşacağız artık.

tutanağınızı tutun ve müdüre imzalattıktan sonra 444 7 555 nolu telefonu arayın.alt yapı firmasını bu bölgede sentim siz neredesiniz bilmiyorum, bu konuda destek isteyeceksiniz...onlar 1 saatte bulurken siz saatlerinizi harcarsınız gerek yok.
bulunduğunuz ile göre altyapı firmaları

YEŞİL RENK- TÜRK TELEKOM LOT1
KIRMIZI RENK - TÜRK TELEKOM LOT2
MAVİ RENK - SENTİM BİLİŞİM LOT3

Ekli dosyalar

• harita.png
    harita.png
    194.4 KB · Görüntüleme: 817
tutanağınızı tutun ve müdüre imzalattıktan sonra 444 7 555 nolu telefonu arayın.alt yapı firmasını bu bölgede sentim siz neredesiniz bilmiyorum, bu konuda destek isteyeceksiniz...onlar 1 saatte bulurken siz saatlerinizi harcarsınız gerek yok.
bulunduğunuz ile göre altyapı firmaları

YEŞİL RENK- TÜRK TELEKOM LOT1
KIRMIZI RENK - TÜRK TELEKOM LOT2
MAVİ RENK - SENTİM BİLİŞİM LOT3

Bizden Faz/Lot bilgisi isteniyor hocam. Faz/Lot bilgisi kısmına FAz 1 ve Faz 2 tahtaları mevcut. FAz 1 Faz2 / Lot 1 şeklinde mi bilgi gireceğiz. Cevaplarsanız sevinirim.

Geri