k12.tr li siteyi meb.k12.tr ye yönlendirme

Kodla Büyü

aitor

Seçkin Üye
Seçkin Üye
k12.tr li siteyi meb.k12.tr ye yönlendirmek için ne yapmak gerekir. İkisinide kullanmak istiyorum.

Ekteki dosyanın body kısmında bulunan kodu ilgili sayfana ekle yönledirme olacaktır...

Ekli dosyalar

• yon.rar
    540 bayt · Görüntüleme: 311
teşekkürler birde sunu sorayım.
k12.tr deki tüm içeriğin meb.k12.tr de de görünmesini istiyorum.
acaba o nasıl olacak...

Eğer domain aldığın firmanın control paneli destekliyorsa domainin forward özelliğini kullanrak yapabilirsin...

arkadaskar nic.tr den okul adımı satın aldım.
Ama yönlendirme yok. meb.k12.tr adresine yönlendirmek istiyorum.
bu dns ayarlarını değistirmekten mi yapılıyor.
meb.k12.tr adresinin dns sini nasıl bulabilirim .
yukarıda yon.rar dosyası var ama onu nic.tr de nasıl ,nereye koyacagım ?
Bilgisi olan varsa yardım lütfen .

Diğer konuda da belittiğim gibi Nic tr sadce alan adı hizmeti verdiği için mecburen bir hosting firması bulmak lazım. MEB de hosting firması oladığına göre ya nic.tr yi ya da meb i seçmeniz gerekecek

nic.tr sadece alan adı hizmeti vermektedir. Sadece hosting firmasının DNS adresine yönlendirme yapabilirsin. MEB bir hosting firması olmadığına göre (Yani verdiği hizmet kar amaçlı değil imkanı olmayan okullara alan adı ve web alanı hizmeti vermek) nic.tr den alan adı alıp meb i web suucu olarak kullanmak olmayacak gibi.

Arkadaşım k12.tr li sitene bir index dosyası yaparsın, Java script ile yönlendirirsin ya. DNS'ye gerek yok ki.

alperen arkadasım demiş ki : Arkadaşım k12.tr li sitene bir index dosyası yaparsın, Java script ile yönlendirirsin ya. DNS'ye gerek yok ki.

ama k12.tr li site yok sadece ismini aldım. hostu yok yani. hostu meb olsun istiyorum.
k12.tr ye nasıl index konulur host olmadan bu mumkun mu bilmiyorum .

host olmadan kayamazsınız. nic.tr benim hatırladığım sadece dns ayarlarını kabul ediyor. Bazı domain ve host firmalarında domain forward özelliği var ama ni.tr de bu yok bildiğim kadarıyla....

halid03' Alıntı:
alperen arkadasım demiş ki : Arkadaşım k12.tr li sitene bir index dosyası yaparsın, Java script ile yönlendirirsin ya. DNS'ye gerek yok ki.

ama k12.tr li site yok sadece ismini aldım. hostu yok yani. hostu meb olsun istiyorum.
k12.tr ye nasıl index konulur host olmadan bu mumkun mu bilmiyorum .

Zaten elinde MEB'in hostu var(100 MB alan) buraya bir dosya atacaksın o da k12.tr'nin index'i olacak. Ha yeni bir host alıp oraya index dosyası atmışsın ha MEB'deki alanına index dosyası atmışsın bir fark var mı?

Haa "nick.tr alanı benden aldın hostu da benden alacaksın" diyorsa o başka, eğer öyle ise çok acayip bir uygulama...

Kolay gelsin hocam.

alperen arkadaşım öncelikle alan adı hizmeti ile hosting hizmetinin birbirinden ayrı verildiğini söylemek lazım. Nic tr sadece alan adı hizmeti verir. Yaptığı işlem alınana alan adını belirttiğiniz bir DNs adresine (hosting firmasını DNS adresi) yönlendirmek. Hosting DNS si ise alan adı talebini kendi sunucuları üzerinde bulunan, sizin sitenizin dosyalarının bulunduğu klasöre yönlendirmek. Örneğin adres satırına www.meb.gov.tr yazdığında bu talep öncelikle ODTU deki DNS sunucularına iletili. Sunucu kendisinde kayıtlı olan MEB'in DNS sunucusuna yönlendirir. MEB deki DNS sunucu da sitenin dosyalarının yayınlandığı klasöre götürür sizi.
Dolayısıyla ekstra bir hizmet olmadan nic.tr den aldığın alan adını başka bir sunucuya yöndendirmen mümkün değil. nic tr de nalan adı aldıydan mutlaka MEB den ayrı bir hosting hizmeti de almalısın.

joomla da hazırlanmış k12 uzantılı bir sitenin meb.k12.tr ye yönlendirmesini nasıl yapmam gerekiyor o kodu nereye yazıcam acaba???

whatepity' Alıntı:
joomla da hazırlanmış k12 uzantılı bir sitenin meb.k12.tr ye yönlendirmesini nasıl yapmam gerekiyor o kodu nereye yazıcam acaba???
banada lazım, nasıl yapılacak arkadaşlar acil yardım edermisiniz?

kemalkarademir' Alıntı:
whatepity' Alıntı:
banada lazım, nasıl yapılacak arkadaşlar acil yardım edermisiniz?
hocam daha açık anlatabirmisiniz.
okuladi.meb.k12.tr yazdığımızda nereye;
okuladi.k12.tr yazdığımızda nereye gidilecek....tam anlayamadım
k12 uzantılı denildiğinde k12.tr uzantısını nic.tr adresinden alınmış mı demek istiyoruz.. eğer bunu meb.k12.tr adresine yönlendirecekseniz, k12.tr hostuna yönlendirmek için bir html sayfa koymak yeterli bunun joomla ile ilgisi falan yok...
meb.k12.tr uzantılı alan adını k12.tr uzantılı alan adına yönlendirmek için ise meb serverlerine yönlendirmek için bir sayfa koymak yeterli...
yönlendirme sayfaları için elk dosyaları arkadaşlar vermiş... sizde aşağıdaki kodları yazarak index.html olarak kaydedip yönlendireceğiniz servere koymanız yeterli...
Kod:
<html>

<head>

<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="1; URL=http://o k u l a d i . m e b .k12.tr ">

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1254">
<title>site dı</title>
</head>

<body>

</body>

</html>

Geri