k12 li siteyi güncelleme

Kodla Büyü

kendir_li

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaslar selamlar.benim okulun bir sitesi var bunu yapan hoca gitti.şimdi bu siteyi güncellemek istyorum kullanıcı adı ve şifre mevcutt..guncelleme dedıgımde sadece yeni resim ve bir iki metin ekleme yani yeni sayfa felan yapmayacagım.bunu nasıl yaparım?

YARDIM EDERSENİZ ÇOK SEVİNİRİMMM.

hocam ben cute ındırdım sımdı onunla olurmu o iş..bende sitenin hiç bir yapılmıs halı yok..cute ıle baglanıp direk degıstırecegım sayfaları ındırıp degısıklıgı yapıp ondan sonra gerı mı yukleyecegımmmm?

bıraz unce sizin siteye baktım gayet guzel olmuss vallaaa.eline saglık

ARKADASLAR BIRAZ YARDIM EDERSENIZ COK SEVİNİRİMMM..İHTİYACIM VAR YARDIMLARINIZA

ben filezilla ile bağlanıyorum. şifreni girdiğinde zaten site hazırsa orda dosyalar gözükür. sen ordan hepsini bilgisayarına indirebilirsin.değiştirdikten sonrada anasayfan index.htm olacak şekilde upload edersin

HOCAM DIYELIM KI 5 SAYFADA DEGISIKLIK YAPACAGIM BUNUN ICIN SADECE 5 I MI INDIRECEGIM YOKSA HEPSİNİMİ İNDİRECEGIMM?..GERİ YÜKLERKEN SADECE 1 SAYFA YUKLERSEM O OLMASI GEREKEN YERDE OLUR MU?

index sayfasında yaptığın değişikliği kopyala yapıştırla taşıyosun okadar diğer kaldırdığın resimleri silmene bile gerek yok.cute ftp nin kullanımı mebin bitefo sayfasında anlatılmış

KArdeş, sen en iyisi Bütün dosyaları bilgisayara indir, ileride bir sorun olursa yedeğin olsun.

Çalışmanı yap, sonra yükle. Eğer sadece 3-4 dosyada değişiklik yapacaksan sadece onları indirebilirsin. Eğer sadece resim değiştireceksen, göndereceğin resme internetteki resmin ismini ver ve oraya kopyala. otomatik olarak değişir.

Eğer ftp programi kullamak istemiyorsan, doğrudan ftp://ftp.okuladi.meb.k12.tr den şifre-kullanıcı adı ile gir. Dosyaların hepsini normal klasör düzeninde görürsün. İstediğini al-değiştir ve tekrar aynı yere kopyala...

hasan kardes sagol...bu yolda ftp programı kullanmaya gerek yok yanı..

ftth61' Alıntı:
ben filezilla ile bağlanıyorum. şifreni girdiğinde zaten site hazırsa orda dosyalar gözükür. sen ordan hepsini bilgisayarına indirebilirsin.değiştirdikten sonrada anasayfan index.htm olacak şekilde upload edersin

hocamın dediği gibi filezilla kullan hocam o dosyaları bilgisayarına indir sonrada değişikliklerini yap tekrardan yükle. Kolay gelsin

kendir_li' Alıntı:
hasan kardes sagol...bu yolda ftp programı kullanmaya gerek yok yanı..

Labda ve odamda bilgisayarlar win98. İdarenin bilgisayarlarına da program kurmak sorun oluyor. dediğim şekilde pratik. Sonuçta sadece bir-iki veya beş-on dosya/klasör ile uğraşacaksan pratik.

Ama unutma, eğer bir sürü dosyan varsa, ve hepsi ile uğraşacaksan en güzeli iyi bir ftp programı kullanmandır. Filezilla en ideali. Güncellemeyi de otomatik yapıyor. Kullanımı da son derece basit.

bu dosyaları falan nasıl indireceğim ben hiç anlamıyorum ve okulu web sayfasını güncelleştireceğim bir yardımcı olursanız sevinirim

fevzi07' Alıntı:
bu dosyaları falan nasıl indireceğim ben hiç anlamıyorum ve okulu web sayfasını güncelleştireceğim bir yardımcı olursanız sevinirim

önceden hazırlanmış bir web sayfasının dosyalarını indirmek için;
1. yöntem : İnternet Explorerde ftp://ftp. okul_adi .meb.k12.tr adresine gir, orada kullanıcı adı ve şifre gireceksin. Tüm dosyalar ve klasörler gözükür. Bunların hepsini / yada değiştirmek istediklerini seçip kendi bilgisayarında oluşturduğun bir kalsör içine kopyala. Kopyaladığın web sayfaları üzerinde değişiklikleri yaptıktan sonra aynı adresi tekrar açıp oraya yapıştır.

ftp adresini bilgisayarındaki herhangi bir klasör gibi düşün. %90 aynı, fazalada şifreli :p

2. yöntem : ftp programını kullanarak adresi aç, değiştirmek istediğin dosyaları bilgisayarına kopyala, değişiklikleri yap. tekrar aynı programla dosyaları gönder...

Sıfırdan bir okul sitesi yapmak için frontpage, dreamweaver gibi programlar kullanarak sayfaları, dosya ve klasörleri oluturup yukarıda tarif ettiğim gibi ftp adresine yapıştıracaksın.
Kodlama hakkında fazla bilgin yoksa, benim gibi, meb.k12.tr den şablonları indir. Beğendiğin bir tanesi üzerinde frontpage, nvu vs programları ile okuluna uydur. .... linkleri falan ekle. Sonra yukarıdaki gibi internete atarsın.

ftp programı kullanmazsan dosyaları hızlı atamazsın, sık sık kopmalar yaşarsın, velhasıl hasta olursun. ftp programları bunun için var. kolay gelsin

dreamweaveri aç rahat rahat yap bencede ftp ile uğraşma çok sorun yaşadım biliyorum

hocam filezilla prgramı indirdim sayfalarda güncelleme yapıyorum ama site eski sayfaları görüntülüyor hatta filezillada sildiğim halde yien görüntülüyor yardımcı olur musunuz?

Geri