Kırık Sandalyeleri nasıl yaptırıyorsunuz?

Kodla Büyü

MEMEK

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar kafayı yememek elden değil.Ne yapıyorsan yararlanamıyorsunuz bu idarecilere.Cuma güün aldım makineyi elime bütün bilgisayarın kasasını açarak tozlarıunı aldım.Temizliğini ben yaptım.çıkan perdeyi ben halettim. Ama bozuk bir tan bilgisayar ve kırık sandalyeler var. Söylüyorum müdür ağaya hocam siz ilginin gibisi tavır takılıyor,yok milli eğitime bakın .yok bilgisayar laboratuvar kötü durum diyor ya. gel de delime..,

Arkadaşlar siz kırık sandalyeleri nasıl yaptırıyorsunuz.tekerlikleri hepsi çıkmış durumda

bizim okulda ben müdür yardımcısına söyledim. o da okulun hizmetlisine söyledi bugün yaklaşık 15 tane taburenin ayaklarını değiştirdi.

Hocam Allah sizi inandırsın ben 2 haftadır söylüyorum bakarız diyor müdür yardımcısı ,baktım olmıuyor müdüre söyledim hocam siz hallettin gibisi bir tavırla karşılaştım maalesef....

hocam aynı durum benim okuldada mevcut elimden geldiğince kendim hallediyorum..
gecen sene hırdavatçıdan 5-6 tane civata alıp taktım bu sene sandalyeler aynı kırık dökük.
ne yapacam bende bilmiyorum..

bende de aynı durum mevcut sandalyelerde tekerlek kalmadı ayrıca kırık bir sandalyem yaklaşık 1 yıldır yapılmayı bekliyor kaynak olacakmış müdür yardımcısına yardımcısı müdüre topu atıyor ayrıca bt sınıfı kuruldu kurulalı da camlarımıza perde bekliyoruz :(

Arkadaşlar ben de bu problem sadece bende var diye düşünüyordum.İnanın askere gittim geldim labaratuvarı o halde görünce sinir krizleri geçirdim neredeyse sinirden ağlayacaktım.Çocukları sınıflara sokmuşlar kimse başlarında yok saldım çayıra mevlam gayıra hesabı.Sandelyelerin büyük çoğunluğu kırık.Klavye ve mouselerin ps2 uçlarını takamamışlar zorlayarak uçlarını mahvetmişler.Bilgisayarın yerlerini değiştirmişler.Artık hırdavatçıdan vivata ve somun aldım sandalyeleri kendim yapmaya çalıştım oluyor da.İdareden hiç bir şey beklemememk lazım.Umurlarında değil.Bir bilgisayara 3 kişi oturuyor.Hadi ders anlat nasıl anlatacan.Zaten labratuvar radyasyon dağıtıyor.5-10 seneye kadar kanser olabilirz.Umarım bunlar kısa zamanda düzelir.

BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ OLDUĞUMA İNANIN BİN PİŞMAN OLDUM.KEŞKE BİR MATEMATİK ÖĞRETMENİ OLSAYDIM DİYE İNANIN ÇOK DÜŞÜNDÜM.

saimserin' Alıntı:
BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ OLDUĞUMA İNANIN BİN PİŞMAN OLDUM.KEŞKE BİR MATEMATİK ÖĞRETMENİ OLSAYDIM DİYE İNANIN ÇOK DÜŞÜNDÜM.

Al benden de o kadar.. :+1: :+1: :+1:

:+1: :+1: :+1: :+1:

Aynı şekilde benden de. Artık ne yapsak bilmiyorum. Çıldırmamak elde değil. Sandalye kalmayacak neredeyse. Benim kiler lise öğrencisi.

Eğer TEP 3000 ya da TEP 1400 kapsamında geldiyse (yani yeni lab ise) btariza.meb.gov.tr adresinden bildirebilirsiniz, kırık koltukları tamir etmek ya da değiştirmek zorundalar. Örneğin ben vestel markalı bilgisayarlarımın olduğu TEP3000 ile gelen BT Sınıfında RAPIDO marka koltukları bu şekilde bildirdim sorunu 1 ay gibi bir sürede servis geldi yerinde çözdü. Yok eski koltuklarsa ya da garanti sona erdi ise Allah yardımcınız olsun, idareye aranız iyi olsun:)

Bu tip şeyleri öğretmenler kurulunda dile getirmekte fayda var. Görüşlerinizi dile getiriken araya sıkıştırın. Tutanaklara da geçilsin.

tdemirparmak' Alıntı:
Eğer TEP 3000 ya da TEP 1400 kapsamında geldiyse (yani yeni lab ise) btariza.meb.gov.tr adresinden bildirebilirsiniz, kırık koltukları tamir etmek ya da değiştirmek zorundalar. Örneğin ben vestel markalı bilgisayarlarımın olduğu TEP3000 ile gelen BT Sınıfında RAPIDO marka koltukları bu şekilde bildirdim sorunu 1 ay gibi bir sürede servis geldi yerinde çözdü. Yok eski koltuklarsa ya da garanti sona erdi ise Allah yardımcınız olsun, idareye aranız iyi olsun:)

ben kırık sandalyeleri btariza ya bildirdim ve gelen cevap kullanım hatasından dolayı garanti dışıdır oldu. haberiniz olsun. Benimde sandalyeler berbat. hem de hepsi. okulun maddi durumu iyi olmadığı için öyle gidiyo kırık kırık.

çbu sorunu yaşayan arkadaşlar içim 2 çözüm önerim olacak.
1.si altına vida takmak (geçici oluyor arada bir yine sıkmak zorunda kalıyorsunuz)
2.si bağlantı noktasını kaynak yaptırmak.
Biz bir kaynakçı ile anlaştık, bi kısmını hafta sonu kendi arabasına atıp götürdü, bi kısmını ise yine hafta sonu okula kaynak makinası ile gelip halletti.Tanesine 1.5 TL aldı. 1 senedir hiçbir sorun çıkmadı.

tekerlekleri için ne yazıkki yapacak birşey yok

benimkilerin vidaları çıkıyo gevşiyo.....çocuklar resmen sandalyelerle kaydırmaca oynuyo..
tuttuğumun eline tornavida pense veriyom..sıkın ulan bunları diyom..paşa paşa yapıyolar....
bazende efendi çocuklar buluyom 2-3 tane bi kaç tane tornavida ile sıkıyolar
ayda bi kere bunu yapıyom...

Civata, vida derken kendimi iyice amele gibi hissettim.Hatta benim bir fikrim var biz tulum giyelim okulda takım elbise ile masanın altına giremiyoruz,eğilip çömelemiyoruz :)

Allah sonumuzu hayr etsin.Hayırlısı ise emekliliği göstersin ki gözüken malulen emeklilik

Bence en güzel çözüm sandalyeleri sağa sola el altından 20-30 liradan satmak eski ise direk camdan atmak :puhaha: . gidip onun yerine orman müdürlüğünden tahta kütükleri alıp sınıfa koymak. Şu tarz :
1.jpg

Şaka bi yana sandalyelere iyi davranmayan öğrenci varsa 5-10 tane tabure ayarlayıp onları oraya oturtmak lazım.

Hürmetler

Geri