Kış Gelince -Kar Düşünce Aklıma ....... gelir

Kodla Büyü
.....çocukluğumda yaptığımız kardan adamlar, ayakkabımıza dolan karlar ve üşüyen ayaklarım gelir

karda oynayıp ıslak ayaklarla eve gelince annemden yediğim fırçalar gelir.

...kızak sırtımda 20 dakikada çıktığım yolu 2-3 dakikada geri inişim. Ve babamın eve geliş saatine kadar bu olaya devam edişim, yorulmayışım aklıma gelir.
...donmuş ellerimin sıcağa temasından önce soğuğa yakın ılık suyla yıkanması gerektiğini anlatan amcam aklıma gelir...
...mahllenin çocuklarıyla Traktör çeperine naylon gerip içinde soba yakma muhabbetimiz aklıma gelir.
...yüksek kar kütlesi olan kısımlarda tüneller inşa edişimiz aklıma gelir.
...babamın aldığı botları beğenmeyip "herkes çizme giyiyor" bende ondan istiyorum deyip. İncecik Naylon(içinde ufacık bir bez vardı) çizmeyi aldırıp onla kışı geçirişim aklıma gelir :)
...karların içinde mahalle maçı yapacağız diye mahalledeki boş bir alanı küreyişimiz aklıma gelir :)

Lan çocukluk...

.. soba üstünde kestane, fırınında somun:)
...azıcık kuru yer bulununca tavuklara atılan yem ve tavuklardan fırsat buldukça yemlenen kuşlar
... ille de arabaşı....

Tek katlı damdan karın üzerine atlayışım gelir. nedense buza burun üstü düşmem de aklımdan çıkmaz. halbuki çok da iyi kızakla kayardım.

......... 24 yaşına kadar sadece 1 kere 5cm den fazla kar görmemiş birisi olarak Bitlis'teyken yaşadığım -30 derece sıcaklık(soğukluk) ve 13 metre yağan kar aklıma gelir..

teksen' Alıntı:
fatihkultukturkan' Alıntı:
sobanın arkasına koyduğum ıslak ayakkabılarım gelir
benim de...
Benim de.
Üniversiteye kadar sadece bir kez kar görme şansı bulmuş olsam da, karlı havalarda, kimsenin basmamış olduğu kara bastığımda çıkan ses gelir aklıma.
Okula giderken buz tutmuş, su birikintileri üzerindeki buzu kırarken çıkan ses de hatıralarımdadır.

... üç yıl önce karda kaymayı özleyen yaşları 20-30 arasında değişen arkadaşlarımla naylonları alıp kimsenin görmeyeceği bir yere gidip kaydığımız geliyor aklıma ...

trafiğin az olduğu, zeminin kaygan ve karlı olduğu yerler aklıma gelir, çünkü karda en büyük zevkim arabayı gaydurmaktur

Geri