Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Joomladan kim iyi anlar :) Yardım !!

Konu, 'CMS Sistemler (Wordpress PhpBB Drupal Xenforo vs.)' kısmında Metehan tarafından paylaşıldı.


 1. Metehan

  Metehan Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.361
  Beğeni:
  0
  Arkadaşlar ya joomla içerisine swf gömmeye çalışıyorum swf yi ekleidm fakat bu seferde menüler yukarıda kaldı banner büyk olduğu için bunları naısl aşağıya alabilriim acaba ?? yardımcı olabilecek var mıdır :)

  http://www.ashab-ikehf.com/index.php
   
 2. dokmeefrail

  dokmeefrail Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  14 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.738
  Beğeni:
  125
  CSS DÜZENLEMEYİ ARAŞTIR HOCAM
   
 3. seferzafer

  seferzafer Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Şubat 2007
  Mesajlar:
  935
  Beğeni:
  0
  ya hocam bu Ashabı Keyf in orjinali hangisi. Ben tarsus takine gitmiştim oda gerçeği ile çok uyumlu görünüyordu. Sizin oradaki nasıl?
   
 4. akzabat

  akzabat Aktif Üye

  Kayıt:
  28 Şubat 2008
  Mesajlar:
  166
  Beğeni:
  2
  hocam menüye ait cSs ayarlarında menünün z index kısmını -999 gibi eksi bir deger yapman gerekiyor. Ilgili cSs ayarlarıni chrome veya mozilla nin web geliştirici bölümünden bulabilirsin.
   
 5. Metehan

  Metehan Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.361
  Beğeni:
  0
  Hocam asıl olanı Afşindeki. Çünkü yediuyurları araştırdığınızda o zamanın kralı olan takyanus Afşinde yaşamış ve en son 2004 yılında mahkemelik olundu ODTU uzay bilimleri enstitüsü ve marmara İlahiyat fakültesindne oluan bilirkişi heyeti inceleme yaptı. Kuranı Keirmde geçen ayetlere göre yapılan incelemelerde mağaranın güneş ışığını allış açısı ve diğer unsurlar dikkate alınarak Eshab-ı kehfin Afşindeki olduğuna karar verildi. Bu inceleme ekibi aynı zamanda tarsustakindede aynı anda inceleme yaptılar. Bu mahkeme kararı üzerine Tarsus derneği yeniden mahkeme açtı ve açılan 2. davadada mahkeme yine Afşin lehine karar verdi. Tarsus çok ön planda olduğu için haliyle Eshabı Kehf külliyeside o nedenle aktif. Fakat bu mahkeme kararlarından sonra Vakıflar Bölge Müdürlüğü Afşinde restorasyon yaparak Eshab-ı Kehf külliyesini ziyaretçilere yeniden açtı.


  Bu arada hocam CSS ile ilgili dğeil çok araştırdım bir php dosyası içerinden alıyor kodları orayla uğraştım biraz oldu gibi bakalım uğraşmaya devam :)
   
 6. k.cokol

  k.cokol Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  15 Ekim 2010
  Mesajlar:
  1.065
  Beğeni:
  49
  logonun olduğu yer temanın templatte.css dosyasında olur genelde. normalde logonun olduğu pozisyona logo.png veya logo.jpg resmi konulur. siz bunu logo.svf yapıp bunu css dosyasında değiştireceksiniz. ayrıca css dosyasında logonun boyutlarını da değiştirdiniz mi kalıp tam oturur
   
 7. Metehan

  Metehan Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.361
  Beğeni:
  0

  Hocam bu sefer css içerisine koymamış adam :) yt_template.class.php diye bir dosyadan ayalıyor logoyu ama ben başka bi şekilde hallettim. teşekkür ediyorum yardımlarınız için..
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal