Joomla sitem artık yok:(

Kodla Büyü

aysehos

Aktif Üye
Bir hafta önce üniversitenin bize verdiği alanda joomlayı kurdum. bir saat önce siteme girdiğimde böyle bir uyarıyla karşılaştım :x
DB function failed with error number 1146
Table 'test.jos_session' doesn't exist SQL=SELECT session_id FROM jos_session WHERE session_id = '96b06b9d6c6810aea67f76811976adc9'
SQL =
SELECT session_id
FROM jos_session
WHERE session_id = '96b06b9d6c6810aea67f76811976adc9'
Sorunun kaynağı ne anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi :twisted: Biri hacklemiş olabilir mi?Daha yeni sayılırım. Hevesim kaçtı inanın. Böyle kısa sürede hacklenebiliyor mu :cry:
Adres: http://bote.balikesir.edu.tr/~bote0442b/joomla/

veri tabanı bağlantı hatası arkadaşım joomlada çok oluyor, herhangi bir bileşenden özellikle son yüklediğin bir bileşenden olabilir.son işlemlerini geri almayı dene admin paneli açılırsa tabi. hack değil yani, joomla kullanıyorsan siteyi defalarca yapmaya alışacaksn benim de başıma çok geldi bu tip olaylar geçmiş olsun :cry:
admin panelin çalışıyor ordan son işlemlerini geri al özellikle test gibi bişey yükledin mi ondan olabilir

joomla kullanmadım ama bööle bir hata karşısında , veritabanından hata verdiği session id 96b06b9d6c6810aea67f76811976adc9 arattırır ne var die bakardım, sessionları temizlerdim,

olmadı bekler açılmazsa en yakın yedeğime dönerdim...kolay gelsin :)

Tema Bulunamadı! Aranan Tema:

config dosyanı düzenle aynı alandan bizimde var idi. Taner hoca silmedi ise 9940 :)

Admin paneline k. adı ve şifremle girmeye çalışıyorum ama "Giriş yapamazsınız hiç yönetici ayarlanmamış " uyarısı veriyor bu seferde :cry: Yanlış hatırlamıyorsam test isimli veritabanıma kurmuştum joomlayı.
Dün yeni bir video bileşeni kurmuştum. Bir kaç saat sonrada site göçtü.
Veritabanının da yedeğini almamıştım. Sanırım joomlayı tekrar yüklemem gerekecek .Yardımlarınız için teşekkürler...

joomla

Joomlaya yeni başlayan biri(ben) için kötü bi örnek...Valla gözünü seviyim eski template monster sitemin....Geçmiş olsun hocam.

hocam anladığım kadarıyla oturumla alakalı bir probleminiz olablir yönetici adınıız mysql veritabanından silinmiş galiba..Localden bir örnek göstereyim

Öneri : Php my adminden vt Tablolarını onarmayı deneyin tüm tabloları alt taraftan tümü sec dedikten sonra hemen karşısındaki secilileri yazan yerden tabloları onar seceneğini secmeyi denemek

Kullanıcı adınızı değiştirmek yada yeniden girmek için de

1- size verilen Phpmyadmin erişim bilgilerinden mysql veri tabanını görüntüleyin

2- jos_session tablosunun bulunduğu satırda üzerinde el işareti olan ve üzerine gelince yapı yazan düğmeye tıklayın

3- Tıkladıktan sonra açılan bölümün En üstünden Tara ya tıklıyoruz.

joomlaoturumucv5.jpg

Şimdi:

karşınıza gelen ekran da kayıtlı kullanıcıların bilgileri var kalem olan simgeyle istedğiniz kullanıcının şifre ve adını yeniden düzenleyebilirsiniz yani Yönetici adı ve şifrenizi değiştirebilirsiniz

joomlaoturumu2is1.jpg

Kullanıcı Şifrelerini değiştirmekte aynıdır

aynı işlemleri jos_users tablosunda yapacaksınız . bu tablo içindeki password bölümünden düzenlenir normalde şifreler 4b79964b6aba7d8891cc4ca075499839:eek:zcMQXkJVDXNGgrJ gibi çevrilmiş haldedir. bunu değiştirmeniz yeterli

Eyvallah sayın hocam Belki Faydası olabilir Yönetici hesabı silinmiş anladığım kadarıyla olmasada bu yöntemi bilmek önemli..

eyw hocam
eğer password kısmına
827ccb0eea8a706c4c34a16891f84e7b
girilirse
şifre 12345 olarak kendini ayarlayacaktır . Bende ufak bi ek yapayım
şifre oluştuktan sonra admin olarak girin ve şifrenizi değiştirin.

Hocama katkısı için teşekkür ediyorum Jos_user tablosundaki password alanına yukarıda hocamın vermiş olduğunu girmeniz halinde otomatikman 12345 olacaktır

bi ek bilgide ben vereyim :D tablodaki şifre aynı kalsın sadece karşılığını görmek istiyorsanız
http://www.web-max.ca/tools/base64.php adresindeki kutuya 827ccb0eea8a706c4c34a16891f84e7b yazıp md5 decode butonuna basın yada tam tersi 12345 yazın encode md5 encode butonuna basmanız yeterli :D

Geri