joomla site yedeğini localhosta kurma??

Kodla Büyü

lyon-85

Aktif Üye
arkadaşlar ftp den aldığım joomla sitemin yedeğini localhosta nasıl yüklerim bilen arkadaş varsa yardımcı olabilir mi. Allah razı olsun...

FTP'den sadece joomla'nın dosyalarını yedeklemişsinizdir. Ayrıca veritabanın da .sql yedeğine ihtiyacınız olacak. Bu yedeği de aldıysanız, öncelikle bu sql dosyasını notepad++ gibi bir programla açıp, sitenin adresini http://localhost/ olacak şekilde bul/değiştir fonksiyonunu kullanarak değiştirip, değişiklikleri kaydedin. Ardından bunu phpmyadmin'de oluşturacağınız veritabanı içerisine içeri aktar diyerek aktarınız. Joomla içerisindeki config dosyasını açıp, veritabanı bilgilerini varsa site adresi bilgilerini yeni duruma uygun olarak değiştirin.
Genel olarak yapacağınız işlemler bunlar, eğer joomla kurma vs. deneyiminiz yoksa, bilen birinden yüzyüze yardım alın. Yukarıdakiler yapmadan önce de yedeklerin yedeğini almayı unutmayın.

hocam;
site yedeğimin veritabanı yedeği de var .sql uzantılı.
yedekleri bilgisayarıma indirdikten sonra wampserver ı kurdum ve joomla yı kurdum.
sonra phpmyadmin de veritabanı oluşturdum.
joomlayı kurarken bu veritabanı ismini girdim.
.sql uzantılı veritabanı yedeğimi içe aktar butonuyla başarılı bi şekilde aktardım.
ancak sıkıntım configuration.php yapılandırmasında.
burada neleri değiştirmem gerekiyo onda sıkıntı yaşıyorum.

eğer yapılandırma ayarlarına girmek istemiyorsan sitenin yedeğini akeeba backup yedekleme bileşeni ile alın sonra aynı bileşeni kullanarak yedeği geri yükleyin.
bu bileşende yedek yüklerken yapılandırma ayarlarına hiç gerek yok

o zaman şu anki ftp ve veritabanı bilgilerini bir yere kaydedin
sonra configiration.php dosyası ile htcakses.txt dosyasını ,indirip kontrol edin. şifrelerin ve kodların nasıl yerleştirildiğini inceleyin . site taşımadan sonra her ikisini de yapılandırmanız gerekmektedir.

Geri