Joomla da açılır menü yapımı???

Kodla Büyü

fatmazehra

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Blen varsa biraz açıklayabilir mi? Bazı sitelerde açılır menü modülü diye birşeyler buldum kurmak gerekiyormuş sanırım fakat modül nedir nasıl kurulur pek fikrim yok....Yapmaya çalıştığım şu; okulumuz adında bir münü altında eğitim kadrosu diye açılır bir menü tasarlamak ve bu menüde de Türkçe öğretmenleri, Sınıf öğretmenleri vs. altlata çıksn istiyorum. Bir de Joomlada static content ile mi yapılacak bu içerik yoksa link item gibi bişey ile mi bilen varsa açıklayabilirse çok sevinirim teşekkürler

mod_d4j_transmenu diye bi modül var hocam bunu bulup kurulum modüllerden kurunuz. daha sonra modüller site modüllerine tıklayıp kurduğunuz bu modülü bulup gerekli ayarlarını yapınız. bu arada main menu olarak kullandığınız menüyü yayınlamayınız. bu modülü kurduktan sonra menülere yeni bir menü eklerken alt menü olarak eklediğinizde açılır menü olarak açılacaktır.

Hocam öncelikle içerikleri oluşturman lazım yani matematik,türkçe,sınıf öğretmenleri vs.. daha sonra menüye link verirken bağlantı-içerik öğesi seçeneği ile link verceksin .. daha iyi anlamak için hazırladığım dersler vardı istersen onları incele ..
http://www.joomlaforumu.com/video_dersler/menu.htm
http://www.joomlaforumu.com/video_dersl ... netimi.htm
http://www.joomlaforumu.com/t208-submenu-problemi.html
modül olarak LxMenu - D4J Transmenu - Swfmenufree,infinity menü vs.. kullanabilrsin..

Modül kurulumu nasıl yapılıyor? bulduğum modülü cuteftp ile modüles dizininin altına mı atacağım? :oops:

hocam modül kurulumunu joomlanın admin panelinden yapıyorsunuz. joomla admin panelinde kurulum var . onun altında modülü seçip açılan pencereden kurmak istediğiniz modülün zipli dosyasını seçip kurabilirsiniz.

içerik olarak istediğiniz her türlü içeriği seçebilirsiniz menüde. static content bunlardan biridir.

fatmazehra' Alıntı:
Modül kurulumu nasıl yapılıyor? bulduğum modülü cuteftp ile modüles dizininin altına mı atacağım? :oops:

Hocam kurum işlemi, bileşen, mambot, şablon... modul vs aynı.

Yukarıda yüklemeler menüsü var. Sanırım bilsanıın verdiği joomlada Kurulum vs yazıyor. Orada hepsini göstermiş. Modülü vs. seçin.
gelen sayfada bilgisayardan modülü gösterin. kur dediğiniz zaman kurar.

Birde öğretmen resimleri vs için personel bileşeni var. Kullanımı kolay. Size onu tavsiye ederim

hocam admin paneline girdiğinizde orada kurulum menüsünde modlü var onu secin
daha sonra orada bazı klasörlerib yazılabilir olması gerekli bunlar ftpden yada domani yönetim ekraınnda yazılabilir yapın . Daha sonra mödülü kurun
arkasından site möduller başıgında modulü aktif yapın
aktif yapma işlemide mödul yerini belirleyeceksiniz user 1 user 2 gibi benzeri yerlervar
sonrası artık modüllün işi

Kolay gelsin .

Gezgin-®' Alıntı:
www.olurkkio.k12.tr

Öğretmenler / personel bileşeni var. İsterseniz gönderebilirim

Hocam evet istediğim şey buna benzer bişeydi zahmet olmazsa yollayıp kısaca nasıl kullanılacağını da açıklarsanız sevinirim. Teşekkürler

Şu an tüm joomla arşivim evdekş bilgisayarımda bulunuyor. Akşam eve geçtiğim zaman ben size gönderirim ; kullanması gayet basit. Daha önce eğer ki joomlada bileşen yükledi iseniz aynen; kullamadı iseniz onuda tarif edeyim.

Geri