Joomla 2.5 sürümünü 3 üzerine yükseltmenin yolu nedir

Kodla Büyü

sfym

Seçkin Üye
Seçkin Üye
.

Joomla sürümümü yükseltmek istiyorum. Şuan kullanılan sürüm 2.5. İki yılı aşkın süredir kullanılıyor. Admin panelinde Updates 2.5.16 isminde bir buton var ama bekliyor hiçbir yükleme olmuyor.

3 ve üzeri sürüme yükseltebilir miyim?

.

bir müddet daha bekle sonra 3.5 (uzun süreli destek alacak sürüm) e yükseltirsin. 2.5 ve 3.5 arasında çıkanlar ara sürüm.

Dediğiniz gibi, 3.5 sürümü beklenmeli belki ama ben bi denemek istedim :)

Adım 1: https://www.joomla.org/download.html sitesinden son sürüm olan 3.4.8 sürümünü indirdim.

Adım 2: 2.5 olan sitenin admin panelinden bu paketi yükledim. Paket yüklendikten sonra güncel Login sayfası geldi. Giriş yapılabiliyor ancak şu uyarı var:

Error
Your host needs to disable magic_quotes_gpc to run this version of Joomla!

Not: Bu uyarı php.ini dosyasında magic_quotes_gpc=off yapılarak gideriliyor. Hosting firması sorunu giderdi.

Site şuan çalışmıyor. Eski sürümde çalışan template için Fatal error: Call to undefined method Joomla\Registry\Registry::getValue() hatası ekrana geliyor.

Bu hataları gidermek gerekiyor. Çözüm buldukça buradan paylaşırım inşallah. Çözümü olan da paylaşırsa sevinirim.

.

o kadar kolay değil
keşke yedek alsaydınız
öncelikle tema ve eklentilerinizin joomla 3 sürümünü indirecektiniz
yani bu işlemden önce tema ve eklentilerini de aktif yapacaktınız, yani bu işlem o kadar kolay değil

İşlemlerimi yedek üzerinde yapıyorum hocam. Neyle karşılaşacağımı göreceğim.

Sürüm geçişleri Joomla da biraz daha zahmetli Wordpress e göre. Öncelikle temanın sonra da eklentilerin ve siteyi barındıran sunucunun php, mysql sürümleri Joomla 3 e uyarlanmış olması lazım.

Geri