İzmir Bilişim Rehber Öğretmenliği

Kodla Büyü

aslan1917

Site Gezgini
Ortaokulda Öğretmenlik yapıyorum Anadolu Lisesine görevlendirildim.Buranın müdürü mesai 8-5 diyor.Kordinatör öğretmen aradık o da evet 30 saat üzerinden görevlendirme yapıldı diyor.Anadolu Lisesi tam gün olduğu için tek öğretmen görevlendirdik ders saatlerini olduğu saatlerde görev yapacak diyor yani 8-4:30 diyor.Eğer 30 ders saatti üzerinde ise saçmalık değil mi.Ev zaten çok uzak böyle olursa çocuğun yüzünü unutacam.

arkadaşım 30 ders saatinin üzerinde girmemeniz gerekir.
8,30-16,00 arasındaki çalışmanızı ders programınıza nasıl yansıtıyorlar?
yaklaşık 40-50 saat oluyor ki bu gelen yazıya aykırı bir durum
birde hangi ilçede olduğunuzu belirtseniz.

Hocam alın ders programınızı elinize, fiilen derse girdiğiniz saatlerin yanına 30 saate tamamlanacak şekilde BTR diye yazın. Bu şekilde hazırlanan çizelgeye kimse itiraz edemez. Çünkü olması gereken bu.

Örneğin 6 saat dersiniz varsa, arta kalan boşluklara (arada boşluk olmayacak şekilde) BTR yazarsınız olur biter.

Ek ders 18 onunla olgili bir madde var yazida su an telden girdigim icin yazamiyorum.. Ders programi isteyin hocam, bakin su maddeye gore bana ders programi yapip teblig etmek zorundasiniz deyin..ha 30 saatten fazlasini yazarsa ders programina ay basi geldiginde bana bu kadar ders yazmissiniz karsiligini isterim deyin :)

Edit:
Btr nin yazisinin 12. Maddesi ek ders yonetmeliginin 16. Maddesine atifta bulumus. 16. Maddeye gore ek dersimiz 18 saat odenir..

Eğitim öğretimin olduğu saatlerde okulda kalma maddesi işi bozuyor. Müdür 30 saate göre senin hazırladığın çizelgeyi o haliyle onaylamak zorunda değil ki, araya boş ders koyarakta tamamlayabilir. Boynumuzu büküp kabul etmek zorunda değiliz ama bu madde yüzünden bazı idarecilerle yüz göz olunacaktır.

söz konusu madde 8. madde Koray

"BT Rehberligi gorevi egitim ogretimin yapildigi saatlerde yapilacak, her bir
devre icin (Sabah-Ogle) ayri ogretmen gorevlendirilebilecektir. Normal egitim
yapan okullarda 1 (bir), ikili egitim yapan okullarda en fazla 2 (iki) ogretmen
gorevlendirilecektir. 2 (iki) ogretmen gorevlendirilen okullarda, haftalik ders
cizelgesinde ayni ders saatinde birden fazla ogretmene BT Rehberligi gorevi
verilmeyecek sekilde ders dagitim cizelgeleri hazirlanacaktir."

Bu maddede "Eğitim öğretim saatlerini kapsayacak" gibi bir ifade mi var allah aşkına. Bu madde tamamen bizim lehimize bir madde iken nasil alehimize dönüşüyor anlamıyorum. Demişler ki abuk sabuk saatlerde öğretmeni okula getirme.

ayrıca çarşamba günü Fatih toplantısı yapıldı bayraklıda, İl koorditatörümüze sorduk dedik ki -30 saat olacak değil mi, -evet dedi - ama biz bakanlığın yazısının üzerine açıklama yapmayı uygun bulmuyoruz dedi. Başka bir arkadaşın sorusuna bornova ilçe koorditörü olan arkadaş -o okulun çalışma saatleri 09.00-16.00 ise o saatlerde okul müdürü sizi okulda tutabilir demeye getirdi..

Kusura bakmayın ama bizim başımızdakiler biraz insiyatif alıp bizim haklarımızı savunmadıkları sürece bizden verim beklemesinler.

Samsun, Trabzon, Antep vs. vs. gibi illler bu sorunu gayet güzel bir yazı ile çözmüşken biz burda hala ne ile cebelleşiyoruz..

Sayın branta elinize sağlık gerekeni net bir şekilde yazmışsınız. "BT Rehberligi gorevi egitim ogretimin yapildigi saatlerde yapilacak" ifadesinden "Eğitim öğretimin olduğu saatlerde okulda kalma"(oldu olacak okulu biz açıp biz kapayalım) anlamı nasıl çıkıyor bunu anlamış değilim. Ayrıca bizi temsil ediyormuş gibi görünüp etimizden sütümüzden faydalanmaya çalışanlar sayesinde hala bu saatte biz bu tartışmaları yapıyoruz. Neyseki memlekette yavaşta olsa hukuk var siz siz olun hiçbir haksızlığa razı olmayın...

Hocam aynı problemi ben yaşadım aynen hocamın dedıgı gıbı girdigim ders saatlerini yazıp geri kalanı btr diye yazdım ama btr yazdıgım alanları gunluk altı saat olacak sekılde yaptım ve mudure hocam bu program benımhazırladıgım program dedım eger sizin icin sakıncası yoksa bu sekılde yapabılırmıyız dedım..oda programa baktı ve tamam dedı..Bence dikkat etmen gereken bırıncı konu ben oglene kadar dersime gireyımde gıdeyım seklınde bır program olusturma aslında bunuda yapabılırsın fakat mudurler genelde bu anlayıstan yoksun oluyor sankı aksama kadar tutsa ne degısecek kı neyse o ayrı konu...yasal olarak girmen gereken 30 saat..Ornegın ben sabah ilk dersden gırdı ısem uzerine 6 saat gelecek sekılde yarladım..bazı gunler 9 da gelecek sekılde ...sende ikili ilişkilerini biraz dozunda tutarak bunu anlatmaya calıs...anlamazssa hala diretırse dilekcenı ver işleme soksun...hıc korkma sadece haklarını bılyeter...Bizimde okul dısında bir hayatınmızın oldugunu anlamalı bu idareci tayfası...

Geri