İşyeri Kurduk, hayır olsun sonumuz :)

Kodla Büyü

frezmb

Aktif Üye
Arkadaşlar yaklaşık 1 yıllık araştırma ve son 3 aylık ciddi uğraş sonucu işyeri kurduk arkadaşımla.

Genel itibari ile dokunmatik teknolojiler üzerine olacak. Dokunmatik endüstriyel pc, Kiosk vb. cihazların tasarımı, programlanması ve uzaktan yönetimi gibi alanlarda proje bazlı çalışmalar olacak.

Kosgeb girişimci desteği aldık ve Kosgeb Ar Ge desteği almak üzereyiz.

İki bilgisayar öğretmeni ortağız ve iki eski öğrencimizide tasarımcı olarak işe aldık.

Kurulum maliyetleri, teknik ekipman maliyetleri biraz yoruyor ve ilk cihaz üretimleri süre alacak ama Allah sonumuzu hayır etsin.
Duanızı esirgemeyin arkadaşlar.

Hayırlı olsun hocam Allah yüzünüzü kara çıkarmasın, yar ve yardımcınız olsun inşallah..

Kosgebi biliyorum bizzat ilgileniyorum o projeyle.Hayırlı olsun diyorum Allah utandırmasın :)

Hayırlı olsun hocam şirket kimin üzerine acaba bende KOSGEB basvurmustum ama devlet memuru olunca şirket kurmak sıkıntı olur demişlerdi acaba buna nasıl bir çözüm buldunuz.

Nadir SERT' Alıntı:
Hayırlı olsun hocam şirket kimin üzerine acaba bende KOSGEB basvurmustum ama devlet memuru olunca şirket kurmak sıkıntı olur demişlerdi acaba buna nasıl bir çözüm buldunuz.
iş yerini başkasının üstüne açarsınız olur biter.

frezmb' Alıntı:
Arkadaşlar yaklaşık 1 yıllık araştırma ve son 3 aylık ciddi uğraş sonucu işyeri kurduk arkadaşımla.

Dokuntek İnovasyon ve Bilişim Çözümleri.

Genel itibari ile dokunmatik teknolojiler üzerine olacak. Dokunmatik endüstriyel pc, Kiosk vb. cihazların tasarımı, programlanması ve uzaktan yönetimi gibi alanlarda proje bazlı çalışmalar olacak.

Kosgeb girişimci desteği aldık ve Kosgeb Ar Ge desteği almak üzereyiz.

İki bilgisayar öğretmeni ortağız ve iki eski öğrencimizide tasarımcı olarak işe aldı

Kurulum maliyetleri, teknik ekipman maliyetleri biraz yoruyor ve ilk cihaz üretimleri süre alacak ama Allah sonumuzu hayır etsin.
Duanızı esirgemeyin arkadaşlar.
:alkis: :alkis:
ticaret cesaretir.

Allah kolaylık versin yüzünü ak etsin hocam :) rızkın çoğunluğu ticarettedir, ben de fast food cafe işletiyordum :) türü fark etmez önemli olan cesaret ve istek...

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

Şu anda şirket değil şahıs firması, arkadaşımın ablasının üstüne.
İki ay sonra Ar Ge projesi başlayacak oradan alınacak hibe ile Ltd şirkete dönüşecek.
Ar Ge için Arkadaşımın ablasının üstüne en az %30 hisse olması gerekiyor (biz devlet memuru olduğumuz için Kosgeb faydası için)
Arkadaşım ise %20 alacak.
Ben üzerime %25 eşimin üstüne %25 hisse düşünüyorum.

Devlet memuru olarak %50'yi geçmemek kaydı ile şirketlere hissedar olabiliyoruz ama
imza yetkimiz, finans yetkimiz olmuyor. (Bu sorunu devlet memuru olmayan kişiye %30 vererek çözeceğiz)

Evet cesaret işi arkadaşlar. Yaklaşık 100 bin civarı bir yük söz konusu başlangıç için hibeler hariç :(

Ben bile ( cesaret yoktur aslında bende) kalkıştı isem biraz hırsla hepimiz yapabiliriz.

Allah hepimiz için güzel olanı nasip etsin inşallah.

Hayırlı olsun hocam. Çok ilginç bir alanda çalışıyorsunuz.

İnşallah kısa zamanda çalışmalarınız ses getir de Bilişimciler olarak sizinle ve kendimizle gurur duyacağımız işler çıkarabilirsiniz.

Bilişimcinin GÜCÜ... :++:

Hayırlı uğurlu olsun:)
Allah hayırlı kazançlar nasip etsin.. :wink:
Her şey güzel olsun inşallah :)

Hayırlı olsun. Allah bol kazançalar versin.

Özellikle AVM lerde dokunmatik bilgi ekranları çok moda oldu. sizde bu tarz projeler mi olacak????

Geri