İsyan edesim geliyor

Kodla Büyü

fatagun

Üye
Tamam anlıyorum Fatih projesi kapsamında kurulan okullarda (ders açmadığın için normu düşen ) bilgisayar öğretmeni yok ve bu yüzden kendi okulumuzda 3-5- 13-15 kaç saat olduğu farketmeden görevlendirmelerimiz oluyor. Evet bu görevlendirmeleri de biz istiyoruz. Ama neden 1-1,5 gün filan değilde en az 3 gün. Ben 2 güne tüm dersimi sığdırıp (ki sığmıyor) diğer okula geri kalan 3 gün gittiğimde asıl normumun olduğu okulda hiç bir işimi yapamam. yapamadığım işlerin cezası kime kesilir.. tabi ki bana. bir sonraki sene müdürüm derki sen nasılsa burda derse girip çıkıp diğer okula gidiyorsun. ben seni formatör olarak niye görevlendireyim ya da ben sana niye ders açıp norm vereyim. nasılsa bir işime yaramıyorsun. Al sana norm fazlası birkaç yüz kişi daha.
üstelik okuldaki ders sayımız iki güne sığmadığı halde okulda 2 gün kalmamız için plan yapılıyor. Hani gittiğimiz okulda derse filan girsek onun için görevlendirilmiş olsak onada amenna.. Ama o da yok. gidiyorsun bilgisayar odasına oturuyorsun öğrenciler gelip kullanabilsin diye. zaten kapılar tüm gün açık oluyormuş. yani sen olsanda orası kullanılıyor olmasanda. ee akıllı tahtalar sen olmadanda çalışıyor tabi çalıştırmak isteyen varsa. zaten onlarda belli başlı sorun çıktığında sen bakabiliyorsun geri kalanlarda teknik servis gerekiyor...

Şimdi tüm bu durumlar varken biz niye 3 gün o okula gidiyoruz?? bizim gibiler giderse o okul zaten norm açmazki. ne gerek var der. nasılsa bir şekilde idare ediliyor.

İşin özüne gelmek istiyorum. ek görevlendirme bekleyen bir sürü arkadaş var. okulların birkısmı boş kaldı.. bu yeni görevlendirmeler yapılırken bunlara dikkat edip gideceğimiz okuldaki görev günümüzü 1-1,5 günle sınırlayamaz mıyız?? birde bu günler orada yazılı olmasa da iki okul kendi arasında karar verse.. Ders programı oturtucaz diye arada harap olmayalım diye canımız çıkıyor.

Lütfen eğitici formatörlerimiz olarak bu haklarımızıda koruyun. Biz diğer okullarında zor durumlarda kalmasını istemiyoruz ama olan biz formatörlere oluyor. Başta Hamit hocam olmak üzere diğer tüm eğitici formatörlere sesleniyorum..Siz bunları gerçekten isterseniz olur.

Zaten bizim görevlerimiz arasında okulun her türlü işini yapmak var ya. Yoksa hemen seçmeyi verirler dersi demi. Daha pazartesi günü bu tehditi aldım ben,
naparsın hocam allah sabır versin hepimize.
Okuldaki işleri yapmazsam gelecek sene dersi seçmezmiiş ee benim işim öğretmenlik ben zaten derse girdiğim zaman işimi yapmış oluyorum bu nasıl mantık yaaa.. allahım sana geliyorum sabırlar yarabbim

ee biz sizlere dedik bu bt rehberliği saçmalığının formatörlükten bi farkı yok, kimse görev istemezse birşeyler düzelir diye... ama siz yok ev aldım, yok borcum var yok bilmem ne diyerek bu zulme evet dediniz. şimdi hiç kusura bakmayın isyan etmeye hakkınız yok. hem üzüm yiyim hemde bağcıyı döviyim olmaz...!!!

not: bu sözlerimi lütfen kişisel algılamayın, genel bir yorumdur...

hayalcisuat' Alıntı:
ee biz sizlere dedik bu bt rehberliği saçmalığının formatörlükten bi farkı yok, kimse görev istemezse birşeyler düzelir diye... ama siz yok ev aldım, yok borcum var yok bilmem ne diyerek bu zulme evet dediniz. şimdi hiç kusura bakmayın isyan etmeye hakkınız yok. hem üzüm yiyim hemde bağcıyı döviyim olmaz...!!!

not: bu sözlerimi lütfen kişisel algılamayın, genel bir yorumdur...

sözlerinizi kişisel algılamadan cevap veriyorum hocam :) evet o konuda haklısınız ama 15 saat bile dolmazken o kadar fevri olmamak lazım. 13 saat dersim var ki ben şanslıyım. birçok kişinin 6-7 arası bir şey. şimdi bu durumdayken formatörlük olmasın diyemeyiz. zaten benim amacım ikinci okula da karşı çıkmak değil. sadece gün sınırlaması olmalı... biraz daha az o okulda biraz daha fazla kendi okulumuzda kalalım..

yogunesb' Alıntı:
Zaten bizim görevlerimiz arasında okulun her türlü işini yapmak var ya. Yoksa hemen seçmeyi verirler dersi demi. Daha pazartesi günü bu tehditi aldım ben,
naparsın hocam allah sabır versin hepimize.
Okuldaki işleri yapmazsam gelecek sene dersi seçmezmiiş ee benim işim öğretmenlik ben zaten derse girdiğim zaman işimi yapmış oluyorum bu nasıl mantık yaaa.. allahım sana geliyorum sabırlar yarabbim

okul işinide geçtim. bozuk olan bilgisayarlarımı bile tamir etmek için fırsat verilmiyor nerdeyse..

hocam olay seçip seçmemekte değil.her seferinde başa dönmenin anlamı yok. hiçkimse seçmese de bu bir çözüm yolu olmaz.adamların umurunda olur mu sanıyorsunuz.eskisi gibi açarlar bir kurs önüne gelen rehber öğretmen olur.daha çözüme yönelik garanti işlerle uğraşmak lazım.sonuca gitmek için yukarılardan bağlantılar kurmak lazım.yoksa gerisi hikaye...

bence yukarlarda biri bu işi tıkıyor gibi. Bu devlete de zarar yetişmiş elemanı değerlendirememek. Kesin biri var ve BT ye düşman.

Ben isyanlardayım hocam zaten... Yarın adam gibi cevap alamazsam mahkemeye basvuracağım....

10000 atanmış öğretmeni bu hale getirmek kesinlikle devlete büyük zarar veriyor, ve bu iş kurcalanırsa kesin altından biri çıkacak arkadaşlar.

Geri