İstek dışı atamamız yapılmış

Kodla Büyü

mehmetkaya1980

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Benim tayinim çıkmıştı. Özür grubunda eşime tercih yaptık. Ancak eşimin tayini çıkmadığı için bende tayini iptal dilekçesi verdim. 26. Maddeyi tercih etmediğimiz halde bugün eşimin başka bir ilçeye tayini çıkmış. Bu durumda olan var mı?

MEBden flaş eş durumu açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 'eş durumu' ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada: "Ağustos döneminde iller arası isteğe ve özre bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunan toplam 64.460 öğretmenimizden 42.284' ünün talebi yerine getirilmiştir. Sağlık, eş ve öğrenim özrü nedeniyle başvuruda bulunan öğretmenlerimizden 3.527' sinin ise talepleri yerine getirilmemişti. Bu öğretmenlerimizin mağduriyet yaşamaması için il milli eğitim müdürlüklerinden ek kontenjan talep edilmiş, yeniden değerlendirme yapmaları istenmiştir. Yeni veriler ışığında bu durumdaki öğretmenlerimizden 3507' sinin ataması istedikleri illere ve öğretmen olarak gerçekleştirilmiştir. 20 öğretmenimizin ise yer değiştirme talebinde bulunduğu ilde branşlarına uygun kurum olmaması nedeniyle işlemleri gerçekleştirilememiş, ancak kendileri tek tek aranıp rızaları alınarak memuriyete geçiş ile ilgili görüşleri alınmıştır. Bu şekilde memurluğa geçecek öğretmenlerin branşlarında ihtiyaç doğması anında öğretmen olarak atamaları yapılacaktır" denildi.

Tamam niyet güzel de. Eşim 26. maddeyi bile tercih etmemişti ve kendi tayininim iptal dilekçesini vermişim.
Bugün akşam bir arkadaş arıyor ve tayininiz çıkmış olabilir diyor. O söylemese haberimiz kararneme gelince olacak.
Eşime deseki ben seni zorla atayacağım. Eşim de ona göre daha önce benim atamam yapılan ilçede bu atamaya göre daha iyi bir yer tercih ederdi.

aynı durumdayız
bende kendim iptal dilekçesi vermiştim
ne olucak bilmiyorum

Re: Ynt: İstek dışı atamamız yapılmış

Sendika ile görüştüm iptal dilekçesi verin dedi.

Geri