İstanbul'da norm fazlası öğretmenlerin atamaları

Kodla Büyü

yağmurtan

Aktif Üye
Bugün norm fazlası olan öğretmenler için yazı geldi. Malumunuz liselerdeki BT öğretmenleri hep norm fazlası. İsteğe bağlı norm ataması istemezsem İstanbul'da resen atama yaparlar mı? İstanbul'daki uygulama nasıldır? Ayrıca ihtiyaç listesini göremedim neye göre tercih edeceğiz. Açık okullar internet sitesinde yayınlandı diyor ama sitede böyle bir duyuru yok.

Liselerdeki norm açıklarına dikkat etmek lazım. Bazı müdürler öğretmen gelsin diye aynı anda 9-10-11-12 lere bu dersi seçtirebiliyor. Bu ders yılda bir kez alınabildiği için seneye yine norm fazlası olma durumu var.

771 den fazla da norm fazlası öğretmen var hocam.. ben norm fazlasıyım ve bana uygun okul yok tayin istemeyeceğim mesala..

Ortaokullarda zorunlu olduktan sonra açıkların fazlalaştığı bilinmiyor. O nedenle norm fazlalarını resen atamazlar mı? Ben de tayin istemeyi düşünmüyorum.

yağmurtan' Alıntı:
oopapatya' Alıntı:
http://istanbul.meb.gov.tr/www/duyurular/kategori/2 adresinden indirebilirsiniz hocam..

Hocam teşekkür ederim. Neden duyurular kısmının ilk bölümüne atmamışlar anlamış değilim.

zaten duyuruların ilk bölümünde en üstte yer alıyor

küçükçekmecede norm kadro fazlası olanlara ilçe içinde boş bir okulu seçme şansı tanıyorlarmış

Toplam BT açığı 771
Adında Meslek Kelimesi Geçen okullar 142

Mesleklerin bir kısmı bu yerleştirme ile dolar. Kalanların bazılarını özür grubuna rezerve edecekleri için hepsini il içi ve dışında göstermezler.
İl içinde mesleğe eçme şansım git gide azalıyor.

istanbulda norm fazlası tayinleri sonuçlanmış olmalı çünkü alan değişikliği için kontenjanlar verilmiş

isikayhan' Alıntı:
ibrahimozere1' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:
istanbulda norm fazlası tayinleri sonuçlanmış olmalı çünkü alan değişikliği için kontenjanlar verilmiş
6 ocak ta resen atamalarla sonuçlanacak

o halde tercihte bulunanlarınki sonuçlanmıştır diyelim
Demeyelim :mrgreen: çünkü 16 aralık ilçe içi atamaları sonuçlanacak

ibrahimozere1' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:
ibrahimozere1' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:
6 ocak ta resen atamalarla sonuçlanacak

o halde tercihte bulunanlarınki sonuçlanmıştır diyelim
Demeyelim :mrgreen: çünkü 16 aralık ilçe içi atamaları sonuçlanacak

bellidir onlar ama açıklanması o güne kalmıştır
belli olmasa alan değişikliği için kontenjanları ayın 12'sinde girmemezlerdi

Geri