İstanbul'da Kalacak ve Gezilecek Yerler???

Kodla Büyü

muhalif33

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
5-10 günlüğüne eşim ve küçük kızımla arabayla İstanbul'a gitmeyi düşünüyorum. Kalacak yer ve gezilecek yerler konusunda fikrinizi bekliyorum. nereler arabayla gezilir? nerelerde kalınabilir?

Aman hocam gideceğiniz semtlere dikkat etmelisiniz.. Hele de arabanıza dikkat edin. Gideceğiniz güzergahları önceden belirleyin.. Ama ben yine de diyorum ki İstanbul'dan bir tanıdığınız varsa yanınıza rehber olarak alın.. Sizin tek başınıza gideceğiniz yolları ve yerleri bilen bir kişi daha çabuk ulaştırır.
Ben sizin yerinizde olsam(ilk defa gittiğinizi düşünerek) paket turlar aracılığıyla giderdim.. Bakar öğrenirdim, sonraki sene kendi arabamla gezmeye giderdim.. Çünkü bilmediğiniz İstanbul trafiği ve yaşantısı Allah korusun tatilinizi sıkıntıya çevirebilir..

Tarihi bir atmosferse eğer istediğiniz Sultanahmette kalmanızı tavsiye ederim..(birçok butik otel var bookingten bakabilirsiniz)
-Topkapı Sarayı
-Yerebatan Sarnıcı
-Ayasofya
-Arkeoloji Müzesi
-Gülhane Parkı(Set üstü çaybahçesinde muhakkak bir çay için)
-Süleymaniye+Sultanahmet Camii muhakkak görülmesi gerekenler (Sultanahmet köftesi ve Süleymaniye'de Kurufasulye uygun tercihler olacaktır.Tatlı içinse Karaköy Güllüoğlu,Köşkeroğlu Baklava yada Hafız Mustafa'ya uğrayabilirsiz)
Birgünü Beyoğlu-Taksim'e ayırabilirsiniz..(farklı lezzetler için Miss Pizza,Mano Burger, Jadore,Cremeria milano tavsiye edebilirim)
Boğaz turu yapabilirsiniz(Bebek,Emirgan,Ortaköy yine görülmesi hereken yerler)
Şehrin yine farklı bir yüzünü görmeniz açısından Aksaray-Fatih civarını gezmenizi(tarihi ve keşmekeş ortamını seviyorum) Burada yemek yiyebilieceğiniz çok güzel mekanlar mevcut..(Hatay Medeniyetler Sofrası,Şeref Büryan, Fatih Karadeniz Pidecisi,Vefa Bozacısı)
Çok bilinmemesine rağmen Boğaziçi köprüsünün hemen dibinde bulunan Beylerbeyi Sarayını kesinlikle gezmenizi tavsiye ederim.
Bunun dışında sormak istediğiniz birşey varsa yardımcı olabilirim.
Arabayla gezme fikrini çok akıllıca bulmadığımı söylebilirim..İstanbul'da park ciddi bir sorun bence..Arabayı gideceğiniz semtin merkezi bir yerine park edersiniz ve geri kalan kısmı toplu taşıma ile halledersiniz :+1:

7 yıl kadar istanbul'da yasadım. Öncellikle araba ile istanbula gitmek pek mantıklı değil. İstanbulda toplu ulaşım son derece iyi. Ama genede araba tercihiniz ise çok ama çok dikkatli olun. Sırf insanlara çarpıp evraklarla dolandıran tipler var. Yola aniden fırlayan suriyeli çocuklara dikkat . ayrıca trafik sıkıştı diyelim sakın ama sakın pencereleri açmayın. Anında eşyanızı çalarlar. Dediklerim biraz tuhaf kaçabilir ama inanın bana bu şehir hem çok güzel hem de kötüleri mıknatıs gibi çeken bir manyetik alana sahip.

Gezilecek yerler.
Tabi ki tarihi yerler en başta
ama ben doğal güzelliklere değinicem. Yıldız parkı , ıhlamur kasrı , ortaköyde beltaş da waffle , ortaköyden beşiktaşa yürüyün ağaçların arasından harikadır ( offf offf İstanbul yıllarım geldi aklıma , parasızlıktan kaçtık işte :( )
Çok sapa bir yerde ama savaş müzesi süper ötesi güzel ( çocuk varsa gidin harika )

hocam avrupa yakası çok karışık bir yerdir ve çok kalabalıktır zaten gezilecek tarihi yerler hep avrupa yakasındadır.Benden size tavsiye anadolu yakasında bir yerde kalmanız mesela üsküdarda bir yer bulabilirsiniz ve oradan vapurla marmarayla tarihi yarımadaya kolaylıkla geçersin karşı tarafı arabayla gezmen çok zordur.Vapurla yine eyüp sultan pierlotti ye geçersin yani üsküdardan her yere ulaşabilirsin ve akşam tekrar üsküdara dönüp kız kulesinin orada çayını içerek yorgunluğunu atabilirsin.Sonra üsküdardan çıkıp sahil yolundan arabanla beykoza kadar geze geze gidebilirsin.Uğramalı boğaz turları var öğlen binersiniz emirgan korusu küçüksu kasrı beylerbeyi sarayını tek bir biletle 15 tl karşılığında gezebilirsin.İyi gezmeler

validebağ öğretmenevi var üsküdarda tarihi bir yer ataşehir zübeyde hanım öğretmenevi var bi arayın hocam durumlarını öğrenin.Topkapı ve ayasofyaya müzekartla girebilirsiniz 20 tl öğretmen müzekart dolmabahçe 15 tl diye biliyorum.Ama anadolu yakasında kalmanızı tavsiye ederim üsküdardan her yere gidebilirsiniz Üsküdarda park sorunuda yok ücretsiz salacağa arabanızı gönül rahatlığıyla park edebilirsiniz.

Geri