İstanbul Norm Fazlası 2013 Aralık

Kodla Büyü

prentice

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar istanbul için yazılar geldi okullara. Norm fazlası durumda olanlar için 3 şekilde gerçekleştirilecek bir atamadan bahsediyorlar.
1- İlçe içi
2- İl içi
3- İstek yapmayanların resen atanması

Norm fazlası durumda olan arkadaşlar ne yapmayı düşünüyorlar. Tercih yapmassak İstanbulda resen atama yapıyorlar mı bizim için. BTR görevlendirmesini dikkate alıyorlar mı ?. Şu işe bir çöxüm üretmediler. Norm fazlası arkadaşlar sizler ne yapmayı düşünüyorsunuz.

valla okulda 2 BT öğretmeniyiz ve 1 tane de İlçe Eğitici Formatör var onun da norm bizde.
Şimdi İlçedeki arkadaşın normu bizde olduğu için Norm Fazlası oldum :)
Şimdi ben gidince dersler boş geçecek 20 saat ders var ve ilçedeki arkadaşın okula gelme ihtimali yok.

Bu nasıl iştir anlamadım, bilgisi olan arkadaşlardan bu konuda yorum bekliyorum

Resen atama yasal değil diye biliyorum hocam.

resen atama aralıkta yok nisan ayında güncelleme yapılacakmış ondan sonra atama yapılacakmış isteğe bağlı olarak aralık ayında isteyebiliyoruz

ibrahimozere1' Alıntı:
resen atama aralıkta yok nisan ayında güncelleme yapılacakmış ondan sonra atama yapılacakmış isteğe bağlı olarak aralık ayında isteyebiliyoruz
bilgileri kimden aldınız hocam. Ben ilçeyi aradım bir cevap veren yok. Norm fazlasıyım fakat tayin istemiyorum. Başvuru yapmassam kalır mıyım ?

prentice' Alıntı:
ibrahimozere1' Alıntı:
bilgileri kimden aldınız hocam. Ben ilçeyi aradım bir cevap veren yok. Norm fazlasıyım fakat tayin istemiyorum. Başvuru yapmassam kalır mıyım ?
İl mem i telefonla aradım bu şekilde söylediler daha sonra okula yazı da gelmiş

Ekli dosyalar

• NormFazlasıÖğretmenAtmaları-ÖNEMLİ.rar
    339.3 KB · Görüntüleme: 166
ibrahimozere1' Alıntı:
prentice' Alıntı:
ibrahimozere1' Alıntı:
İl mem i telefonla aradım bu şekilde söylediler daha sonra okula yazı da gelmiş
okula gelen yazıda resen atama yapılacak diyor. Ama ilk önce tercih alacaklarmış.

istanbul - ataşehir ibrahim müteferrika EML
TEF mezunu norm fazlası arkadaşlar varsa düşünebilir
49 saat ders (1 gün koordinatörlük) + isterse açık lise 10 saat
http://imtem.meb.k12.tr
.
1 norm açığımız var.

arkadaşlar öğretmenlerin puanları eşitse norm fazlası nasıl belli oluyor, okulda ki görev süresi fazla olan mı yoksa öğretmenlik görev süresi fazla olan mı? bilen biri varsa bilgilendirirse sevinirim. ( internette araştırma yaptım iki seçenekte olabilir gibi oldu o yüzden sizlere danışıyım dedim.)

Zizu_' Alıntı:
valla okulda 2 BT öğretmeniyiz ve 1 tane de İlçe Eğitici Formatör var onun da norm bizde.
Şimdi ben gidince dersler boş geçecek 20 saat ders var ve ilçedeki arkadaşın okula gelme ihtimali yok.

06.05.2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmî Gazete'de Yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğininin 41. maddesine göre re'sen atama yasaldır hocam. (küçük bir google araması ile maddeyi bulmanız mümkündür)

Okulunuzda Eğitici BT Formatör Öğretmen varsa bu kişinin norma dahil edilmemesi gerektiğini ilçe özlükler bilir. Hadi yanlışlık yapıldı ise okulunuz sevabına bir yazı yazıversin X öğretmenimiz XXXXXX sayılı XXXX tarihli bakanlık onayı ile Eğitici BT formatör Öğretmenidir. Y öğretmenimizin norm fazlası sayılmaması diye. İlçe zaten sizin gitmenize müsaade etmez.

ist_koord' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:

06.05.2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmî Gazete'de Yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğininin 41. maddesine göre re'sen atama yasaldır hocam. (küçük bir google araması ile maddeyi bulmanız mümkündür)

Okulunuzda Eğitici BT Formatör Öğretmen varsa bu kişinin norma dahil edilmemesi gerektiğini ilçe özlükler bilir. Hadi yanlışlık yapıldı ise okulunuz sevabına bir yazı yazıversin X öğretmenimiz XXXXXX sayılı XXXX tarihli bakanlık onayı ile Eğitici BT formatör Öğretmenidir. Y öğretmenimizin norm fazlası sayılmaması diye. İlçe zaten sizin gitmenize müsaade etmez.

Valla Hamit Hocam Çok Teşekkür ederim bilgiler için :)

brodil' Alıntı:
arkadaşlar öğretmenlerin puanları eşitse norm fazlası nasıl belli oluyor, okulda ki görev süresi fazla olan mı yoksa öğretmenlik görev süresi fazla olan mı? bilen biri varsa bilgilendirirse sevinirim. ( internette araştırma yaptım iki seçenekte olabilir gibi oldu o yüzden sizlere danışıyım dedim.)
Öğretmenlik görev süresi fazla olana öncelik verilir

Birisi de Allah için açıp okumuyor yönetmeliği...Yaz buraya, armut piş ağzıma düş.Hani çözülemeyen bir sorun olsa cevap yazalım başımız üstüne. :wink:

ibrahimozere1' Alıntı:
brodil' Alıntı:
Öncelikle cevap için teşekkürler hocam. fakat yönetmelikleri okudum interneti talan ettim ama hiçbir resmi bilgi bulamadım bununla ilgili. 2000/22 sayılı bir yönetmelik var mesela orada ki maddede "okula sonradan gelen norm fazlası olur" diyor. ama tarihi çok eski(1999 yılı yönetmeliği) yürürlükten kaldırılmıştır diye düşünüyorum. eğer elinizde bununla ilgili yazı varsa paylaşabilir misiniz?

hannioglu' Alıntı:
Birisi de Allah için açıp okumuyor yönetmeliği...Yaz buraya, armut piş ağzıma düş.Hani çözülemeyen bir sorun olsa cevap yazalım başımız üstüne. :wink:

Hocam bana diyorsanız eğer çok araştırdım,açtım okudum tek tek ama bir şey bulamadım. yapacak bir şey kalmayınca sormak zorunda kaldım. eğer varsa yönetmelikte böyle bir açıklama, sen bul bana göster. o zaman haklısın derim ben de sana. özür de dilerim rahatsız ettiğim için seni :shock:

brodil' Alıntı:
ibrahimozere1' Alıntı:
brodil' Alıntı:
Öncelikle cevap için teşekkürler hocam. fakat yönetmelikleri okudum interneti talan ettim ama hiçbir resmi bilgi bulamadım bununla ilgili. 2000/22 sayılı bir yönetmelik var mesela orada ki maddede "okula sonradan gelen norm fazlası olur" diyor. ama tarihi çok eski(1999 yılı yönetmeliği) yürürlükten kaldırılmıştır diye düşünüyorum. eğer elinizde bununla ilgili yazı varsa paylaşabilir misiniz?

hannioglu' Alıntı:

Hocam bana diyorsanız eğer çok araştırdım,açtım okudum tek tek ama bir şey bulamadım. yapacak bir şey kalmayınca sormak zorunda kaldım. eğer varsa yönetmelikte böyle bir açıklama, sen bul bana göster. o zaman haklısın derim ben de sana. özür de dilerim rahatsız ettiğim için seni :shock:
..
hocam siz hiç "ÇAYDA DEM MEMURİYETTE KIDEM" sözünü duymadınız mı ;)

eğer kurum normu arttırılmış 1 kişi de gelmiş sonra kurum normu azaltılmış ve 1 kişi norm fazlası olmuş ise sizin söylediğiniz gibi son gelen norm fazlası olur. okuldaki mevcut öğretmenleri madur etmemek adına

ama kurum normu doğrudan azalmış ise MEMURİYET KIDEMİ AZ OLAN norm fazlası olur...

Sonuclari hala sitede aciklamadilar ama kontenjan.meb den okulunuzdn giden ogretmen var mi gorebilirsiniz..

http://istanbul.meb.gov.tr/www/norm-faz ... icerik/624 İstanbul İl Mem yine norm fazlası duyurusu yayınlamış.. Arkadaşlar gene norm fazlasıyım.. Geçen sefer tercih yaptım taaaa 2010 da bu sefer bölge normuna takıldım.. Tercih yapmak istemiyorum... 3 yıldır emek verdiğim okuldan da ayrılmak istemiyorum.. Ne yapmalıyım.. Sıkıldım artık bu durumdan...

BesSTy' Alıntı:
http://istanbul.meb.gov.tr/www/norm-fazlasi-ogretmenlerin-ihtiyac-fazlasi-guncel-tercih-duyurusu/icerik/624 İstanbul İl Mem yine norm fazlası duyurusu yayınlamış.. Arkadaşlar gene norm fazlasıyım.. Geçen sefer tercih yaptım taaaa 2010 da bu sefer bölge normuna takıldım.. Tercih yapmak istemiyorum... 3 yıldır emek verdiğim okuldan da ayrılmak istemiyorum.. Ne yapmalıyım.. Sıkıldım artık bu durumdan...
resen atama yapacaklarmıki hocam ?

iyi de mahkeme kararları yapılmaz demiyor ki,
41 maddenin 5 bendi var ilk 4 bend uygulanmadan yapılmaz 5. bendde ki re'sen yapılmaz diyor.

ist_koord' Alıntı:
41 maddenin 5 bendi var ilk 4 bend uygulanmadan yapılmaz 5. bendde ki re'sen yapılmaz diyor.
Hocam peki il ne düşünüyor bu konuda, sizin duyumlarımız bizler için yol gösterici olabilir. Daha önceki senelerde BTR için resen atama yapılmayacağı yönünde kararı olduğu söyleniyordu ildeki şube müdurünün

sonuç resen basamağı uygulanmadı şubatta yeni atamalar olacak eş durumu olacak vs diye..

bende norm fazlasıydım dönem ortası tayin stresini yaşadık üstelik atanır atanmaz kararname gelecekti yeni okula başlancaktı elimdeki performansları nası okurum ve benden sonraki gelecek ücretli arkadaş nası değerlendirecek benim öğrencileri dertlerine düşmüştüm.... neyseki sonra dönem sonuna uzattılar..

detaylı planlanmadan işler dönüyor malesef

prentice' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
Hocam peki il ne düşünüyor bu konuda, sizin duyumlarımız bizler için yol gösterici olabilir. Daha önceki senelerde BTR için resen atama yapılmayacağı yönünde kararı olduğu söyleniyordu ildeki şube müdurünün
Hocam il milli eğitim geçen döneme kadar re'sen uygulamayı çok doğru bulmuyordu ama bu il milli eğitime kalmayabiliyor Merkez Teşkilat norm fazlalarını dağıtmanız doğru olur dediği anda farklı bir yol izlenemiyor zaten.
Ayrıca bildiğim kadarıyla sene başında norm uygulamarı ile ilgili bir modül hazırlanıyordu bu konuyla ilgili 81 il atamadan sorumlu şube müdürlerine de bilgi verild. O Modül ne durumda bilmiyorum :) ama bittiğinde merkezden ata düğmesine basılacak ve kimsenin müdahil olma durumu olmayacak böylece iller arası farklılıklar engellenmiş olacaktı.(şifaen öğrenilmiş bir bilgidir)

ben ili arayıp sordum, resen atama yok dediler, gönderilen yazıda zaten "istekli olan öğretmenler" ibaresini yazdık dediler. bende norm fazlasından tercih yapmadım. bunun üstüne bide resen atarlarsa artık,bakalım. sonuçları merak ediyorum açıkçası.. :roll:

Geri