İstanbul da kalınacak yerler

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bayram tatilinde ailemle birlikte Ankara dan İstanbul a 4-5 günlüğüne gezmeye gitmeyi planlıyorum. İstanbula daha önce hiç gitmedim ailecek gezilebilecek ve özellikle kalınabilecek uygun yerler varmıdır ? Varsa nerelerdir ? Tavsiyelerinize çok ihtiyacım var .

Hocam hiç arkadaşınız-tanıdığınız yok mu? Çünkü İstanbul'a ilk defa gidiyorsanız çok zorluk çeker, zaman kaybedersiniz. Bilen birisi olursa tatiliniz hem güvenlikli, hem neşeli hem de dolu dolu geçer.. Aksini düşünemiyorum bile..

Hocam. Ben anadolu göztepede marmara üniversitesi misafirhanesinde kalmıştım. Kişi başı 85 ama memura 65 lira idi. İşimi görmüştü. Tabi kalacağınız yerler gezeceğiniz yerlere göre sürekli değişecek. göztepeye gidersen kadıköyde rıhtımda 10 lira (tam hatırlamıyorum) tekne turu yapıyor. 1.5 saat sürüyor.

İstanbullu değilim daha fazla bilgim yok. :)

Hocam öncelikle İstanbul'a bayramda boş olduğu zamanda gelmeniz güzel. Aksi halde çok kalabalık oluyor her yeri. Kalacak yer bulma konusunda öğretmenevlerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bayram tatilinde birçok insan dışarıda olacağından boş yer bulmanız kolay olabilir. Ya da http://www.booking.com/ sitesinden uygun konaklama yerleri bulabilirsiniz, zira ailenizle geleceksiniz daha rahat yerler bulmanız kolaylaşacaktır.

Öncelikle tarihi yarımadayı gezebilirsiniz. İstanbul'la müsemma olan yerler burada. Sultanahmet, Ayasofya Camii, oradan Eminönü'ne geçip boğaz turu yapabilirsiniz. Böylece tüm boğazı görebilirsiniz ki İstanbul'un görülmeye değer yerleridir. Yine Avrupa yakasına Marmaray'la geçip Üsküdar'ı, Çengelköy ve Beykoz'u görebilirsiniz. Üsküdar'dan Çamlıca'ya çıkıp İstanbul'u dinleyebilirsiniz. Manzarası harikadır. Gezmeye değer o kadar çok yeri var ki hocam.
Şimdiden iyi yolculuklar size.

Beyoğlu öğretmenevi , yeri de çok güzel şişhane, istiklal caddesi taksim yürüme mesafesinde . Bir çok tarihi yere yürüyerek geçersiniz. 70 tl idi fiyatı

hocam istanbulda tanidiginiz olursa cok rahat olur aksi halde cok zorluk cekersiniz...
anadolu yakasinda kalirsaniz eger... büyük ada ve kınalı adaya kesinlikle gidin derim sonrasinda üsküdar sahilden kız kulesine karsi manzara harika... kadiköy modaya yürüyüs yapin bostanci sahilde güneş batımını izleyin
eminönü kabataş besiktas taksim cok güzel... simdi bayramda insanlar sehir disina ciktigi icin sakin olacaktir... istanbul kart almaniz gerekiyor metro ve metrobüs icin kartli sistem mevcut takildiginiz yerlerde sorabilirsiniz... ulasim icin yardimci olmaya calşirim...

benim de aklıma ilk beyoğlu öğretmenevi geldi. Yeri çok merkezi ve fiyatı da uygun. sadece yürüyerek bile birçok yeri gezersiniz. Ayrıca metro durağı da yakın metro ile de aktarma yaparak gezecek yerler var. Bence ilk önceliğiniz gezi rotası çıkarmak olsun. Rotanıza uygun olarak kalacak yer ayarlamanız daha akıllıca olacaktır. Örneğin merkezi yerleri gezmek için beyoğlu öğretmenevinde kaldınız 2 gün ama sonra gezeceğiniz yerlere orası uzak ise bu sefer de gezeceğiniz yere yakın bir kalacak yer ayarlayabilirsiniz. Sonuçta uygun kalacak yer bulmak mümkün

Geri