Isı pay Öçerli Ev.

Kodla Büyü

misina

Site Gezgini
Arkadaşlar ısı pay lçer ile ısınan evde oturanlar varmı. Bu sistem mi yoksa kombi mi avantajlı. gerçektende diyelimki 1 aylığına evde olmayacaksınız. bu sürede evin ısınma sistemi kapatılabiliyormu. bu süre içinde fatura gelmiyormu. vs. bildiklerinizi yazarsanız sevinirim.

ısı pay ölçer de kapatma yok,belli seviyenin altına inilemiyor.

Hocam bizde gelen faturanın %30'u tüm dairelere bölünüyor. Geri kalan %70'i ise kişilerin kullanıma bağlı olarak fatura ediliyor. Bu sistem şu anlamda güzel; herkes kullanmasa bile faturaya katılıyor ki aslında kardeşim kullan bak demeye geliyor. Zira kişilere düşen miktara baktığımda; hiç kullanmayan 70 TL öderken, benim gibi 2 odayı kullanan 170 TL, tüm evde kullanan ise 250 TL gibi bir rakam ödüyor. Buna göre düşünebilirsiniz.

phantosos' Alıntı:
Hocam bizde gelen faturanın %30'u tüm dairelere bölünüyor. Geri kalan %70'i ise kişilerin kullanıma bağlı olarak fatura ediliyor. Bu sistem şu anlamda güzel; herkes kullanmasa bile faturaya katılıyor ki aslında kardeşim kullan bak demeye geliyor. Zira kişilere düşen miktara baktığımda; hiç kullanmayan 70 TL öderken, benim gibi 2 odayı kullanan 170 TL, tüm evde kullanan ise 250 TL gibi bir rakam ödüyor. Buna göre düşünebilirsiniz.

hangi il hocam.

Bizde de %30 ancak ayni evi kombili bulsam kombili alırdım kendin ne kadar istersen ne zaman istersen yak ona gore ver parani gecen sene nisan sonunda kapattikar benim bebegim vardi elektirik ufo yaktım örneğin

Abim o sistemli evde oturuyor çok geliyor dedi. Dilekçe verdiler kombiye dönmek için. Bizde kombi var abime göre % 20-30 arası daha az geliyor.

Isı pay ölçerde tüm daireler diyelim ki 22 derecede sabit tutuluyor. E haliyle 22 derecede tutmak için gerekli yakıt ücreti tüm dairelerden alınıyor. Onun dışında sen 22 yi soğuk kabul eder içeriyi 30 dereceye çıkarırsın. 8 derecelik artışı sen ödersin. Doğalgaz işi yapan firmalara da sordugumda soylenen bu

Hocam toplam faturanin %30 u tum dairelere bölünüyor oda bizde 70 tl civari yapiyor biz bina olarak kimse petekleri kapatmasın 18 derecede dursun en az dedik ama kapatan kapatıyor ışte

phantosos' Alıntı:

bunlar doğru olmakla beraber evinizin katı ve cephesi de çok önemli ara kat ve doğu-kuzeydoğu-güneydoğu az öderken kuzey ve batı cepheler biraz fazla öder ayrıca alt katınızdaki de kombi gibi tamamen kapatıp gidemediği için evi buz gibi olmaz ve üst kattaki madur olmaz kısacası merkezi ve kombi sistemlerinin tam orta noktası ve bence en ideali ama kat ve cephe çok önemli. kendim 6 katlı binanın 4. katında kuzey-doğu cepheli ve ısı yalıtımlı bir evde oturmaktayım 140 m2 pay ölçer sistemide var iç anadolunun karasal iklim şartlarında 1000 tl yi geçmez kışın tamamı ısınmam.

adadeniz' Alıntı:
Isı pay ölçerde tüm daireler diyelim ki 22 derecede sabit tutuluyor. E haliyle 22 derecede tutmak için gerekli yakıt ücreti tüm dairelerden alınıyor. Onun dışında sen 22 yi soğuk kabul eder içeriyi 30 dereceye çıkarırsın. 8 derecelik artışı sen ödersin. Doğalgaz işi yapan firmalara da sordugumda soylenen bu

en kısıkta 16-17 dereceye sabitler

Bizde kullanıyoruz. Ben şahsen tavsiye ederim. Çünkü diğer durum da apartman ısınmıyor. Bizim alt kat 4 ay boş kaldı. Ama yandı. Bireysel kombi olsaydı vay halimize:)

Digital kalorimetre kullanın. Ben kırşehirde şimdiye kadar 690 tl ödedim 100 daha ödesem 800 lira ile kişi çıkarım. Verim yuksek.

Geri