İŞ YERİ AÇMADAN KARTVİZİT BASTIRABİLİR MİYİZ?

Kodla Büyü

gokhan_helvaci

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Bir orta okulda kadrolu bilgisayar öğretmeniyim. Yakın arkadaşlara, akraba çevreme kartvizit bastırıp dağıtmak istiyorum. Kartvizitte adım, soyadım, ünvanım -Bilişim Teknolojileri Öğretmeni-, telefon numaram, görev yaptığım okul ve adresi, kendi tasarımım olan bir logo. Yani iş yeri olmadan memur halimle böyle bir kartvizit bastırsam herhangi bir sakıncası var mı yasal açıdan? Yasal bir engel var mı önümde? Bilgisi olan arkadaşlardan cevap yazmalarını rica ediyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

ne gibi bir sakıncası olabilir hocam allasen. ben de bastırdım 1000 tane sağa sola dağıtıyorum. işi düşen arıyor. ha telefon numaramı vermişim ha kartımı vermişim. kimseye iletişim bilgimizi vermeyelim o zaman memur olduk diye. gizli gizli gidelim gelelim okula. ismimizi soranlara da farklı isimler verelim falan filan, zart zurt.

özü: sorun yok, bastırabilirsiniz.

Hocam sakıncası olmaz üzerinde iş yaptığına dair bilgi olmasın yeter. Unutmadan kartvizit örneğini de ekleyin de bizde faydanalım :)

üniversite hocalarının hemen hemen hepsinin kartı var. Çalıştığı okul ve iletişim numarası yazar.

kişisel bilgilerinizi içeren kartta sorun olmaz. Milli eğitim müdürünün şube müdürlerinin hepsinin kartı oluyoda bizim neden olmasın
Birde ben Bilişim Teknolojileri Uzmanı yazdım daha havalı oluyo :lol:

hocam bir firmanın çalışanı şeklinde bir şey değilse bastırabilrisin. diğer türlü o firmada çalışıyor gibi görüneceğin için yasal olmaz. sadece kişisel bilgilerinin olduğu kartvizitte sorun çıkmaz. Özel ders veren öğretmenler bunu sürekli yapıyor.

2 gün önce verdim 1000 tane sipariş..Çift taraf laklı, mat selefonlu..Kartvizit seni tanıtan karttır hocam..Hiç bir sıkıntı yok, herhangi bir iş yerinde çalıştığına dair bir ibare yoksa..

Bizim burada bir öğretmen arkadaş aynen sizin dediğiniz gibi kart bastırdı. Sağa sola dağıtırken birileri bir iş için aramış bunu o da belirli bir ücret karşılığı yaparım demiş. Arayanlar il milli eğitim müdürlüğü ve maliye bakanlığı' nın oluşturduğu ortak bir ekipmiş. Arkadaşı önce görevden aldılar sonra da hem 657 ye tabi olmaktan hem de vergi kaçırmaktan dava açtılar. Tam 4 yıl bununla uğraştı. Birçok sıkıntı yaşadı. En sonunda istifa edip kendi özel şirketini kurdu... diye bir olay beklentiniz var mı bilmiyorum ama anca uydur uydur bu kadar çıktı :) Affınıza sığınarak birşey olmaz hocam. Fatura değil kartvizit bastırıyorsunuz.

nosTRa' Alıntı:
Bizim burada bir öğretmen arkadaş aynen sizin dediğiniz gibi kart bastırdı. Sağa sola dağıtırken birileri bir iş için aramış bunu o da belirli bir ücret karşılığı yaparım demiş. Arayanlar il milli eğitim müdürlüğü ve maliye bakanlığı' nın oluşturduğu ortak bir ekipmiş. Arkadaşı önce görevden aldılar sonra da hem 657 ye tabi olmaktan hem de vergi kaçırmaktan dava açtılar. Tam 4 yıl bununla uğraştı. Birçok sıkıntı yaşadı. En sonunda istifa edip kendi özel şirketini kurdu... diye bir olay beklentiniz var mı bilmiyorum ama anca uydur uydur bu kadar çıktı :) Affınıza sığınarak birşey olmaz hocam. Fatura değil kartvizit bastırıyorsunuz.
:+1:

nosTRa' Alıntı:

:) Güzel güzel okudum. "Hadi ya!.. Böyle bir şey olmuş mudur?" dedim kendi kendime... :)

Merhaba arkadaşlar, özel bir firmada bilgi işlem sorumlusu olarak çalışmaktayım.Başlıktaki durumu bende araştırmaktayım işten kalan zamanlarımda iş yeri açmadan ek iş olarak bilgisayar işleri yapmak istiyorum fakat kartvizite sadece iletişim bilgilerimi değil yapacağım işleri de yazmak istiyorum. Durum böyle olunca ileride kanuni bir problem oluşur mu ?

ByAKINCI' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, özel bir firmada bilgi işlem sorumlusu olarak çalışmaktayım.Başlıktaki durumu bende araştırmaktayım işten kalan zamanlarımda iş yeri açmadan ek iş olarak bilgisayar işleri yapmak istiyorum fakat kartvizite sadece iletişim bilgilerimi değil yapacağım işleri de yazmak istiyorum. Durum böyle olunca ileride kanuni bir problem oluşur mu ?

bana sen konuyu açan gokhan_helvacıymışsın gibi geldi hocam.. birinci mesaj bu filan.. :D

Geri