ip numarasına göre yazıcıyı kullanmak...

Kodla Büyü

123456

Aktif Üye
ip numarasına göre yazıcıyı kullanmak bu konuda bilgisi olan var mı ?
sabit ıp almamız gerekir herhalde.
şimdiden teşekürlerrr.

cimenwd hocam sağol .
bide şöyle bi durum vardı geçenlerde bi bilgisayarcı yazıcıyı ıp adresi girerrek kullandı nasıl oluyor bunu mererk ettim.
yazıcının bağlı olduğu makinanın ıp adresini yazarak bilgisayarındaki belgeyi yazıcıya gönderdi.

123456' Alıntı:
cimenwd hocam sağol .
bide şöyle bi durum vardı geçenlerde bi bilgisayarcı yazıcıyı ıp adresi girerrek kullandı nasıl oluyor bunu mererk ettim.
yazıcının bağlı olduğu makinanın ıp adresini yazarak bilgisayarındaki belgeyi yazıcıya gönderdi.
bunu yapmak için IPye falan gerek yok ben laboratuardandan öğretmenler odasındaki LPTden bağlı olan yazıcıya gönderebiliyorum nasıl mı şöyle
önce yazıcının bağlı olduğu bilgisayara gidin Denetim masası/yazıcı ve faxlar/yazıcıya sağ tıklayın paylaşımdan oradaki "tehlikeyi bildiğiniz halde paylaşımı açmak istiyorsanız buraya tıklayına" tıklayın ve etkinleştiri seçin(bu son kısım sizde çıkmayabilir, çıkmazsa direk yazıcıyı paylaştırı seçin)
şimdi çıktı almak istediğiniz bilgisayara gidin
Denetim masası/yazıcı ve faxlar/yazıcı ekle/ileri/ağ yazıcısı yada başka bilgisayar bağlı yazıcı/ileri/yazıcı için gözat/yazıcıyı bulun(ağdaki paylaşıma açılmış bütün yazıcıları bulur) yönergeleri izleyerek tamamlayın daha sonra bu yazıcıyı varsayılan yazıcı olarak atayın :wink:

cogullu hocam bunu zaten biliyorum yapıyorumda benim öğrenmek istediğim farklı bişeydi anlatamadım herhalde ama yinede sağolun.

Geri