IP Numarasından Kişinin Yerini Saptama

Kodla Büyü

basbag

Seçkin Üye
Seçkin Üye
NOT:BU PROGRAMI KULLANABİLMEK İÇİN KARŞINIZDAKİ KİŞİNİN IP NUMARASINI BİLMENİZ GEREKİYOR.ÇEŞİTLİ IP BULMA PROGRAMLARI VARDIR. ONLARDAN YARARLANABİLİRSİNİZ.

mutlaka ısınıze yarayacak bır olay.Konuştugunuz kişinin veya nerden nete gırdıgını merak ettıgınız bır kısının ıp sını bılmenız yeterlıdır.Sayfada bos yere ıp nosunu yazın Site size o kişinin hangi ülkede, şehirde olduğunu,hangi şirket üzerinden internet'e bağlandığını gösteriyor..

http://www.ip2location.com/free.as

Hocam Türkiyede şehir belirtmiyor. Telekomdan ve Türkiyeden bağlandığımızı gösteriyor. O kadar. Yurt dışı ile iletişimde olmadığımıza göre işimize yarayacak gibi değil.
Ben int sayfasında sorgulattım gerçi. Tam sürüm şehri verirmi bilmiyorum.

sizin başka şehirde gösteren ip no sunun nedeni router dan kaynaklarınıyor sizin kullandığınız modemlere eğer sabit bir ip numarası vermezseniz o otomotik bağlantı yanında size dinamik ip no suda verir. bu ip numarasıda 255.255.x.x bunu altında olmduğu için size yeni bir ip verir bu sizin o anki bağlatı adınız. bu nasıl oluyor modem ip araıyor 255.255.x.x altına boş olan ipsize verir buda sehirlerin ip adresleri var siz ne denk elirse ama ilada ben nerde oldugunu öğrenmek sitiyorum dersen modemden kendine sitatik bir ip no ver ver dönyanın neresine gidersen git yada örn benim bir arkadaşım hastanede çalışıyor ve msn giriyor bazen ben oun ip alıp nerde oldugunu bakıyroum Devlet kurumları ve askeri kurumlar yada büyük şirketler kesinlikle sabit ip kullanmak zorunda aksi taktirde kurumlar arası bağlantı olmaz ipden izleyebilirsiniz hatına girip gelen giden dosyaları görebilrisiniz kontrol etmek için biraz usatalık ister ama görebilirisiniz
örn:Hastanede çalışan arkadşımın kimine ne konuşuyor görebiliyorum ama yazamıyorum tabi arkadaşım Akşehirde ben Antalyadayım arada kontrol şart.
selametle

Geri