İnternettten film izleyenler dikkat!

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Yeni bir yasa geliyor. İllegal siteden film izleyenin interneti kesilecek.Korsanla mücadele için sinema yapımcıları, dağıtımcılar ve film kanallarının da içinde bulunduğu grubun Kültür ve Turizm Bakanlığı çatısı altında bir çalışma yaptığını, bu konuda bir yasa tasarısı hazırlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda Kültür Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Abdurrahman Çelik'in yaptığı, "Film indirene değil, dosya paylaşana yaptırım var" açıklamasının aksine Muzaffer Yıldırım, yepyeni bir şey söyledi. "İllegal sitelerden film izleyenlere de, yani son kullanıcıya da yaptırım uygulanmasını konuşuyoruz. Para ya da başka bir ceza değil. Film indiren ya da izleyen IP numarasından tespit edilecek ve interneti kesilecek" dedi.

Geçtiğimiz yıl Türkiye'de 285 yeni film vizyona girmiş, bu yıl bu sayının 320'ye çıkması bekleniyor. Satılan 45 milyon sinema biletinin 20 milyonu Türk filmlerine ait. 14 ayda vizyona giren Türk filmi adedi de 68. Ancak toplam yerli film cirosunun yüzde 90'ını bu filmlerin sadece 8'i yapmış. Geri kalanlar hayal kırıklığına uğramış.

kaynak:sikayetvar

Ekli dosyalar

• film.jpg
    film.jpg
    20.7 KB · Görüntüleme: 1,619
İnterneti keserlerse servis sağlayıcılar batar, benim netimi kessinler direk kapatırım valla.

Valla ben internetten çok film izliyordum, hatta eşim sinemaya gidelim diyordu, bende laptopu yatağa alıp çay, kola mısır vb hazırlayıp hadi gel film izleyelim diyordum, gerçi filmin yarısında horlamaya başlayınca kızıyordu bana ama artık muradına erecek galiba. :mrgreen:

the_korsan' Alıntı:
İnterneti keserlerse servis sağlayıcılar batar, benim netimi kessinler direk kapatırım valla.
Muhtemelen bir iki günlük kesintiler olur. Birde elemanlar 2 sene taahhüt yaptırıyor kolayca kaçamazsın yani. :)

hastasıyız dede' Alıntı:
Valla ben internetten çok film izliyordum, hatta eşim sinemaya gidelim diyordu, bende laptopu yatağa alıp çay, kola mısır vb hazırlayıp hadi gel film izleyelim diyordum, gerçi filmin yarısında horlamaya başlayınca kızıyordu bana ama artık muradına erecek galiba. :mrgreen:
Bundan daha güzel keyif mi olur. Film güzel olursa uyku gelmez. :)

hastasıyız dede' Alıntı:

bizde böylece uzun bir aradan sonra sinema keyfi çıkartırız inşallah. tez zamanda çıksın bari.. :D

the_korsan' Alıntı:
hasari' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
Muhtemelen bir iki günlük kesintiler olur. Birde elemanlar 2 sene taahhüt yaptırıyor kolayca kaçamazsın yani. :)

Hep taahhütsüz kullandığım için sorun yok bende :)
Dostum biz yakayı kaptırdık bizim sona ermesine daha çok var. :)

Online izleme, dinleme siteleri yaygınlaşınca dosya paylaşım programları popülaritesini kaybetmişti. emule-ares-limewire türü paylaşım programları tekrar yaygınlaşır.

Hocam beş dakikada alternatif yollar söylendi bile :D Bıraksınlar izlemek isteyen istediğini izlesin, şu yasak zihniyeti bir türlü aşamıycaz anlaşılan.

Zaten sürekli domainleri Türkiyeden erişime kapatıyorlar neyse ki farklı DNS ler ile bu sorun aşılıyor.

Kullanıcıları yasaklayacaklarına, siteleri kapatsalar nasıl olur? Bunu düşünemiyorlar mı?

mystreous' Alıntı:
Kullanıcıları yasaklayacaklarına, siteleri kapatsalar nasıl olur? Bunu düşünemiyorlar mı?
Site kapansa ne olacak sunucu bazında bir şey yapamazlar en kötü ihtimalle siteler yurt dışına taşınır domain içinse farklı bir DNS girdin mi iş tamamdır. :D

biltek2007' Alıntı:
Hocam beş dakikada alternatif yollar söylendi bile :D Bıraksınlar izlemek isteyen istediğini izlesin, şu yasak zihniyeti bir türlü aşamıycaz anlaşılan.
Hocam yasak zihniyetile alakalı değil, emek hırsızlığı var aslında. Ama yaptırım olayı biraz saçma gerçekten de. İzlediği filmin ücreti faturaya yansıtılabilir belki.

netten film mi izlenir doğru söylüyorlar . kalitesiz izlemeye son bak devlet nasıl da bizi düşünüyor. miss gibi torrent yüksek kalite full hd film indirmek dururken dimi..

İZLEMEK DEĞİL ÇOĞALTMAK SUÇ OLACAK
Habertürk’ün internetten film ya da müzik indirmeye yönelik yeni cezalar içeren bir yasa taslağı hazırlandığı yönündeki haberini Turizm ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay da doğruladı. Kabine değişikliği öncesinde EMITT Fuarı'nın açılışına katılan Bakan Günay, Telif Hakları Yasası’ndaki yeni düzenlemlerle ilgili ayrıntıların önümüzdeki günlerde açıklanacağını söyledi. Günay, sadece film indirip çoğaltanlara yönelik cezaya işlem getirileceğini, bireysel olarak bir ceza öngörülmediğini kaydetti. Günay, "Siz film indirip izliyorsanız ona bir şey yok. Ama siz servis etmeye başlarsanız ona yaptırım getiriliyor" dedi.

fazla takmayın derim Ceoların açıklamalarını. onların tek amacı daha fazla para kazanmak. vatandaş pek umurlarında değil.

yildiray75' Alıntı:
netten film mi izlenir doğru söylüyorlar . kalitesiz izlemeye son bak devlet nasıl da bizi düşünüyor. miss gibi torrent yüksek kalite full hd film indirmek dururken dimi..

kalitesiz mi? hocam 720p, 1080p yayınlayanlar var :) Daha ne olacağıdı?

Yav arkadaşlar tamam korsan bu kadar yaygın,masrafsız bir şekilde herkes izliyor anlıyorum da, sanki devletin yaptığı yanlış bir işmiş, suçu devlet işlemiş gibi neden konuşuyorsunuz.

tabi gucleri sade vatandasa yetiyor madem korsanla mucadele hadi gitsinler bakalim yazicioglundaki cd var abi'cilerin dukkanlarini bassinlar.. ama yemez tabi sislerler adami oracikta :D

bu en çok biz bollywood cu ları vurakacak zaten :x yürüyüş yapıyoruz 13 mayısta bekleriz :(

Yakında terabaytlık harddisklerin satışında artış görülür. Millet yasa çıkmadan indirip arşivleyeyim der.

Geri