Internet Explorer ve 2 hata!

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhabaarkadaşlar bir arkadaşın bilgisayarında internet explorer 2 hata veriyor.

1. si dil sürekli değişiyor yani türkçeyi seçiyorum sayfayı yenilediğimde yada yeniden açtığımda tekrar değişiyor ve karakterleri okunmaz hale getiriyor.(bu durum her sitede olmuyor...)

2.internetten bir dosya indirmek için tıkladığımda normalde kaydet penceresi falan gelmesi gerekirken bu program geçersiz bir işlem yürüttü falan diye hata veriyor ve ie yi kapatıyor...

derdime bir derman...

explorer hatası

hocam bi oku. İnşallah faydalı olur

Ekli dosyalar

• explorer_hatası.rar
    4.2 KB · Görüntüleme: 47
1.) Bir siteye girdiniz ve bazı karakterler okunmuyor yada ne olduğu belirsiz sembollerse.
2 seçeneğimiz var.
1. Avrupa, asya, kril v.s karakterler bilgisayarımızda yüklü değil demektir. Akıllı internet explorer bu işi zaten bazı sitelerde uyarı vererek hallediyor. Dikkatinizi çekmiştir. Dil paketleri yüklensin mi diye sorduğu olmuştur. Bu yüklenirse sorun çözülebilir.
2. seçenek ise zaten bu paketler yüklü olduğu zaman hala aynı hatayı veriyorsa. Explorerimiz da sayfa açıkken sağ clikleyip dil kodlamasını otomatiğe alıyoruz. Yani sorun Unicode de veya Türkçe de seçili olmasındandır
ikiicisi için ise windows xp cd sinden onarma yap ,antivirüsle tarat veya son kurduğun bir program buna sebeb olabilir onu kaldır

not: alıntıdır.

otamatik ve türkçeyi seçiyorum ama sonra kendi tekrar değiştiriyor

Sorunuza doğrudan cevap olmamakla birlikte bir kişisel bilgisayar için,
1-Windows care2
2-spybot
3-avg free antivirüs
4-ccleaner
5-firefox browser

Gibi programlar yüklü olması hem istenen verimi arttırmakta hem de zararlılara karşı koruma sağlamaktadır. Bunlarla çalıştığınız da bir problem yaşanıyormu merak ettim ?

arkadaşlar biraz uğraştım baktım canımı sıkacak vaktimi alacak bende bir format attım

Geri