internet explorer giriş sayfası değiştirme

Kodla Büyü

gizemkar

Seçkin Üye
Seçkin Üye
internet explorerin giriş sayfasını değiştiremiyormusunuz ?

sisteminizde bir casus yada reklam programı var demektir aşağıdaki kayıt girdisi ile kilitlenen giriş sayfasını acmanızı sağlar halkeğitimden istemişlerdi çalışyor kendim hazırladım umarım işinize yarar

kayıt defterine eklemek istedğinize eminmisin uyarısına evet dedikten sonra PC yi yeniden başlatın ve yine olmazsa sağlam bi programla sisteminizi taratmanızı öneririm Ad-aware SE personel kullanabilirsiniz

http://www.inndir.com/program.php?id=346
telekomu atlatabilirseniz http://www.lavasoft.com/ firmanın sitesi
yada www.bilgisayarbilisim.net/adaware_perso ... -t438.html

Ekli dosyalar

• I_Exp Giriş Sayfası.rar
    356 bayt · Görüntüleme: 1,346
yok kendi kayıt kütüğümden reg dosyatı oluşturdum. hazırı yok yani elinle yapman gerekiyo normalde regedite girip uğraşmayın istedim

Başlat / Çalıştır seç regedit yazın tamamı tıklayın

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel
üzerine tıklayın
bu dizini takip et. HomePage satırına sağ tıkla "Değiştir" seç
"1" olan değeri "0" ile değiştir.
kesin çözüm

gizemkar' Alıntı:
yok kendi kayıt kütüğümden reg dosyatı oluşturdum. hazırı yok yani elinle yapman gerekiyo normalde regedite girip uğraşmayın istedim

gizemkar hocam verdiğin dosyayı çalıştırdım ilk başta düzeldi ama birkaç kere IE ı çalıştırınca yine açılış sayfasını değiştiremez oldum
bilgisayarı tekrar başlatıyorum yine olmuyor nasıl bir virüz bu ya kayıt defterinden de değiştirdim ilk seferde farediyor sonra yine aynı

başka bi yolu var mı acaba??
telekkürler

hocam ozaman bilgisayarda aktif olarak çalışıyor sendeki zararlı program ve o değeri yine değiştiriyor diğer programları denediniz mi sadece reg dosyası yeterli olmaz reg değiştirir sonrada ad-aware ile sistemi tarayıp temizletin
msconfig ile başlangıctan tanımadığınız programları devre dışı bırakın

virüsten şüpeleniyorsanız avira antivirüsü öneririm ama virüs olmadığını düşünüyorum

hocam şimdi kaspersky ile tarttım adware.win32.AlexaBar.j virüsü diyor ya deli olacam

alexa bar diye bir çubuk ekledi kendi kendi IE a onu uninstall yaptım kaspersky ile tarattım hala IE ı açarken değişmiyor sayfa :cry:

gizemkar hocam burda bir hocam nero ile o virüsleri bulup sildiğini felan yazmıştı ama şimdi o mesajı bulamadım nasıldı tam olrak hatırlamıyorum da

şimdi ad adaware deniycem olmazsa o yolu denemk istiyorum

hocam kaspersky de şu yazıyor

detected: adware not-a-virus:adware.win32.AlexaBar.j

bu nedir yaf?

hocam her virüsü o şekilde göremeyebilirsin bir coğu sistem volume information içinde olabiliyor o silinenler bittorent.exe vb virüsler ama normal yoldan oraya erişemezsin ben öncelikle adaware i öneriyorum sendeki virüs değildir genellikle reklam içn böyle gıcık şeyler bulaşıyo sisteme sen bi kur güncelle ad-aware yi oda görebililir hala alexadan bişeyler kalmıştır işte bahsi gecen programlar alexa gibi programlar her antivirüsün spyware temizleme desteği yok kaspersky yapmıştır ama yinede tarat hele hele toolbarlardan uzak dur google dışında diğerlerine gıcık oluyrum bi şekilde farkına varmadan kuruyor arkadaşlar bunları başka bir program kurulumunda yapışıyor sisteme ben burdayım ad aware ile sistemi temizlet en son sonucları gösterecek ve next dediğind işareetlediklerini karantinaya alacaktır ve silecektir ardından reg dosyasını calıştır sistemi yeniden başlat ve prgram calışırken internet explorer kapalı olsun konuyu takip edicem yaz yine

gecici olarak kaspersky i devre dışı bırak ad-aware se sistemi tarasın dosyalar temizlendikten sonra yeniden başlatınca tekrardan devreye girer

gizemkar hocam Allah razı olsun sorun halloldu:)

benim bu antivirüs programlarında anlamadığım karantinaya almakla direkt silmek arasındaki fark

ama çok sağol sorun çözüldü :D

umarım yardımcı olabilmişimdir rica ederim nedemek yardımcı olabildiysek ne mutlu

gizemkar hocam yaaaaaaa :( :( :(

yine aynı şey oluyor ne menem bir virüs bunu yapabilir ya taratıyorum artık ad aware de de görmüyor virüsü bi de ben ad aware in free olanını kurdum ondan mı acaba?
ama hala aynı şeyi yapıyor zaman ayarlı gibi sanki belli bir süreden sonra yine aynı şey olyor

nedenben yaaa neden neden:((

Geri