İnternet bağlantı sorunu

Kodla Büyü

bil_tek&yaz

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,
Müdürün odasında laptop bilgisayar var kablolu olarak İnternete bağlanabiliyor. Masaüstü bilgisayar kurduk. Laptoba taktığımız kabloyu masaüstü bilgisayara takıyoruz İnternet bağlantı hatası veriyor. Kasayı değiştirdim yine sorun devam ediyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir.

Hata:
"yerel ağ bağlantısı geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil"

Merhaba arkadaşlar,
Müdürün odasında laptop bilgisayar var kablolu olarak İnternete bağlanabiliyor. Masaüstü bilgisayar kurduk. Laptoba taktığımız kabloyu masaüstü bilgisayara takıyoruz İnternet bağlantı hatası veriyor. Kasayı değiştirdim yine sorun devam ediyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir.

Hata:
Önce elle bir ip atayın uygula deyin. Daha sonra tekrar otomatik ip ataması yapın. Ben okulumda sarı ünlem hatasını bu şekilde düzeltiyorum çoğunlukla

Bağdaştırıcı ayarlarından sağ tuş devre dışı bırakın sonra tekrar sağ tuş etkinleştir yapın.

IP yapılandırması otomatik yaptınız mı?
Otomatik evet Hocam.
Bağdaştırıcı ayarlarından sağ tuş devre dışı bırakın sonra tekrar sağ tuş etkinleştir yapın.
Bunu defalarca denedim ama durum aynı.
Önce elle bir ip atayın uygula deyin. Daha sonra tekrar otomatik ip ataması yapın. Ben okulumda sarı ünlem hatasını bu şekilde düzeltiyorum çoğunlukla
Yarın deneyeceğim Hocam. İnşallah çözülür.

Arkadaşlar merhaba.. BT Sınıfına internet bağlatacağım bir konuda karar veremedim; acaba Fatih hattının portlarından kablo ile bağlantı mı kurdurayım(koblolar hep bozuldu, ezildi, değişecek) yoksa wifi adaptörü ile kablosuz mu bağlantı sağlayayım? Sizce hangisi daha sağlıklı olur?

Merhaba arkadaşlar,

Hata:
Müdürün bilgisayarını siwitchte başka bir yere tak, ya da bilgisayar açıkkken switchi yeniden başlat; sorun düzelir.

Geri