Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

İnternet Adres Yapısı Site Uzantılar ve Ülke Kısaltmaları Video

Konu, '5.Sınıf BTY' kısmında birolgenc tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. uyurgezer

uyurgezer Seçkin Üye Seçkin Üye

Ne güzel ve de yerinde tespitler.umarım seneye daha güzel olacak dersimiz adına.

2. Must@f

Must@f Seçkin Üye Seçkin Üye

"BT.5.3.3.3. E-posta hesabı oluşturur ve iletişim kurmada kullanır." kazanımı için 2 ders saati yetmedi. Sadece bu kazanım için 3 ders saati gerekli. Bunun yanında 30 kişilik sınıflarda bu olmuyor.

3. Kayra_Bilal

Kayra_Bilal Seçkin Üye Seçkin Üye

Seneye 5.sınıflarda bu ders olacak mı? ki arkadaşlar müfredat hakkında ve ders işleyişinde serzenişte bulunuyorsunuz?

4. Harun TAKIL

Harun TAKIL Üye

Teşekkürler.

5. Adem_Hoca

Adem_Hoca Site Gezgini

Teşekkürler.

6. afsinbey

afsinbey Aktif Üye

Bu EBA'ya kaç kez video yolladım, hepsinde de farklı bahanelerle kabul edilmedi videolarım. Yok, aynı konudan çok video varmış, yok çözünürlük düşükmüş. Video göndermeyi kapatın o zaman, niye var öyle bir sistem...

7. birolgenc

birolgenc Seçkin Üye Seçkin Üye

Kesinlikle haklısınız hocam öğretmenlerden içerik üretmesini bekleyen ancak öğretmenleri teşvik etmeyen bir sistem maalesef bu nedenlede içerik konusunda büyük eksiklikler mevcut sistemde içerik üretmek gerçekten çok zor bir süreç heleki emek verip birde böle abidik gubidik mesajla kabul edilmediği size gönderilince daha çok sinirleniyor insan ben bu yüzden ebaya artık yüklemiyorum hazırladığım içerikleri ... youtube üzerinden paylaşıyorum ve oradan beğendiğim içerikleri indirip flashla öğrencilerime gösteriyorum..

8. mdio

mdio Seçkin Üye Seçkin Üye

1. Sene başında bu konular yetişmez, böyle müfredat olmaz dediğimde kimseye anlatamadım. Benim 1 ay anlattığım konu için 20 dakika ayırmışlar. Kalan 20 dakika da başka konu anlatman lazım çünkü. Bir derste 10 tane kazanım verilmez, yavaşşş.... Hatta kimi derslerde sınıfa girip, "Çocuklar bu bilgisayar elleyebildiğine donanım, elleyemediğine yazılm diyeceksin." diyince ders bitiyor zaten. Yazılıda soracak soru bile bulamzsınız dedim anlatamadım. Konu çok ve üstün körü geçiyor, sohbet muhabbet havasında. 2005'ten beri öğretmenim en kötü müfredat bu. Görüş aldıklarında her düşüncemi yazdım. Bunları ve daha fazlasını anlattım, Hem Şubat ayında hem de müfredata başlandıktan sonra. İki yıl üst üste aynı konular işlenmez, bunu savunan arkadaşlar da var. İstediğinizi söyleyin, iki yıl üst üste aynı konuları anlatmaya kalkın, ders dinleyecek öğrenci bulamazsınız...Ben denedim ve bir dönem boyunca sıkıntı yaşadım. Haaaa en büyük sorunda şu ki işlenebilecek bir sürü konusu olan ve her yıl ders içeriği artan gelişen bir derste iki yıl aynı konuları anlatmak zorunda kalmak (yangından mal kaçırır gibi, bir derste bir sürü kazanımı birbirine sokuşturarak) o derse hiç bir önemin verilmediğinin göstergesidir.
    2. ebaya içerik eklemek için kılı seksen yarmak lazım. Öyle bir anlaşma metni hazırlamışlar ki youtube'da telif yediğinle kalırsın, ebada meslekten atarlar. Bırakın kendileri önce dersin içeriğini doldursunlar.

Son düzenleme: 18 Ocak 2018
  9. zodiac

zodiac Süper Üye Süper Üye

Bencede çok aşırı anlatım var bilgisayarda yapılması için hiçbirşey yok, Hocam sunumlarınız harika ellerinize sağlık

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal