İntel ve AMD kurulabilir Mac OS İşletim Sistemleri

Kodla Büyü
İntel ve AMD kurulabilir Mac OS İşletim Sistemleri

" İmaj Dosyasını USB'ye Yazdırmak:
macOS Sierra İmaj dosyasını USB'ye yazdırmak için Win32 Disk Imager programını kullanacağız: Programı indirdikten sonra şu adımları takip edin:
  1. USB Diskinizi takın.
  2. Win32 Disk Imager programını çalıştırın.
  3. "Image File" sekmesinde "Dosya bul" ikonuna tıklayıp indirdiğiniz imaj dosyasını bulun ve seçin.
    Hatırlatma: Win32disk programı RAW imajını öntanımlı olarak görmez. İmajı göstermek "Show All Files" seçeneğini seçin.
  4. Program ana ekrana döndükten sonra "Device" sekmesinde USB diskinizin seçili olduğundan emin olun. Yanlış disk seçiminde, seçilen diskin tamamen silineceğini unutmayın.
  5. Son olarak "Write" seçeneğine tıklayarak USB yazdırma işlemine başlayın. "
Küçük bir Hatırlatma ; Mac Os X İşletim sistemlerinin Amd ve İntel tabanlı laptoplarda %100 uyumlu diyemiyoruz. Ancak çeşitli forumlarda kurulum ile ilgili yardım destek alabilirsiniz.

İntel ve AMD kurulabilir Mac Os X Sierra 10.12.6
osxinfo_Laptop_10.12.6.raw
İntel ve AMD kurulabilir Mac Os X High Sierra 10.13.6
HS_10136_LT.raw

İntel ve Amd kurulabilir Mac Os X Majove 10.14.6
osxinfo10146.raw

İntel ve AMD kurulabilir Mac Os X Cataline 10.15

Tek parça
Catalina_10.15_(19A583).raw

Alternatif
Catalina_10.15_(19A583).part1.rar
Catalina_10.15_(19A583).part2.rar
Catalina_10.15_(19A583).part3.rar
Catalina_10.15_(19A583).part4.rar
Catalina_10.15_(19A583).part5.rar
Catalina_10.15_(19A583).part6.rar

Son düzenleme:
Ben virtualbox ile sanal makinede kullaniyorum ancak çok yavaş oluyor. Bu şekilde kurulunca hız tatmin edici olur mu?

Unutulmaması gerek : MacOsX donanıma özel geliştirilmiş bir sistemdir. Haliyle kurulsa da tam performanslı çalışıp çalışmayacağını ancak donanım listesini kontrol ederek öğrenebilirsiniz. 2015 ( yanlış hatırlamıyorsam) yılına kadar intel apple için özel olarak işlemci üretiyordu. Yani apple firmasına üretip yolladığı işlemci kod satırı ile piyasadaki işlemciler aynı kod satırına sahip değildi ama sonradan apple bu uygulamayı sonlandırdı bildiğim kadarıyla. Yani güncel işletim sistemlerinin uyumlu olma durumu çok daha yüksek ama yine de her donanım firmasının her modeli ile uyumlu değil. Bu konuda internette uyum listeleri mevcut aratıp bakabilirsiniz. Önceki yıllarda wifi adaptörleri en çok sorun çıkaran ve can sıkan donanım birimleriydi ama son 1 yıldır yapılan işletim sistemi güncellemeleriyle durum ne alemde bilgim yok.
Kolay gelsin.

Unutulmaması gerek : MacOsX donanıma özel geliştirilmiş bir sistemdir. Haliyle kurulsa da tam performanslı çalışıp çalışmayacağını ancak donanım listesini kontrol ederek öğrenebilirsiniz. 2015 ( yanlış hatırlamıyorsam) yılına kadar intel apple için özel olarak işlemci üretiyordu. Yani apple firmasına üretip yolladığı işlemci kod satırı ile piyasadaki işlemciler aynı kod satırına sahip değildi ama sonradan apple bu uygulamayı sonlandırdı bildiğim kadarıyla. Yani güncel işletim sistemlerinin uyumlu olma durumu çok daha yüksek ama yine de her donanım firmasının her modeli ile uyumlu değil. Bu konuda internette uyum listeleri mevcut aratıp bakabilirsiniz. Önceki yıllarda wifi adaptörleri en çok sorun çıkaran ve can sıkan donanım birimleriydi ama son 1 yıldır yapılan işletim sistemi güncellemeleriyle durum ne alemde bilgim yok.
Kolay gelsin.
internetten donanım kontrolü yapmakta fayda var. Aynen hocama katılıyorum.

Geri