Intel Öğretmen Programı Kursu

Kodla Büyü

logan666

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu kurs hakkında bilgi almak istiyorum.Özelliklede aranızda bu kursa katılan varsa avantajları varmıdır yokmudur faydalımıdır yoksa zaman kaybımıdır, içeriği tam olarak nedir, tavsiye edermisiniz....Yardımcı olursanız sevinirim

intel kursları iptal olacakmış arkadaşlar varmı böle bişe
biz eğitici olup bu kursları vermeyi amaçlıyorudk

Arkadaşlar yok mu bi açıklama mayısta hizmetiçi eğitim var onun için araştırıyorum

kurslar iptal edilmiş

başınız sağolsun :)
buda demek oluyorki eğitek eski eğiticileri tamamen gözden çıkarmış

2006-2007 eğitim öğretim yılı ikinci dönemde aldık bu kursu 3 haftalık bir kurstu.
word,powerpoint,publisher,internet konularını kapsıyordu.öğretmenler için eğitim yazılımları sunu,bülten broşür,web sayfası hazırlama,internet kullanımı gibi konuları kapsıyordu.öğretmenler en az 3 kişilik gruplar oluşturdu bir ünite belirledi her grup.üniteyle ilgili plan,sunu,bülten,broşür,web sayfası tarzında konularda çalıştı.her grup sunum yaptı ve değerlendirme ölçeğine göre değerlendirildi.öğretmenlerin sınıfta üniteleri bu tarzda işlemeleri bilişim teknolojilerini daha aktif kullanmalarıyla ilgili bir kurstu.

2. dönem olmayacak mı bu kurslar? inşallah olmaz çünkü bu kurslar yüzünden bt sınıfını kullanamıyordum 3 hafta boş geçiyordu olmamasına çok sevindim

Merhaba arkadaşlar bu kursa ben de katılmayı düşünüyorum yorumları okudum ama daha fazla bilgisi olan varsa paylaşırlarsa sevinirim

yagmurlu' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar bu kursa ben de katılmayı düşünüyorum yorumları okudum ama daha fazla bilgisi olan varsa paylaşırlarsa sevinirim

intel öğretmen programına Manisa-Kula'dan Haziran ayında resen alınarak katıldım.Kursa Türkiye genelinde halen görev yapan Eğitici Bilişim Teknolojileri il ve ilçe formatör öğretmenleri alındı.Onlarda ilçelerinde veya sorumluluk bölgeleride aynı eğitimleri bölgelerindeki tüm öğretmenlere açacakları mahalli hizmetiçi eğitimler ile verecekler.Karma eğitim modeli denilen bir modelle yapılmaktadır.Eğiticilerin eğitimleri halen sürmektedir.İnternet ortamında yapılan kurs aktiviteleri çevrimiçi ortam diye adlandırılmakta ve kurs ortamında yapılan eğitimler ise Yüz-Yüze eğitim denilmektedir.Sonuç olarak E-öğrenme sisteminin tüm Türkiyedeki eğitim kurumlarına yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.Burada amaç öğretmenlerin e-öğrenmedeki eğitim materyallerini kendi hazırlayıp elektronik ortamda(Cevrimiçi internet sayfası blog,wiki v.s.)sunmaları becerisini kazandırmaktır.Bunun için bazı hazır bulunuşluklar istenmektedir. Word,excel,ppoint kullanımı , diigo etiketleme aracı ki bence kursun bana kattığı en faydalı araçlardan biriydi...
Bu sebeple eğiticiler önce temel bazı kurslarla intel programına alacakları öğretmenleri istenen yeterlilikler çerçevesinde eğitmek sonrada intel öğretmen programına almak.Programa öncelikle dahil edilecek kişiler kurumlarında lider kişiliklir ile istekliler arasından ve bazı temel eğitimleri önceden almış yani hazır bulunuşlukları olan öğretmenlerden olacaktır.sonrasında ise tüm öğretmenlere peyderpey verilecektir.Aynı çerçevede yürütülen intel öğrenci programı da bunun öğrenci açısını oluyşturmaktadır.Burada e-öğrenmeyi nasıl gerçekleştirecekleri portfolyolarını nasıl sunacakları öğretmenleri ve eğiticiler tarafından öğretilecektir.Daha sonrası malum 4 duvarsız zaman ve mekan kısıtlaması olmayan e-öğrenme...

Merhaba arkadaşlar,
bu kurstan kimler faydalanabiliyor? yalnızca bilişim teknolojileri öğretmenleri mi? yoksa tüm ilköğretim öğretmenleri mi? ya da devlet okulunda çalışmak zorunda mıyız? nasıl başvuru yapılıyor?

bilgi verirseniz sevinirim.

intel kursları tüm ilköğreitm öğretmenlerine açık kurslardır fakat kursu verme hakkı intel eğitimi almış eğitici formatörler dedir. eğer görev yaptığınız ilçede veya ilde bu eğitimi almış eğitici formatör varsa kurs açabilir.

goodbye' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
bu kurstan kimler faydalanabiliyor? yalnızca bilişim teknolojileri öğretmenleri mi? yoksa tüm ilköğretim öğretmenleri mi? ya da devlet okulunda çalışmak zorunda mıyız? nasıl başvuru yapılıyor?

bilgi verirseniz sevinirim.

Devlet okulunda çalışıyor olmak durumundasınız. Tüm branşlar içindir. Intel ismine takılmayın :)

teşekkür ederim nostra.
ben yetim öğrencileri tam burslu okutan bir vakıf okulundayım. belki görüşebileceğim birileri vardır. bu eğitim için görüşebileceğim herhangi bir telefon numarası var mıdır? Intel'in türkiye numarası hiçbir yerde yok.

İyi çalışmalar

İntel Öğretmen Programının adındaki İntel ibaresi dışında bilgisayarla hiçbir ilgisi yoktur. Bılgisayar veya bilgisayar yazılımı öğretilmiyor. Daha geniş bilgi için;
http://ogretmenprogrami.meb.gov.tr adresinden yararlanabilirsiniz. Başvuru yok. Re'sen alınıyor. Öncelik lise öğretmenlerinde olmak üzere tüm devlet okullarındaki öğretmenler sırasıyla kursa alınacak. Toplam Süresi 5,5 haftadır. Fakat sınıf ortamında yüz yüze olunan süre sadece 7 gündür. 8 gün oryantasyon dönemi e-postalarla, 13 gün çevrimiçi dönemi akşamları evden 2 saat boyunca internet üzerinden devam ediyor.

Arkadaşlar kurslar protokol ne zaman sona ererse o zaman sona erer. ve elimdeki resmi yazılara göre 2011 de kursiyer sayısı filanca sayıya ulaşması hedeflenmektedir gibi bir ifade olduğundan kurslar 2011 e kadar ve 2011 de de devam edecektir. hatta yazılardan birinde diyor ki bu kursu alamayanlar web tabanlı içerik geliştirmeyi artık alamayacak. yani herkesin gözdesi photoshop flaş gibi kursları alamaya niyetiniz varsa bu kursu almak zorundasınız. öte yandan bu kurs zaman kaybı mı sorusunun tam cevabı kişiye göere değişir. fakat bence zaman kaybı değil. okullarında tam işlevsel bt sınıfı bulunan öğrencilerinin çoğu bilgisayar sahibi olan artık emekli olsam derdinde olamayan yeniliklere açık öğretmenler için faydalı olacaktır. şu anda rize de bu kursların 7.cisi ni veriyorum 2008 eylül de başladım kurs vermeye. sorularınız olursa bu konuda bana ibrahim_bastug@hotmail.com dan ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlar kursta bazı bilgisayarlarda intel çevrimiçi eğitim platformuna girişte oturum açma desteği hatası veriyor. İnternet seçenekleri gizliilk sekmesinden oturum açma iznini ayarladım. Çerezleri açtım ama olmadı. Başka ne yapabilirim. Bir fikri olan var mı?

Geri