[İndir] Okul Siteleri İçin Ziyaretçi Defteri v2

Kodla Büyü
Re: Okul Siteleri İçin Ziyaretçi Defteri v2

bir öncekini kullanıyoruz. Cevap verme özelliği güzel olmuş. Tebrikler hocam.

beklemedeyiz hocam. şimdiden eline sağlık

Hocam sabırsızlıkla bekliyoruz....

Babimid' Alıntı:
PHP + Jquery ile mi yaptın sayın hocam??

PHP ve Javascript diyelim, şimdilik pek Jquery yok içerisinde. Geliştirdikçe çeşitli özellikler ekleyeceğim.

Tüm arkadaşların ilgisine teşekkür ederim.

takipçiniz hocam merakla paylaşmanızı bekliyorum...

takipteyim ..Bunu okul sitemize nasıl ekleyeceğiz.

takipteyiz hocam :alkis:

twetyynet' Alıntı:
takipteyim ..Bunu okul sitemize nasıl ekleyeceğiz.

Hocam ekleme kısmı çok kolay, normal bir içerik sayfasını oluşturuyorsunuz, HTML düzenleme kısmına girip buraya IFRAME kodunu ekleyerek dışardan farklı sayfaları çağırabiliyorsunuz.

Umarım En kısa zamanda defteri tamamlarsınız hocam
bekliyoruz

ahmetfx' Alıntı:
Babimid' Alıntı:

PHP ve Javascript diyelim, şimdilik pek Jquery yok içerisinde. Geliştirdikçe çeşitli özellikler ekleyeceğim.

Ahmet fx hocam. Ben de php de yönetim paneli yapmaya çalışıyorum. hangi metin editörünü tavsiye edersin? ben fckeditör ü kullanıyorum fakat form kontrolü yaparken fck yı kontrol edemiyorum

Babimid' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:
Babimid' Alıntı:

Ahmet fx hocam. Ben de php de yönetim paneli yapmaya çalışıyorum. hangi metin editörünü tavsiye edersin? ben fckeditör ü kullanıyorum fakat form kontrolü yaparken fck yı kontrol edemiyorum

Ben CKEditor kullanıyorum, form kontrolü yapılabiliyor. Yani formla gelen veriyi alıp kullanabiliyorsunuz. FCKEditor'de nasıl bir sorun var?

Hocam form elemanları boş bırakıldıysa javascript ile form kontrolü yapıp o bölümün doldurulması gerektiği uyarısını verdiriyorum

Bunu form elemanının ID' sini kullanarak javascriptte Kontrol fonksiyonunun içinde uyarı verilmesini sağlıyorum.
Fck editörü form elemanı gibi nasıl kullanırım? aşağıdaki gibi yaptım ama php den boş değer geliyor.

Benim için büyük bir sorun.. İlgin için teşekkür ederim sayın hocam..

function Kontrol()
var ozet = '<?php echo $_POST['ozet']; ?>';
if (ozet=="")
{
alert('Özet Bölümünü boş bırakma çok ayıp');
return false;
}

Kontrol fonksiyonunu şöyle çağırdım:

<form name="formunadi" onSubmit="return Kontrol();" action="ekle.php" enctype="multipart/form-data" method="post">

Babimid' Alıntı:
Hocam form elemanları boş bırakıldıysa javascript ile form kontrolü yapıp o bölümün doldurulması gerektiği uyarısını verdiriyorum

Bunu form elemanının ID' sini kullanarak javascriptte Kontrol fonksiyonunun içinde uyarı verilmesini sağlıyorum.
Fck editörü form elemanı gibi nasıl kullanırım? aşağıdaki gibi yaptım ama php den boş değer geliyor.

Benim için büyük bir sorun.. İlgin için teşekkür ederim sayın hocam..

function Kontrol()
var ozet = '<?php echo $_POST['ozet']; ?>';
if (ozet=="")
{
alert('Özet Bölümünü boş bırakma çok ayıp');
return false;
}

Kontrol fonksiyonunu şöyle çağırdım:

<form name="formunadi" onSubmit="return Kontrol();" action="ekle.php" enctype="multipart/form-data" method="post">

Hocam mkullandığınız kodda hata var. Javasript ile sayfadaki veriler gönderilmeden form kontrolü yapıyorsunuz. Haliyle ozet değişkeniniz boş duruyor. document.getElementById yazı alanının içindeki veriyi daha form gitmeden kontrol ettirebilirsiniz. Form gittikten sonra ancak PHP ile kontrolü o zaman sağlayabilirsiniz.

Peki hocam sizin kullandığınız CK editör textarea yı editöre dönüştürüyor araştırdığım kadarıyla.

<script src="ckeditor/ckeditor.js"></script>

<textarea class="ckeditor" cols="80" id="ozet" name="ozet" rows="10">
</textarea>

Diğer text kutularının value sindeki yazıları alert in içerisine alabiliyorsak bunun içindeki value değerini de gösteremez miyiz?

Babimid' Alıntı:
Peki hocam sizin kullandığınız CK editör textarea yı editöre dönüştürüyor araştırdığım kadarıyla.

</textarea>

Diğer text kutularının value sindeki yazıları alert in içerisine alabiliyorsak bunun içindeki value değerini de gösteremez miyiz?

Gösterebilmeniz lazım.

ahmetfx' Alıntı:
Babimid' Alıntı:

</textarea>

Gösterebilmeniz lazım.

CK editöre yazdığımız metinleri valuesi olarak algılamıyor. artık php ile uyarı vermekten başka çözüm yok gibi görünüyor değil mi hocam

var ozet= CKEDITOR.instances['ozet'].getData();
if (ozet=="")
{
alert('Ozet Bolumu bos bırakılamaz');
CKEDITOR.instances['ozet'].focus(); // özen bölümüne odaklanır
return false;

}

özet bölümü boş ise uyaru veriyor sonrasında ise imleç özet in içine geliyor.. Allah razı olsun sayın hocam. Sayende yola devam

Hocam eline sağlık çok teşekkürler :alkis:

hocam bitiremediniz mi? müdür bey ziyaretçi defteri istiyor siteye :+1:

Emreyt' Alıntı:
hocam bitiremediniz mi? müdür bey ziyaretçi defteri istiyor siteye :+1:

Bu hafta sonu hazır olur hocam. Yükleme ve güncelleme kur dosyalarını hazırlayıp, ziyaretçi defterini ilk kez oluşturacak ve önceden kullananların nasıl güncelleyeceği konusunda bir yazı hazırlayacağım. İlginize teşekkür ederim.

Geri