İmdatttt

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Bir program indirdim virüs uyarısı aldım yinede devam ettim şuan pc açılmıyor açılışta sadece asus yazısı geliyor sonrası kapkara kelime ezberleme programı diye bir program indirirken oldu acil yardım naapıcam

Ben olsam flashtan calisan isletim sistemi ile acar yedekler formatlardim ,
Harddiski soker baska bi pc de temizleme yedekleme formatlama yapardim yapardim

harddiski sök. başka bilgisayarda gerekli bilgileri al. fomat at hocam. bios pilini sökmek sıfırlamak çözüm olmuyor.

Hocam Virüs uyarısı alıp program yüklemek ilk hata zaten :)

Geçmiş olsun. Umarım sadece sistemin çöktüğüyle kalır.

Yaw 1-2 mb lık dosyada virüs olsa ne yazar dşye düşündüm düşünmez olaydım. Formatta atılmıyor şuan önce görüntülartı uyarısı verdi başka iso dosyasından yazdım şimdide kurulumun mavi ekranında kalakaldı

Pardus yok hocam yaw şimdide kullanılabilir medya yok diyor kafayı yiycem. Kullandığınız sorunsuz windows 8 dosyası var mı iso yazarken hangi programı kullanıyorsunuz bide?

Benim kullandığım yöntem şu olur böyle durumlarda. Dr web live disk i ücretsiz indir. Daha sonra ister cd ister usb belleğe yazdır. Ben usb belleğe yumi programı ile yazdırıyorum. Daha sonra acilista usb bellekten başlat. Böylece Dr web aktif olacak. Saha sonra wifi ile bağlan yada internet kablosunu tak. Dr web ı güncelle. Daha sonra c yi tarat. %90 ihtimalle tüm virüsleri yok eder. Bu şekilde taratınca virüs silmeye karşı koyamıyor. Çünkü işletim sistemi aktif değil

Hocam ben böyle bir problem ile karşılaştığımda bios pilini çıkrttım taktım, bios sıfılandı ve windowsa girebildim. Daha sonra da geçmişteki bir tarihe sistem geri yüklemesi yaptım. Sorun çözüldü. Sistem geri yükleme yapmanıza rağmen virüs yine sorun çıkartır ise harddiskini yedekle ve format at hocam

Hocam Hdd bozulmuş olabilir virüsler kendi sağlıkları için bilgisayarı bozmamaya çalışırlar ki virüs dediğiniz tarayıcı ile alakalı ayarları değiştiren reklam virüsü bilgisayarı çökertecek bişey değil hdd den şüphelenin hocam

Enterprise' Alıntı:
Yaw 1-2 mb lık dosyada virüs olsa ne yazar dşye düşündüm düşünmez olaydım. Formatta atılmıyor şuan önce görüntülartı uyarısı verdi başka iso dosyasından yazdım şimdide kurulumun mavi ekranında kalakaldı

Hocam mavi ekranda kalması bana HDD arızası gibi geldi. Virüsle alakalı bir sorun değil. Hirens Boot CD ile HDD yi taratırsanız verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Geri