imaj sonrasında oluşan driver problemi

Kodla Büyü

ctacesy

Seçkin Üye
Seçkin Üye
iyi akşamlar sayın hocalarım.

acronis ile aldığım imajı(windows 8.1) farklı donanıma sahip başka bi bilgisayara yükledim (acronis universal restore ile). bilgisayar sorunsuz çalışıyor. fakat ses gelmiyor. aygıt yöneticisini açtığımda şöyle bi durumla karşılaştım

p85P80.png

sağ tık 'sürücü yazılımını güncelleştir' dediğimde sürücünüz güncel diyor
hepsini tek tek kaldırdım 'donanım değişikliklerini tara' dedim yine aynı görüntü ortaya çıktı
hepsini tek tek kaldırdım bilgisayarı yeniden başlattım ve yine aynı görüntü ortaya çıktı

sağ tık özelliklerde şu şekilde görünüyor

o8d7q7.png

o8d7bX.png

konuya hakim arkadaşlar bi el atsın Allah rızası için

sysprep olayını araştırıp, isterseniz onu bir deneyin.
Ardından driver pack solution ile sürücüleri yükleyin.

yakuphan' Alıntı:
sysprep olayını araştırıp, isterseniz onu bir deneyin.
Ardından driver pack solution ile sürücüleri yükleyin.

hocam ilginiz için teşekkür ederim. sysprerp'i de öğrenicem inşallah. merak ettiğim bu tarz problemle karşılaşıp çözen olabildi mi acaba?

tahta değil notebook sanırım. hocam driver kaldır ve mümkünse sil deyin. işlemciyi tanımamak da ne demek :) chipset driver ini güncelleyin.

hem notebook hem pc de denedim sonuç aynı
kaldır diyorum fakat normalde çıkan sil seçeneği çıkmıyor. chipset driverını güncelliycem hocam.
sizin tavsiyeniz üzerine acronis 2014 kullanıyorum bununla alakalı bi sıkıntı olmaz dimi hocam?

yok hocam onunla alakalı bişey değil. harici driver yüklediğin cıkıyor sil seceneği, windowsun kendi driver i olunca cıkmaz.

Geri