İmaj dosyasını boot yapma önerisi olan

Kodla Büyü

lefke

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Değerli öğretmen arkadaşlarım şimdi ben öğrenci bilgisyarının ghost 2003 le veya acronisle yedeğini alıp bunu boot lu cd haline getirmek istiyorum tek dvd ye şimdi yedek imaj dosyasını creet windows boot cd programı var onunla iso yapıp imaj börn programı ile dvd ye yazdıracam win7 de olmuştu imaj dosyasındada olurmu

hocam windows 7 imajları kendinden BOOT lu olur. Eğer imaj alırken kullandığınız yazılım BOOT DVD olarak imaj oluşturuyorsa sorun yok, çalışacaktır. Ama imaj dosyasını ben oluşturacağım diyorsanız o şekilde boot edemezsiniz, bunun için ekstra olarak GHOST veya ACRONIS BOOT CD ye ihtiyacınız olacak. O cd ile sistemi açıp, daha sonra DVD yi takarak kurulum yapabilirsiniz.

acronisle veya ghost cd sinin imagenı neroyla pc ye atın daha sonra winiso yla image yedeğini içine gömün ve sonra tekrar dvd ye yazın açılışta acronis ya da ghost image la açın yedeğide dvd deki yedeği gösterin bu kadar

Arkadaşlar;
Çok basit anlatmışsınız, benim gibi işin acemisi olanlar için daha detaylı anlatır mısınız.
imaj cd si için gerekli iso dosyaları nasıl bulunacak, nasıl yüklenecek nasıl yazılacak bunları baştan detaylı olarak anlatacak arkadaş yok mu imaj cd sine mutlak ihtiyacım var ama 10 gündür bu konuda kafaayı yemek üzereyim ne olur. imdaaaaaaaaaaaaaaaaat

Geri