imacro ile sınav tarihlerini toplu olarak girme ve devamsız

Kodla Büyü

can_cay

Site Gezgini
imacro ile e okula sınav tarihlerini topluca giriyoruz arkadaşlar. İdareci olarak görev yapmaktayım öğretmen arkadaşlar çok sevindiler. Bütün derslerin sınav tarihlerini girdim.
AYRICA devamsız öğrencilerin devamsızlıklarını toplu olarak girebileceğiniz makroda mevcut.

YUKARIDAKİ İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA
AŞAĞIDAKİ RESİMDE İSE SIRASIYLA YAPACAĞIMIZ İŞLEMLER ANLATIŞMIŞTIR. HER SINIF İŞLEMLERİ TEKRARLAMAK GEREKİR. TABİKİ SINAV TARİHLERİ VE SINIFLARI DEĞİŞİRSE sinavtarihi.csv dosyası düzenlenmelidir.
Macro dosyasını hazırlarken mustikonya nın macro dosyasından yararlandım.

Ekli dosyalar

• imacro_sınav tarihi girme.rar
    726 bayt · Görüntüleme: 127
  • imacro_devamsız_öğrenci_devamsızlık girişi.rar
    712 bayt · Görüntüleme: 192
hocam tebrikler... ancak örnek devamsızlık ve sınav tarihi dosyalarını yada ekran görüntüsünü paylaşır mısın?
idareci değilim ekran görüntüsünü bilmyorum. bizim sınav tarihlerini girmek combobox seçimi ile oluyor..
paylaşılan dosyalarda sadece csv dosyaları var.

pek de birşey anlamadım csv dosyalarından

YUKARIDAKİ İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA
AŞAĞIDAKİ RESİMDE İSE SIRASIYLA YAPACAĞIMIZ İŞLEMLER ANLATIŞMIŞTIR. HER SINIF İŞLEMLERİ TEKRARLAMAK GEREKİR. TABİKİ SINAV TARİHLERİ VE SINIFLARI DEĞİŞİRSE sinavtarihi.csv dosyası düzenlenmelidir.
Macro dosyasını hazırlarken mustikonya nın macro dosyasından yararlandım.

Devamsızlık olayı?
Bunun sanırım yoklama listesinin barkod okuyuculu formu olmadan bi kolaylığı olmayacak sanırım.

Bu şekilde herhalde önce yoklama fişleri alınıp excele girilir sonra eokula... Yanlış mıyım?

Emeğiniz için teşekkür ederim yalnız bakanlık ısrarla harici program veya makro istemiyor. Kullanan yok mu, çok.

recepolmez' Alıntı:
Emeğiniz için teşekkür ederim yalnız bakanlık ısrarla harici program veya makro istemiyor. Kullanan yok mu, çok.
Sn. recepolmez program kullanmayın dediklerini biliyorum ama makro ile herhangi bir programa şifre falan girmiyoruz. Hızlı bir şekilde işlemleri yapıyoruz.

Hocam hala cevap alamadım. Sizin resimli anlatımda belirttiğiniz 8-17 vb sayıları nasıl buldunuz? Yani misal 17 nin 8 d sınıfına karşılık oldugunu nasıl bildiniz?

Ben sınav tarihleri bölümüne girdim. Hem tarihler hem sınıflar üzerinde gezindim ama adres satırında veya durum çubugunda olsun bir değişiklik görmedim.

İmacro ile record yaptım. Dedim bi yerlerden 8-17 gibi rakamlar gelir mi? Gelmedi. Mousenin x,y koordinatları gozuktu.

Sonuç: ilgili seçeneğe denk gelen sayıyı nasıl buldunuz?

adadeniz' Alıntı:
Hocam hala cevap alamadım. Sizin resimli anlatımda belirttiğiniz 8-17 vb sayıları nasıl buldunuz? Yani misal 17 nin 8 d sınıfına karşılık oldugunu nasıl bildiniz?

Ben sınav tarihleri bölümüne girdim. Hem tarihler hem sınıflar üzerinde gezindim ama adres satırında veya durum çubugunda olsun bir değişiklik görmedim.

İmacro ile record yaptım. Dedim bi yerlerden 8-17 gibi rakamlar gelir mi? Gelmedi. Mousenin x,y koordinatları gozuktu.

Sonuç: ilgili seçeneğe denk gelen sayıyı nasıl buldunuz?

6391aciklama.jpg

"Şimdi sinavtarihi.csv dosyasının içerisindeki bilgileri açıklayalım" denmiş. Burada anlatılmış ama sanıyorum dikkatinizden kaçmış.

sn tenten; ekrandaki fotodaki 2/A sınıfı 1. sırada, 5/A sınıfı 2. sırada. bu şekilde saydığımızda 8/D sınıfı 17. sırada oluyor.

Can cay hocam. Ben mi ifade edemiyorum kendimi siz mi anlamıyorsunuz. Görüyorum resimleri.
Ben şunu soruyorum.
Din kültürünün 4.sırada oldugunu nasıl bildin? Bu bilgiye nerden eriştin? Hangi kaynağa dayanarak beden eğitimine 2, bilişime 3 vs dedin. Bu sıralamanın boyle oldugunu nerden çıkardın. Onu diyorum haa...

Yine diyeyim. Can_cay hoca değil de adadeniz hoca bu paylaşımı yapmak isteseydi eğer bu bilgilere nasıl erişebilirdi de böyle bir çalışmayı yapıp resimli anlatımla foruma sunabilirdi?

Allah'ını seversen sayıyorum deme. :)

Bi paylaşım yaptın bari arkasında dur hocam. Amacın balık vermekse başardın ama balık tutmayı öğretmekse henüz ilerleme kaydedemediğini bilmeni isterim

adadeniz' Alıntı:
Bi paylaşım yaptın bari arkasında dur hocam. Amacın balık vermekse başardın ama balık tutmayı öğretmekse henüz ilerleme kaydedemediğini bilmeni isterim
Ben paylaşımımın arkasındayım sn adadeniz. Nasıl yaptığımı anlattım. e-okul kullanıcısı olan herkes anladı bence nasıl yapılacağını ;)

can_cay' Alıntı:
adadeniz' Alıntı:
Ben paylaşımımın arkasındayım sn adadeniz. Nasıl yaptığımı anlattım. e-okul kullanıcısı olan herkes anladı bence nasıl yapılacağını ;)
can_cay hocam siz nasıl yaptığınızı anlatmadınız. nasıl kullanılacağını anlattınız. 17 nin ne olduğunu 3 ün 5 in ne olduğunu neye denk geldiğini anlattınız.
ben ise bu 3 ün 5 in 17 nin nasıl bulunduğunu sordum. hala cevap yok.

imacro ile macro oluşturduğumda mousenin x,y koordinatlarını kayda alıyor dedim.
adres satırında 3 ile 5 ile 17 ile ya da daha başka bir rakamla ilgili hiçbir bilgi yok dedim.
sınıf da seçseniz, tarih de seçseniz adres satırında
Kod:
 https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK07001.aspx
bilgisi sabit kalıyor dedim. hal böyleyken siz 3 ün hayat bilgisine 5 in bilişime ait olduğunu nasıl bildiniz diye soruyorum.
ama siz şimdi yine başlayacaksınız.
"boşluktan itibaren saydım 3 çıktı 5 çıktı" demeye...

adadeniz' Alıntı:
can_cay' Alıntı:
adadeniz' Alıntı:
can_cay hocam siz nasıl yaptığınızı anlatmadınız. nasıl kullanılacağını anlattınız. 17 nin ne olduğunu 3 ün 5 in ne olduğunu neye denk geldiğini anlattınız.
ben ise bu 3 ün 5 in 17 nin nasıl bulunduğunu sordum. hala cevap yok.

imacro ile macro oluşturduğumda mousenin x,y koordinatlarını kayda alıyor dedim.
adres satırında 3 ile 5 ile 17 ile ya da daha başka bir rakamla ilgili hiçbir bilgi yok dedim.
sınıf da seçseniz, tarih de seçseniz adres satırında
Kod:
 https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK07001.aspx
bilgisi sabit kalıyor dedim. hal böyleyken siz 3 ün hayat bilgisine 5 in bilişime ait olduğunu nasıl bildiniz diye soruyorum.
ama siz şimdi yine başlayacaksınız.
"boşluktan itibaren saydım 3 çıktı 5 çıktı" demeye...
ben ilköğretim e okula göre macro kaydettim. sizinki lise. benim size tavsiyem öncelikle imacrosu öğrenmeye çalışın. buyrun size link http://wiki.imacros.net/Main_Page . ilerleyen günlerde bir arkadaşım için e okul lise macro hazırlayacam. Hazırladığım macroyu burada paylaşırım. Ama öncelikle siz balık tutmak için oltanızı hazırlayın ;)

Ben bekliyorum olta elimde lise sürekli devamsız öğrencileri numaralarını bir excel hücresine yazdım 15 tane öğrenci var macro recorder(tekrarlama)programı ile hergün aynı öğrencileri tam gün devamsız olarak giriyorum. Bu imacro dediğiniz program geriye yönelik olarak mesela bir ayın yoklamasını girebiliyor mu?

Geri