ilsis-internet exp. 8 uyumsuzluğu sorununu çözebilen varmı

Kodla Büyü

mudamet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
müdür yardımcısının bilgisayarına internet explorer 8 i kurmak gibi büyük bir hata yaptım. ilsis'te şifre değiştirmei rapor alma gibi bazı bölümlerde tarayıcınızı ie 5 ve daha üstüne güncelleyin. diyor. nette bi yerde active x yükleme ve registery temizliği ile sorunun çözülebileceği yazıyordu, denedim olmadı. ie8 i türlü yollardan kaldırmayı denedim o da olmadı. böyle bir sorunla karşılaşıp çözebilen varsa :?: bi zahmet yardım etsin allah rızası için ....
ayrıca size bir dost tavsiyesi ilsis ve e-okul kullanılan bilgisayara sakın olan ie8 kurmayın :!: :!: :!: ...

tüm siteleri uyumluluk görünümünde çalıştır seçeneğini işaretlerseniz MEBBİS'te sorun kalmaz

mudamet' Alıntı:
müdür yardımcısının bilgisayarına internet explorer 8 i kurmak gibi büyük bir hata yaptım. ilsis'te şifre değiştirmei rapor alma gibi bazı bölümlerde tarayıcınızı ie 5 ve daha üstüne güncelleyin. diyor. nette bi yerde active x yükleme ve registery temizliği ile sorunun çözülebileceği yazıyordu, denedim olmadı. ie8 i türlü yollardan kaldırmayı denedim o da olmadı. böyle bir sorunla karşılaşıp çözebilen varsa :?: bi zahmet yardım etsin allah rızası için ....
ayrıca size bir dost tavsiyesi ilsis ve e-okul kullanılan bilgisayara sakın olan ie8 kurmayın :!: :!: :!: ...

Hocam mozilla yı kurun onu kullansın e okul girişlerinde sorunsuz çalışıyor.Bu bir alternatif....

IE 8 i kaldırmak içinde denetim masasındaki güncelleştirmelerden kaldırın ...

ya da

Uninstall programlarını kurup deneyin...

isikayhan' Alıntı:
tüm siteleri uyumluluk görünümünde çalıştır seçeneğini işaretlerseniz MEBBİS'te sorun kalmaz

bu kadar basit bir çözümün olduğu yerde o kadar uğraş ve hiçbir sonuç alma. sağolun hocam uyumluluk görünümü ile halloldu. diğer cevap için de teşekkür ederim. iyi çalışmalar

Hayırdır ilsiste ne sorun varki?
Benimki zaten İE 8.0.6001...miş.
Hiçbir sorun yaşamadım.

tamamında değil bir kısmında oluyo. mesela şifre değiştirme yada rapor alma bölümlerinde tarayıcınızı internet explorer 5 veya daha üstüne güncelleyin diyor. çözüm olarak da; siteyi açınca adres satırının hemen yanındaki (yenilenin sol tarafında belirir siteyi açınca) "uyumluluk görünümü" ne tıklamamız gerekiyormuş ...

IE'de "araçlar"ın içinde "uyumluluk görünüm ayarları" var. onu açınca en altta "tüm web sitelerini uyumuluk görünümünde göster" kutucuğu var, o işaretlenecek

Geri