İLLUSTRATORDE MAGİC WAND KULLANIMI NASIL OLUYOR?

Kodla Büyü

6fatma8

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
ARKADAŞLAR ARKAPLANI KALDIRMAK İSTİYORUM BUNUN İÇİN İLLUSTRATORDE MAGİC WAND KULLANIMI NASIL OLUYOR?

bildiğiniz üzre tasarım programlarının tamamında harici dosyalar bir yol üzerinden taşınır. İki şekilde dosyaya dahil edilebilirler. embed ve expand. Embed resmi sayfanın içerisine gömerek sayfanın bir öğesi haline getirmek anlamına geliyor. Expand ise illustrator üzerinde resmin vektörel formata dönüştürülmesi işlemi. Ancak iki yöntemin de dez avantajı dosya büyüklüğünü arttırması. Embed ederek sayfaya gömdüğünüz resimlerin büyüklüğü dosya büyüklüğüne eklenirken, Expand ederek vektörel formata dönüştürdüğünüz resimler, barındırdıkları nokta sayısı kadar dosya üzerinde yük arzederler.

Peace' Alıntı:
bildiğiniz üzre tasarım programlarının tamamında harici dosyalar bir yol üzerinden taşınır. İki şekilde dosyaya dahil edilebilirler. embed ve expand. Embed resmi sayfanın içerisine gömerek sayfanın bir öğesi haline getirmek anlamına geliyor. Expand ise illustrator üzerinde resmin vektörel formata dönüştürülmesi işlemi. Ancak iki yöntemin de dez avantajı dosya büyüklüğünü arttırması. Embed ederek sayfaya gömdüğünüz resimlerin büyüklüğü dosya büyüklüğüne eklenirken, Expand ederek vektörel formata dönüştürdüğünüz resimler, barındırdıkları nokta sayısı kadar dosya üzerinde yük arzederler.
O ZAMAN BENİM EMBED ETMEM GEREKİYOR ÖYLEMİ NASIL GÖMEBİLRİM RESMİ PEKİ

yanlış hatırlamıyorsam illustrator üzerinde embed etmeden de expand komutu verebiliyorsunuz. sayfaya bir resim çağırın. Üst bölümdeki değişken palet üzerinde Live Trace aracıyla herhangi bir yöntem belirleyin. O bölümde resme göre seçim yapabilirsiniz. özellikle çizgi karakterler üzerinde high fidelity seçeneğiyle bir resmi çizime dönüştürmeniz gayet başarılı şekilde mümkün. Resmin çizimden oluştuğunu göreceksiniz. Bunun ardından photoshoptan tanıdığımız magic wand aracını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

siyah beyazı seçmişsinizdir, hemen yanında aşağı gösteren oka basarsanız çok sayıda seçenekle karşılaşacaksınız.

Resimi kesemezsiniz fotoşopta düzenlemeniz lazım arkaplandan ayırmanız lazım önce hocam

hocam photoshopta düzelttim ıllustratora aktarınca arkaplan beyaz olarak geliyo yine kurtulamadım bi türlü arkaplandan :(

photoshop da kırpıp psd olarak kaydedip öyle illustratorda açmayı deneyin.

Geri