İllere Göre Şehit Sayıları

Kodla Büyü

hakanotuken

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
İllere Göre Şehit Sayıları

Adana (842)
Adiyaman (11)
Afyon (95)
Aksaray (285)
Amasya (32)
Ankara (1772)
Antalya (183)
Artvİn (10)
Aydin (1746)
Balikesİr (2779)
Bartin (254)
Bayburt (21)
Bİlecİk (854)
BİngÖl (8)
Bİtlİs (59)
Bolu (1405)
Burdur (606)
Bursa (3737)
Çankiri (972)
Çanakkale (1788)
Çorum (1333)
Denİzlİ (2195)
Dİyarbakir (49)
Edİrne (858)
ElaziĞ (159)
Erzİncan (282)
Erzurum (109)
EskİŞehİr (843)
Gazİantep (502)
Gİresun (114)
GÜmÜŞhane (39)
Hatay (283)
İÇel (1218)
Isparta (55)
İstanbul (1648)
İzmİr (1720)
KahramanmaraŞ (213)
Karaman (455)
Kars (1)
Kastamonu (2425)
Kayserİ (771)
Kirikkale (232)
Kirklarelİ (366)
KirŞehİr (448)
Kocaelİ (583)
Konya (2488)
KÜtahya (1487)
Malatya (141)
Manİsa (2174)
Mardİn (7)
MuĞla (671)
MuŞ (7)
NevŞehİr (525)
NİĞde (509)
Ordu (56)
Rİze (71)
Sakarya (526)
Samsun (44)
Sİİrt (40)
Sİnop (1488)
Sİvas (25)
TekİrdaĞ (646)
Tokat (47)
Trabzon (155)
Tuncelİ (30)
Urfa (383)
UŞak (818)
Van (36)
Yozgat (661)
Zonguldak (753)

Toplam : 48148

(Alıntıdır:http://www.onsayfa.com/)

hocam Kilis yok burda. Kilis te de bu vatan için can vermiş, gurur duyduğumuz şehitlerimiz var. Bunu da eklemek isterim.

bu vatanın evlatları hangi ırktan olursa olsun yüzyıllardır omuz omuza bu vatanı koruyorlar.bir şehirdeki sayı az diğerinde çok ne önemi var.bu vatana gerçekten sahip çıkmak için Türkü,Kürdü,Lazı vs. ile tek yürek olan bir ülkeyiz.Yıllardır bölünmemiz için ülkemizin ,insanımızın önüne olmadık fitneleri koydular.Ama ne mutlu ki biz hala tek yüreğiz.Hepte öyle kalacağız.hiçbir zaman kardeş olduğumuzu bize unutturamayacaklar.
Biz birbirimize ne zaman düşman olur birbirimizi etnik kökenlerimize göre yargılarsak o zaman emellerine ulaştıklarını zannedip sevnirler.Bu insanları sevindirmeyelim

Bilgiyi işlemede Türk insanının zafiyeti olduğu bir gerçek

Fakat bilgisayarcı olarak bilgi ile veri arasındaki farkı iyi bilmemiz lazım

Bir bilgi ile karşılaşınca KAYNAĞINI muhakkak sorgulamamız lazım

Mesela Çanakkale Savaşı'nda 250 bin kayıp bilgisini 250 bin şehit diye anlarız

Ama 250 bin kayıp bilgisini aldığımız kendi tarihimize ait yabancı kaynak(maalesef) kayıp derken yaralı ve esir sayısını da içine alıyordur

Şehit sayısını abartarak elimize ne geçecekse

Bu sayı bana biraz abartılı geldi açıkçası

Şimdi biri bu sayıyı çok gördüm diye hain damgası da vurabilir... Ne alaka ise.

Ayrıca bu bilgiyi tamamlamak da gerekiyor, biraz açıklamaya muhtaç

Mesela

Bu sayıya şehit korucular dahil mi?

Bu sayıya öğretmen, doktor dahil mi?

Bu sayıya sade vatandaş dahil mi?

Bu sayıya Kıbrıs şehitleri dahil mi?(Sadece Güney Doğu'da çatışanlar şehit değil ya)

...

Sanırım forum psikolojisi olmuş

Sorgulamadan hemen tşk, tüü falan gibi yorumlar

Neyseki forumları geç kullanmaya başlamış biriyim, aynen msn'i de geç kullanmaya başladığım gibi

Birşey daha bu tip bilgilerde şöyle bir kasıt görüyorum:

İnsanların tepkilerini aşırılaştırıp, tepkiyi PKK'dan sonra tüm Kürtler'e yöneltmek

Herkes üzerinde bu etkiyi yapar mı bilmem ama bazılarında yaptığı açık

Acaba terörün faturasını PKK'ya değil de tüm Kürtlere kesmek bu memlekete faydalı mı, zararlı mı?

Bu tepkiyi normalleştirmeye çalışan mı hain yoksa tepkiyi aşırılaştırmaya çalışan mı?

Hem de bu tepkiyi aşırılaştırmaya çalışanlar "herkesten çok milliyetçi" olduğunu söylüyorsa?

Alıntı yaptığımız yerlere ve inandığımız bilgilere dikkat edelim

Birileri bu şişirme rakamları oturmuş bilmem ne havada bu rakamları yazmış

Şimdi bu seviyesizler oturdukları yerden bize kıs kıs gülüyor da olabilirler

Dikkat!

Bana mı kızarsınız, onlara mı?

bu ne saçma konu başlığı hocam.ne yani bu lig fikstrümü öyle şehitler üzerinden hesap yapıyon.formum yetklisi böyle başlıklara izin vermeyin.illeri şehitlere göre kıyaslamak kadar ayıp bir şey olurmu? ne yani şimdi ilimizde şehit sayısı fazla ise üzülecekmiyiz sewinecekmiyiz??? allah aşkına siz nasıl eğitimcisiniz?

emines' Alıntı:
Toplam : 48148
aslolan budur. Allah rahmet eylesin..
bu rakam olsa olsa asker olarak kayıtlı şehidimizdir.. Anadoludan nice nice bıyığı terlememiş daha asker olmak için çok genç olan Mehmetçiğimiz koştu Çanakkaleye şehit olmak için.. metrekareye 6.000 merminin düştüğü derelerden şarıl şarıl kan aktığı bir yer Çanakkale.. düşmanın yop mermisine iman dolu göğüslerin siper olduğu yerdi Çanakkale.. Nice nice taze gelini eşsiz, nice nice anaları kuzusuz nice nice doğmamış bebeleri yetim bırakan bir savaştı Çanakkale savaşları.. İstanbuldan tıbbıyeliler koşup geldiler Çanakkale'ye ve daha gündüz gözüyle Çanakkaleyi göremeden Arıburnunda şehit oldular.. Kayseri Lisesi o sene mezun veremedi.. Balkan savaşlarından Gazi olarak köyüne döenn Ezineli Yahya çavuşu anası köyden kovdu beni şehit anası yapmadın yapamadın diye..Tokatlı Mehmet düğünün olduğu gece koştu geldi çanakkaleye.. bunlar ve daha neler neler... 18 ay süren savaşta binlerce yüreği şehit verdik..şehidimiz belki 250 binden de fazlaydı.. şimdi o sayıyı tartışmaya gerek yok.. şimdi birer eğitimci olarak Çanakkale ruhunu genç beyinlere kazımamız gerekir... yeni neslin tarihine bağrağına milletine şehidine sahip çıkabilmesi için yapacağımız en büyük çalışmalardan biri bu olacaktır.. japonların çocuklarını atom bombosının atıldığı yere götürme hikayesini hepimiz biliriz.. Ahhh Çanakkale ahhh.. dilin olsa da bir konuşsaydın...
Tüm şehitlerimizi rahmetle bir kez daha anıyor, saygılar sunuyorum..
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Çanakkale savaşı=250.000
Sarıkamış harekatı=90.000
Toplam =340.000-48148=291852
Geriye kalan 290.000 şehit nereye gitti?
KahramanmaraŞ (213)
Gazİantep (502)
Urfa (383)
Bu illerde halkın kendi çabasıyla kurtuluşun sağlandığını biliyoruz.Peki bu sayılar biraz az değil mi?

memur' Alıntı:
bu ne saçma konu başlığı hocam.ne yani bu lig fikstrümü öyle şehitler üzerinden hesap yapıyon.formum yetklisi böyle başlıklara izin vermeyin.illeri şehitlere göre kıyaslamak kadar ayıp bir şey olurmu? ne yani şimdi ilimizde şehit sayısı fazla ise üzülecekmiyiz sewinecekmiyiz??? allah aşkına siz nasıl eğitimcisiniz?

+1

Arkadaşlar bu HABER MAKSATLI

BU HABERİ YAYINLAYANLARA KAYNAK SORUN

Daha önceki yorumumda dile getirdim

Bu bilgilerin açıklamaya ve kaynağının belirtilmesine ihtiyaç var

Bunlar Güney Doğu şehitlerinin sayısı ise BU SAYI FAZLA

Yok Çanakkale, Kıbrıs, Kore varsa ÇOK ÇOK AZ

Ama bu bilgiyi yayınlayanların maksadı belli önceki yorumumda belirttim

Yanlış Bilgiyi Bulalım etkinliğini yapmadınız mı 5. sınıflarla

Geri