İlkokul ve ortaokul web sitesi ayrı mı olacak?

Kodla Büyü

nrc27

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar.
Biz okulumuz için farklı meb.k12.tr dışında farklı bir sunucu kullanıyorduk.
Şimdi siteyi komple mebe tasıyıp sablonu uygulamak zorundamıyız?
Birde bizim okulumuz ilkokul ve ortaokul olarak birlikte devam ediyor.İkisi içinde ayrı site yapmak mı gerekir?Eger öyleyse ilkokul bölümüne karısmayı düşünmüyorum.
Teşekkür ederim simdiden yardımcı olursanız sevinirim.

hocam benim okulumda sizin okulunuz gibi 2 okul birarada.Her iki okulunda kurum kodu ayrıdır. bu yüzden her iki okulada ayrı ayrı web sitesi yapmak zorundasınız.

Antalya MEM'e sorduk hocam kurum kodu olan her okul ve kurum için ayrı ayrı yapılacağını söylediler. Seneye kapatılması planlanan okulların da sitelerinin güncel tutulması gerektiğini söylediler.

Bizim okulda da aynı problem var malesef.
İlkokul ve ortaokul ayrıldı ancak okulun sitesi ilköğretim kurum kodu üzerinden yayında. Başlık kısmında ilköğretim okulu yazıyor.

Acaba her iki okul için yeni bir alan adı mı alacağız ? Alacaksak kurum koduna ait mail adresi ve şifresi mevcut değil bizde.

İlçe ebitefo görevli arkdaşa ulaşamadım. Umarım tam bir bilgilendirme yapılır.

Ayrıca eski kurum kodu üzerinden siteyi düzenlemeye başlamıştım ama yapacak birşey yok... Bekleyip sonuca göre hareket etmek daha mantıklı gibi görünüyor.

Sunucu yönetiminden kurum kodu ve okul adını değiştirebiliyorsunuz. Benim hem kendi okulum hem de görevlendirildiğim okul ikiye bölündü fakat aynı binadalar. Yani benim için 4 site demek oluyor. bende ilkokul sitelerine güncel sitemizi ortaokul sitemizden takip edebilirsiniz diye haber koydum. Böylelikle sadece ortaokul sitelerini güncelleyeceğim. İlkokul sitelerini doldurup bıraktım. Bu da bir fikir.

tarik8411' Alıntı:
Bizim okulda da aynı problem var malesef.
İlkokul ve ortaokul ayrıldı ancak okulun sitesi ilköğretim kurum kodu üzerinden yayında. Başlık kısmında ilköğretim okulu yazıyor.

Acaba her iki okul için yeni bir alan adı mı alacağız ? Alacaksak kurum koduna ait mail adresi ve şifresi mevcut değil bizde.

İlçe ebitefo görevli arkdaşa ulaşamadım. Umarım tam bir bilgilendirme yapılır.

Ayrıca eski kurum kodu üzerinden siteyi düzenlemeye başlamıştım ama yapacak birşey yok... Bekleyip sonuca göre hareket etmek daha mantıklı gibi görünüyor.
hocam kurum koduna ait mail adresini ve şifresini bilmenize gerek yok zaten. kurum koduna göre mail adresiniz
kurumkodu@meb.k12.tr
her iki okul içinde almanız lazım diye düşünüyorum. bende aynı işi 4 defa yapacam görevlendirme gittiğim okul içinde aynı şey geçerli. ama ilkokulları güncellemeyi düşünmüyorum.

Ortaokul kısmının web yayın ekibine başkanlık edin.

İlkokul kısmına da siteyi kurma aşamalarında yardımcı olabilirsiniz. ama bilgiler vs. eklendikten sonra bırakın ilkokulun web yayın ekibi ilgilensin.

Başka kurumun sitesiyle sürekli ilgilenmeyin.

Geri