İlkokul mu ortaokul mu?

Kodla Büyü

dostdalga

Site Gezgini
Arkadaşlar ilçemizde toplanan komisyonun aldığı kararlar sonucunda bulunduğum ilköğretim okulunun ilkokul olacağı 2. kademenin farklı bir okula gideceği söylendi. Okul müdürümüz rehber öğretmen ve formatörün tıpkı idarenin olduğu gibi bu okulda kalacağını söylüyor. Bense temelde branş öğretmeni olduğumdan ve belki seçmeli ders olarak ortaokullara bilgisayar dersinin verilebileceğinden şüphelenerek ortaokula gönderirler diye düşünüyorum. Gerçi düşünmektede acele ediyorum, branşımız gereği ertesi gün ne olacağını bile kestiremiyorum artık. Bilmiyorum siz ne dersiniz?

bulunduğunuz okulda kalabilmeniz için bt dersinin olması lazım. eğer idarecilerde de aynı sorun varsa idareciler de değişebilir.örnek: fizik öğretmeni bir idareci ilk öğretimde idareci olarak kalamaz. bizde 1-2-3-4. sınıfların olduğu ilkokulda olamayacağız bu mantıkla. 5-6-7-8. sınıfların olduğu orta okullarda olabiliriz

bizim müdürde bizde kalabilirsin diyordu yani ilkokulda. eğer öyle bişey varsa kesin kalırım zaten

aak' Alıntı:
bizim müdürde bizde kalabilirsin diyordu yani ilkokulda. eğer öyle bişey varsa kesin kalırım zaten
İlkokulda kalınca, bir de ders olmayınca belki gözlerine batarız da çözüm bulmaya çalışırlar sorunlarımıza.

Bizim okulun durumu da belli değil. Sadece 1. kademe olan okulda çalışmak daha büyük sıkıntı. Benim okulda 2. kademe sınıflarda PC-Projeksiyon-Yazıcı hiç yokken 1. kademenin tamamına yakınında var. Bizden gidecek 2. kademeden boşalan dersliklere de başka okulun 1. kademe sınıfları yerleşirse iş yükü iki katına çıkar. :eek:

benim okulumda büyük ihtimalle hem ilkokul hemde ortaokul olacak. bende ise çalışma saatleri aynen devam edecek gibi gözüküyor. (tabi, bakanlık yeni eğitim öğretim yılına kadar bizler hakkında bir karar vermezse :mrgreen: )

Farkında mı çoğu kişi bilmiyorum ama müdürlerin ve müdür yardımcılarının kurumda yönetici olabilmesi için kendi branşının o kurumda kadrosu olması gerekiyor.

yani bir sınıf öğretmeni bir lisede müdür olamaz çünkü lisede sınıf öğretmeni yok. ya da bir fizik öğretmeninin ilköğretimde müdür olamayacağı gibi.

Şimdi ilkokul ortaokul ayrılınca ortaokul kısmında sınıf öğretmeni müdürlerin kadrosu olamayacak ve birçoğu yusuf yusuf çekiyor şu an. Bizi ortaokulda müdür yapmazlar diye. Bence yapılmamaları mantıklı, bir sınıf öğretmeni idarecinin tümü branştan oluşan ortaokul kısmını yönetmesi, başarıyı sağlaması zor. Hepsi yapamaz. Branşçı idareciler de haklarını arayacaktır zaten.

BT Öğretmenleri olarak ortaokula geçtiğimizde ilkokulda BT öğretmeni kalmayacağı için idare bilgisayar işlerinde dımdızlak ortada kalacak çok şükür inşallah.

Ya da bu sorunu her kuruma bir formatör kadrosu ile aşmaya çalışacaklar. En kötü senaryo da bu olur.

tinyamasisurum0' Alıntı:
Farkında mı çoğu kişi bilmiyorum ama müdürlerin ve müdür yardımcılarının kurumda yönetici olabilmesi için kendi branşının o kurumda kadrosu olması gerekiyor.

yani bir sınıf öğretmeni bir lisede müdür olamaz çünkü lisede sınıf öğretmeni yok. ya da bir fizik öğretmeninin ilköğretimde müdür olamayacağı gibi.

Şimdi ilkokul ortaokul ayrılınca ortaokul kısmında sınıf öğretmeni müdürlerin kadrosu olamayacak ve birçoğu yusuf yusuf çekiyor şu an. Bizi ortaokulda müdür yapmazlar diye. Bence yapılmamaları mantıklı, bir sınıf öğretmeni idarecinin tümü branştan oluşan ortaokul kısmını yönetmesi, başarıyı sağlaması zor. Hepsi yapamaz. Branşçı idareciler de haklarını arayacaktır zaten.

BT Öğretmenleri olarak ortaokula geçtiğimizde ilkokulda BT öğretmeni kalmayacağı için idare bilgisayar işlerinde dımdızlak ortada kalacak çok şükür inşallah.

Ya da bu sorunu her kuruma bir formatör kadrosu ile aşmaya çalışacaklar. En kötü senaryo da bu olur.

Valla ben idarecilik konusunda, yeni eğitim öğretim yılında durumumuzda bir değişme olmazsa kesin başvuracam. çünkü branş olarak müdür yardımcılığı açığı çok olacağa benziyor. :+1: sabah8 de gel akşam 17 de git en azından tamircilik işinden kurtulurum. iyi kötü bir odam olur. kafam rahat olur. hergün ne olacak halim diye düşünmem. 5 yılda bir okul değiştiririm olur biter. :+1:

Geri