İlk Panorama Çalışmam

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bu iş nasıl yapılıyor diyerek denediğim bir çalışma daha iyileri olursa ilerde okul sitesinede eklerim.

Tıkla İzle.

Orjinal resim ekte resmi cep telefonundan çektim tripotsuz. Programda Panorama Studio 2 Pro dur. Normalde localde logomuzda görünüyor ama uzak sunucuda program linki çıkıyor. Görülebilmesi için ekte sunuyorum.

Dip Not: Sene başından 8+1 PC ile başladığımız an itibariyle 14+1 PC olan sınıfım. Bana kasa gönderen @aakcakaza hocama, iki anakartı işlemcileriyle birlikte gönderen @yasarcan hocam ve eski okulumdan gönderdiği HDD için Güler hocama çok teşekkürler. Bir iki tane kasa daha eklersem tam bir sınıf olacak bunun için çabalarım sürüyor. :)

Panoramik görüntü nasıl oluşturulur diyen arkadaşlar için şu videoyu çektim izleyebilirsiniz.
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/panoramik-goruntu-olusturma-dersi.123253/

Ekli dosyalar

• BTsinifi.rar
    9.4 MB · Görüntüleme: 237
  • 20140102_110210.jpg
    20140102_110210.jpg
    623.6 KB · Görüntüleme: 1,433
Son düzenleme:
Programı indirdim hocam sizin yaptığınız proje çok güzel olmmuş çok beğendim. bende kendı sınıfım için yapmmaya çalıştım ama beceremedım: ( yardımcı olursanız çok sevınırım. projenızı nasıl yaptığınızla ilgili bir vıdeo ekleyebılırsenız çok memnun olurum

delikatliyam' Alıntı:
Programı indirdim hocam sizin yaptığınız proje çok güzel olmmuş çok beğendim. bende kendı sınıfım için yapmmaya çalıştım ama beceremedım: ( yardımcı olursanız çok sevınırım. projenızı nasıl yaptığınızla ilgili bir vıdeo ekleyebılırsenız çok memnun olurum
Panoramik çekim yapacak bir cihaz, cep telefonu veya fotograf makinesi olabilir. Panoramik özelliği yoksa daha parça resimler çekip birleştirmek mümkün yanlız bu çekimleri yaparken sabit bir şekilde çekim yapmak gerekiyor tripot ile desteklenirse çok iyi olur. Bunun için özel aparatlarda var ama bizim çokta profesyonel çekim yapmaya ihtiyacımız yok amaca hizmet edecek bir kalitede çekim yapmak yeterli gelecektir. Bende kendi çapımda birşey yapmak istedim elimdeki bulunan koşullar kapsamında şimdilik böyle birşey ortaya çıktı. Bu alanda profesyonel olduğumu söylemiyorum ama en azından elimden geldiği kadarıyla bir çekim yapıp sizinle paylaşacağım. :)

çok güzel bir sınıf olmuş hasari hocam ellerine sağlık.
Bende en kısa zamanda kendi okulum için panorama çalışması yapmayı planlıyorum

Hocam panoramik olarak çektim programı pek çözemedim video haline getirip okulun web sayfasına atılma durumu olabiliyor mu? Programla alakalı basir bir video yukleyebilirmisiniz ayrıca almanca olduğu için hiç bir şey anlamadım ben :(

Bende Xperia Neo var oda 3 boyutlu çekebiliyor fakat okulun sitesine 3 boyutlu olarak nasıl atacağız yani video halıne nasıl getieceğiz ?

güzel çalışma en kısa zmanda bende denemek istiyorum bakalım yapabilecekmiyiz

Hasari hocam tebrik ederim. sınıf güzel olmuş. Panaromik çalışman da gayet güzel. :alkis:

hasari hocam eline sağlık çok güzel olmuş. ama birde acronisle yedek alma konusunda yaptığın gibi bu olayı camtasia ile anlatıp bizimle paylaşsan daha çok hayır dua alırsın:)

acelayir' Alıntı:
hasari hocam eline sağlık çok güzel olmuş. ama birde acronisle yedek alma konusunda yaptığın gibi bu olayı camtasia ile anlatıp bizimle paylaşsan daha çok hayır dua alırsın:)
Yeni bir resim çekip çalışmayı hazırlarken video ile anlatacağım bir aksilik olmazsa bugün hallederim. :)

delikatliyam' Alıntı:
alpi' Alıntı:
buda bende yeni yaptım ama resimleri iyi çekemedim http://unyeihl.meb.k12.tr/

Hocam nasıl yaptın ya bende bu şekilde bir çalışma yapmak istiyorum uğraştımuğraştım beceremedım :( Yardımcı olabilirmisiniz hocam?
sayın hocam önce okulun fotoğraflarını bir noktadan başlayarak çekiyorum ama bir sonraki foto bir öncekinin 4 te biri kadar alanı alması gerekiyor bu şekilde başladıgınız noktaya dönüyorsunuz birde dikkat edeceğiniz nokta foto makinesi sabit olmalı sonrasında PanoramaStudio 2 Pro programı hallediyor...

Hocam Fotoğrafları panoramik çektim şimdi programın kullanımını bilemedim :( Kısa olarak da onu anlatabilirseniz yada kısa bir yapılışını anlatabilirseniz çok sevinirim.. Şimdiden çok teşekkür ederim..

öncelikle geçmiş olsun sonrada eline sağlık hocam tşkler

Hocam hocam hocam.... Çok teşekkür e derim çok beğendim çok çokkkkk :) Ayrıca baba baba diyen yeğenimizi benim için öp hocam :)

Proje dosyalarını oluşturdum fotoğraf kalitesi düşük oldu benim telefondan kaynaklı olarak ama yin ede cok beğendimben :) Okulun web sitesine nasıl atacağız acaba onu beceremedim hocam :(

Öncelikle Hasiri hocam ellrinize sağlık..
Okul sitesine atan arkadaşlar nasıl attılar acaba????

delikatliyam' Alıntı:
Hocam hocam hocam.... Çok teşekkür e derim çok beğendim çok çokkkk Ayrıca baba baba diyen yeğenimizi benim için öp hocam :)

Proje dosyalarını oluşturdum fotoğraf kalitesi düşük oldu benim telefondan kaynaklı olarak ama yin ede cok beğendimben :) Okulun web sitesine nasıl atacağız acaba onu beceremedim hocam :(
Cadıyı çekimden önce tembih etmiştim ama... :)

Hocam çalışmayı henüz siteye atmadım bunun için kullanabileceğiniz özel bir alanınız olmalı ücretsiz alanlarda var ama verim alınabileceğini sanmıyorum. Çalışma özel ftp alanına atıldıktan sonra iframe ile sitenin içerisine çekebilirsiniz. Direk bağlantıda verebilirsiniz ama okul sitesinden başka bir domaine yönlendirmek site ziyaretçisini rahatsız edecektir.
Kendi çalışmamı siteye attıktan sonra size detaylı bilgi veririm.
Eğer mevcut bir domaniniz var alanınız yoksa kendi sunucumda size bir hesap açabilirim.

H_M' Alıntı:
Öncelikle Hasiri hocam ellrinize sağlık..
Okul sitesine atan arkadaşlar nasıl attılar acaba????
En iyi yöntem iframe ile okul sitesi içerisinde açmak.

Geri