İlk Mobil Web Sitemi Hazırladım

Kodla Büyü

ahmetfx

Süper Üye
Süper Üye
Birçok web sitesi masaüstü sürümlerinin yanı sıra telefonlar ve tabletlere özel daha basit görünümlü fakat küçük ekranlarda kullanışlı mobil web sitesi hazırlıyor.
Ben de Kişisel blog ve haber sitemin mobil versiyonunu hazırladım. Böylece telefon ve tabletten içerik çok daha rahat okunabiliyor. Mobil web sitem hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Telefon veya tablet ile gezinme imkanı olan arkadaşlar karşılaştıkları hataları/görüş ve önerilerini belirtirlerse sevinirim.

vnuyv.png

İlgili Konu ve Detaylar İçin: http://biltek.info/calismalar/ugrastiklarim/ilk-mobil-web-sitem-hazir_y278.html
Mobil Web Siteme Ulaşmak İçin: http://m.biltek.info/

eline sağlık hocam. bbnet teki paylaşmış olduğun eski okul temasından beri tasarımlarını beğeniyorum. eminim bu da güzel olmuştur. mobil den çok ufak ekranlı bir telefon (x10 mini) kullandığım için girmiyorum nete. ama eminim giren arkadaşlar yorum yapacaktır.

Teşekkür ederim hocam, tasarım olarak sitemin masaüstü görünümünü kullandım yine.

Hocam elinize sağlık güzel olmuş. Şunu belirteyim hemen kullanıcılar telefonda pil süresinden şikayetçi bundan dolayı ekran ışığı kısık oluyor. Sitenin altında siyah arka zemin okumayı güçleştiriyor. Bana göre bunun dışında herşey Güzel. Tekrar emeğine sağlık.

S3'ümden gönderdim gitti :)

elinize sağlık gayet hoş olmuş. Ufak bir tavsiyem olabilir. Belki de vardır ben görmemişimdir bilemiyorum. normal web sayfasında uygun bir yere mobilin kare kodunu koyarsanız mobilde de denemek için ekranı okutmamız yetebilir. açıkçası şu an bir tembel moddayım. Böyle bir şey olursa siteyi bilgisayardan takip eden kimse kaldığı yere tabletten veya cep telefonundan devam edebilir.

Ekli dosyalar

• mobilsite.png
    mobilsite.png
    1.4 KB · Görüntüleme: 650
Tavsiye ve görüşleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Eve gittiğimde gerekli düzenlemeleri yapacağım. QR kodu eklemek de güzel fikir.

Güzel olmuş sık ve sade. Yanlız mobilden web sitene biltek.info girildiğinden kendisi m.biltek.info yönlendirse iyi olurdu. Nasıl yapıldığını bilmiyorum ama bazı domainlere girince kendisi yönlendiriyor o güzel oluyor. :)

Birde senin domain farklıydı bu domainde başka arkadaşındı diye hatırlıyorum. Nasıl oldu iş domaini devirmi aldın. :)

hasari' Alıntı:
Güzel olmuş sık ve sade. Yanlız mobilden web sitene biltek.info girildiğinden kendisi m.biltek.info yönlendirse iyi olurdu. Nasıl yapıldığını bilmiyorum ama bazı domainlere girince kendisi yönlendiriyor o güzel oluyor. :)

Birde senin domain farklıydı bu domainde başka arkadaşındı diye hatırlıyorum. Nasıl oldu iş domaini devirmi aldın. :)

Hocam mobilden girildiğinde otomatik yönlendirme yapması gerekiyor. Ekran genişliği 700px'den düşükse mobil siteye geçsin şeklinde ayarladım ama geçiş kodlarında düzenlemeler yapacağım, çünkü yeterli bir kriter değil.
Sizde S4 vardı sanırım.
Benim domain ahmetsoyarslan.com idi eskiden. Şu an arkadaşların sağladığı domaini kullanıyorum.

Evet bende S4 var.
Androidin kendi taracısında test ettim adresin başına www girince seni m.www.biltek.info adresine yönlendiriyor bu adreste hata veriyor site açılmıyor.
Dolping taracısında test ettiğimde ise herhangi bir yönlendirme gerçekleşmiyor direk normal site açılır.

hasari' Alıntı:
Evet bende S4 var.
Androidin kendi taracısında test ettim adresin başına www girince seni m.www.biltek.info adresine yönlendiriyor bu adreste hata veriyor site açılmıyor.
Dolping taracısında test ettiğimde ise herhangi bir yönlendirme gerçekleşmiyor direk normal site açılır.

Geribildiriminiz için teşekkür ederim hocam.
www ile girilmedeki sorunu farkettiğiniz güzel olmuş, hiç denememiştim :)
Dolphin'de bende yönlendirme oluyor. Hocam ayarlarda Desktop Modu açık olabilir mi sizde? Bu arada benim cihaz sizinkinin tersi, 4S :)

ahmetfx' Alıntı:
Dolphin'de bende yönlendirme oluyor. Hocam ayarlarda Desktop Modu açık olabilir mi sizde? Bu arada benim cihaz sizinkinin tersi, 4S :)
Önbelleği sildim ayarı kontrol ettim bende masaüstü değil android seçili ama yönlendirme gerçekleşmedi. Belkide Andoid sürümünden kaynaklanıyordur.

hasari' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:
Önbelleği sildim ayarı kontrol ettim bende masaüstü değil android seçili ama yönlendirme gerçekleşmedi. Belkide Andoid sürümünden kaynaklanıyordur.

www ile girildiğindeki hatayı giderdim hocam, sizin sorun biraz garip. Ekran genişliğiniz yüksek olduğu için yönlendirme yapmıyor desem kendi tarayıcısı yönlendirme yapıyormuş. Bu konuyu araştıracağım.

Fender' Alıntı:
Hocam elinize sağlık Ipad den çok rahat okunabiliyor...
Sağolun hocam, iPad'ler için de biraz daha kapsamlı bir mobil site düşünüyorum, ekran genişliği ve çözünürlüğü çok iyi çünkü.

Hocam harika olmuş. Ellerinize sağlık. Tasarım konusunda gerçekten iyi işler çıkarıyorsunuz. Devamını dilerim. :alkis:

big_bang' Alıntı:
Hocam harika olmuş. Ellerinize sağlık. Tasarım konusunda gerçekten iyi işler çıkarıyorsunuz. Devamını dilerim. :alkis:

Teşekkür ederim hocam, zamanım olsa daha güzel çalışmalarım olacak ama vakit bulamıyorum..

Facebook tarzı sağdan açılır menü oluşturdum, bir de arama sayfası ekledim:

vr6d9.png

Geri