ilköğretim 3.sınıflar bilişim teknolojileri dersi

Kodla Büyü

aysegul_01

Üye
arkadaşlar okul müdürümüz bu sene 3.sınıflara da bilişim dersi verileceğini söyledi. ve bu uygulamanın zorunlu olduğunu söyledi. bilgisi olan var mı bu konuda?

aysegül hocam bunun zorunlu olmadığını biliyorum yani 1-2-3 de sen değil sınıf öğretmenleri giriyor.yani seçmeli bilgisayar dersi seçer kendisi işler dersini ama bizler girmeyiz o derse.öyle olsaydı normlar belirlendiğinde onlardaki dersler de kayda alınırdı ama alınmıyor

afedersin açıklayıcı olmamış olabilir; yazdıklarımı okudum da :) ama anatemayı verebilmişimdir umarım

zorunlu olup olmadığını bilmiyorum ama ben kendi okulumda 2. ve 3. sınıfların dersine geçen sene girdim bu sene de giriyorum hiçbir sorunla karşılaşmadım

zorunlu değil seçmeli dersler ve bu sene bende 1 2 ve 3. sınıf derslerine giriyorum şimdilik bir sorun yok

melikhan hocam ne dediğinizi anladım.arkadaşlar yaptığım araştırmaya göre ilköğretim kurunmları yönetmeliğinde sadece 4 ve 5 ler için bilşimtek. dersi görünüyor. müfettişle ters düşmeyeleim sonra. bizim 1.2.3. sınınflara derse girmemiz yasal değil gibi görünüyor.

3. SINIFLARA ÖNCELİKLE SINIF ÖĞRETMENLERİ GİRER. ha ben geçen yıl 1.2.3. ssınıflara girdim takır takır ücretimi aldım. İl milli eğitim bu konuyu araştırmıyor. İl milli eğitim 58 saat pc dersi olduğunu biliyor sadece bizim okulda. hangi sınıflara ders var bilmiyor. 58 saat için de 3 tane kontenjan veriyor. Daha önce çalıştığım (3 yıl önce) okulda da 2 ve 3 lerin dersine girdim ve hiç bir problem olmamıştı.

bu sene bende giriyorum.müdür bey ek ders sıkıntıı çekme hocam bunlarada gir dedi

ben iki yıldır giriyorum herhangi bir sıkıntı olmadı hatta 2.sınıfların dersinde dersime milli eğitim müdürü geldi dersi biraz dinledi öğrencilere bişeyler sordu ve memnuniyetini belirtip çıktı.

Geri