Ilisik kesme islemleri

Kodla Büyü

mav96

Site Gezgini
Arkadaslar tayini cikan "yeni bir sehirde, yeni bir okulda, yeni baslangiclar! biraz hüzünlü tabi :(" herkese hayirli olsun. Insallah gidecegimiz okullarda guzel gunler geciririz. Arkadaslar ilisik kesme, baska okulda baslama sureclerinde birtakim prosedurler var. Nezaman kesilmeli, nezamana kadar kesilmeli, keserken dikkat etmdmiz gereken hususlar vb. Konukarda tecrubeli arkadaş lar tecrubelerini bizimle paylasirlarsa cok seviniriz.tskurrler

Ben de takipteyim. İlk defa tayin olmuş birisi olarak neler yapılacağını az-çok duydum ama tam konuya hakim değilim.

Kararnameniz okulunuza geldikten sonra size tebliğ edilir ve ilişik kesme işlemlerinize başlarsınız.

4 tane personel nakil bildirim formu hazırlanacak. Kararnameniz eklenecek. Yolluk evraklarınız hazırlanacak. Personel nakil ve kararnamenizi içeren 4'lü set ile ilçe/il milli eğitime gideceksiniz. İlgili birim Sgk'den düşüm işleminizi yapacak. Elinizdeki evraklara eklenecek olan bu belge ile önce şube müdürünüze, oradan ilçe milli eğitim müdürünüze ve son olarak da mal müdürlüğünüze gideceksiniz. İmzalar atıldıktan sonra özlük birimine geri döneceksiniz ve 4'lü setten 1 veya duruma göre 2 takım evrağı alacaklar sizden. Kalan iki set evrak ile okulunuza döneceksiniz. 1 tanesini okul alacak, sonuçta size 1 takım evrak kalacak bununla göreve başlayacağınız okula gideceksiniz.

Okuldan ayrılırken imza karşılığında özlük dosyanız kapalı zarf ile size teslim edilebilir ve siz de yeni okulunuza verebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise posta yoluyla eski okulunuzun yeni okulunuza göndermesi.

Bu arada yolluk evraklarınızın hazırlanması gerek. Şoförler odasında tayininizin çıktığı yere göre km üzerinden rayiç bedel için belge almaya gideceksiniz. Bu belge ile okulunuza gelerek yolluk evraklarınızı hazırlatacaksınız. Yolluk işlemleri için geri kalan işleri okul da halledebilir. Sizden elden takip etmenizi de isteyebilir.

Yeni okulunuza gittiğinizde elinizde kalan 1 takım evrak yanına ek olarak göreve başlama yazınız yazılacak. Onunla beraber oradaki il/ilçe milli eğitime gideceksiniz. Özlük ve maaş servisinizi ziyaret edeceksiniz. KBS işlemleriniz (maaş, varsa promosyon vs için) ve göreve başlama/sgk giriş işlemleriniz yapılacak.

İl dışı tayinlerde ilişik kestikten sonra 15 gün içinde göreve başlamanız gerekmektedir. Kabaca bu şekilde diyebiliriz....

Kararnameler ne zaman çıkıyor...?yani 28 inde Başlıyor diyor ilişik kesmeler ona göre bilet falan ayarlamalı mı yoksa belli olmaz mı...?

Personel nakil bildirimine ilimizde Promosyon almamıştır yazisi ben gittikten aonra ilimde 1500 tl promosyon verecekler 6 senedir calisiyorum :puhaha: 500 tl yi 24 aya bolmuslerdi

bilisimcomu' Alıntı:
Kararnameler ne zaman çıkıyor...?yani 28 inde Başlıyor diyor ilişik kesmeler ona göre bilet falan ayarlamalı mı yoksa belli olmaz mı...?

İlişik kesme 28'inde başlıyorsa kararnameler de o gün gelir. Sistem üzerinden düşüyor zaten. Ha bayram sonrası olan 3 gün, gecikme yaşanır mı bilemem elbette...

Arkadaslar internetten biraz arastirdim, fakat kac gun icinde ilisik kesmemiz konusunda net birsey bulamadim. Yani 10 gun veya 20 gun sonra kesebilurmiyiz iliskimizi

mav96' Alıntı:
Arkadaslar internetten biraz arastirdim, fakat kac gun icinde ilisik kesmemiz konusunda net birsey bulamadim. Yani 10 gun veya 20 gun sonra kesebilurmiyiz iliskimizi
Personel nakil bildirimine okuldan ekleniyormuş hocam sordum . Şu ana kadar bir yaz falan gelmezse okullar başlayana kadar yapılabilir görünüyor.

İlişik kesme işlemlerine başlayan oldu mu arkadaşlar?

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DaMieN' Alıntı:
Kararnameniz okulunuza geldikten sonra size tebliğ edilir ve ilişik kesme işlemlerinize başlarsınız.

4 tane personel nakil bildirim formu hazırlanacak. Kararnameniz eklenecek. Yolluk evraklarınız hazırlanacak. Personel nakil ve kararnamenizi içeren 4'lü set ile ilçe/il milli eğitime gideceksiniz. İlgili birim Sgk'den düşüm işleminizi yapacak. Elinizdeki evraklara eklenecek olan bu belge ile önce şube müdürünüze, oradan ilçe milli eğitim müdürünüze ve son olarak da mal müdürlüğünüze gideceksiniz. İmzalar atıldıktan sonra özlük birimine geri döneceksiniz ve 4'lü setten 1 veya duruma göre 2 takım evrağı alacaklar sizden. Kalan iki set evrak ile okulunuza döneceksiniz. 1 tanesini okul alacak, sonuçta size 1 takım evrak kalacak bununla göreve başlayacağınız okula gideceksiniz.

Okuldan ayrılırken imza karşılığında özlük dosyanız kapalı zarf ile size teslim edilebilir ve siz de yeni okulunuza verebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise posta yoluyla eski okulunuzun yeni okulunuza göndermesi.

Bu arada yolluk evraklarınızın hazırlanması gerek. Şoförler odasında tayininizin çıktığı yere göre km üzerinden rayiç bedel için belge almaya gideceksiniz. Bu belge ile okulunuza gelerek yolluk evraklarınızı hazırlatacaksınız. Yolluk işlemleri için geri kalan işleri okul da halledebilir. Sizden elden takip etmenizi de isteyebilir.

Yeni okulunuza gittiğinizde elinizde kalan 1 takım evrak yanına ek olarak göreve başlama yazınız yazılacak. Onunla beraber oradaki il/ilçe milli eğitime gideceksiniz. Özlük ve maaş servisinizi ziyaret edeceksiniz. KBS işlemleriniz (maaş, varsa promosyon vs için) ve göreve başlama/sgk giriş işlemleriniz yapılacak.

İl dışı tayinlerde ilişik kestikten sonra 15 gün içinde göreve başlamanız gerekmektedir. Kabaca bu şekilde diyebiliriz....

Çok açıklayıcı bir yazı olmuş.Teşekkürler hocam :)

Hocalarım merhaba. İlişik kesme ile ilgili merak ettiğim bir husus var. Benim atamam il dışına çıktı. Ancak eşimin çıkmadı. Şimdi eşimin özür ataması istemesi için benim ilişiğimi kesip atamamın çıktığı okulda göreve başlamam gerekiyor mu? Öyleyse kaç gün içinde ilişik kesmem gerekiyor?

İlişik kesmeniz gerekir mantıken. Aynı yerdeyken nasıl eş durumu isteyebilirsiniz ki? Bende aynı durumdayım sizin gibi. Özür tayininden önce yeni okulunuza başlamış olmalısınız.

Önceki senelerde kararname ile eş özrü istenebildi. Ama bunun için MEB'den ayrıyeten okullara yazı gelmişti. ben de sizinle aynı durumdayım. Şuan bu konutla ilgili bir gelişme yok. Soracak olursak farklı farklı cevaplar alacağız. Bir kaç hafta beklemekte yarar var aslında.

Eşiniz eş durumu tayini isteyecekse, kararnamenizle eş durumu isteyebiliyorsunuz. Zaten mebbiste yeni görev yeriniz gözüküyor herhangi bir belgeye gerek olmadan sistem üzerinden eşiniz isteyebiliyor. Diyelim ki gönlünüzdeki okul olmadı çok uzak biryere çıktı eşinizin tayini ikiniz de iptal ettirebiliyorsunuz. Geçen sene bu şekilde oldu. Tabii yine de milli eğitim müdürlüğünün atama bölümünden doğrulama yapmakta fayda var.

Kararnamelerden haber var mı?

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Demise' Alıntı:
Eşiniz eş durumu tayini isteyecekse, kararnamenizle eş durumu isteyebiliyorsunuz. Zaten mebbiste yeni görev yeriniz gözüküyor herhangi bir belgeye gerek olmadan sistem üzerinden eşiniz isteyebiliyor. Diyelim ki gönlünüzdeki okul olmadı çok uzak biryere çıktı eşinizin tayini ikiniz de iptal ettirebiliyorsunuz. Geçen sene bu şekilde oldu. Tabii yine de milli eğitim müdürlüğünün atama bölümünden doğrulama yapmakta fayda var.

Bana atama şubenin söyledikleri paylaşmış olduğum bağlantıdaki açıklamada olduğu gibi 2 yıldır böyle e-posta gönderildiği ancak ilişik kesmeyenlerin eş özrü tayini isterken epey sorunlar yaşadığıydı. Yine de beklemek gerektiği. Bu konu üzerine yine yazı gelebileceğini söylediler.

eş durumunu bekleyen arkadaşlar ilişiğinizi eş durumu atamasına kadar kesmiyorsunuz.. okul idaresi bu konuda sizi zorlayamaz.. zaten yakında bununla ilgili yazı okullara her sene geliyor... biraz dana bekleyelim daha kararnameler yeni gelmeye başladı

Arkadaşlar personel nakil bildirimini okul kendi mi hazırlıyor?eğer örneği varsa elinizde paylaşabilir misiniz?

Eşi eş durumu isteyecek il dışından atanan öğretmen Ağustos özür grubu ataması sonuçlanan kadar ilişik kesmeyebilir. Eşi kendisinin atama kararnamesine göre eş durumu yapacak. alıntı http://www.ogretmenlericin.com/meb/meb- ... 18599.html

arkadaşlar kararnamemizin bir örneğini eşimizin okuluna mı götürüyoruz... ne yapacağınızı bilen var mı...

İlişkisini kesen arkadaşlar temmuz maaşını yeni görev yeri mi yapacak?Müdür senin ilişkini kesmeyelim temmuz maaşı biz yapalım işleri zorlaştırmayalım diye söyledi bana.

arkadaşlar bu ilişiği kesme ve göreve başlama işlemleri arasında geçen sürede(örneğin bir hafta gibi) maaşımızdan kesinti oluyor mu?

Geri