İliçi Özür grubu Haksızlığı

Kodla Büyü

zibula

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Başvuru yazısındaki yönetmeliğin 35.maddesinde ; "(2) İl içinde ve iller arasında yapılacak özür durumuna bağlı yer değiştirmelere ilişkin duyuru ve başvuruları birlikte alınır. Yer değiştirme suretiyle atamalar, öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esas alınarak yapılır." denilmektedir.Ancak önce ildışı yapılıp 10-20 puanlara merkezleri doldurdular.bizim 150 puanımızla bırakın merkezi 30km aşağısı okul yok..ACİL düzeltilmeli,iliçi-ildışı özür birlikte yapılmalıdır..

iyide sayın hocam biraz merhametli olun il dşında olan evli arkadaslar için durum daha zor gözüküyor siz en azından il içindesiniz.
ben de özür durumu falan yok ama düşününce il dısındaki arkadaslar için biraz öncelik tanınmalı

ama şöyle bişeyde var, il dışında olunca herkes yine lendi yerinde oluyo, il içinde bi gariban günde saatlerce yol gidip geliyo, ne evden bişey anlıyo ne de okuldan.. Eve gelince uyumaktan başka bişeyi gözü görmüyo, ne yemek ne bulaşık :D Tabiki ayrı olmak çok zor, ama gidiş gelişte çok zor. Normlarımız bi düzelse, il içi il dışı zaten beraber yapılır inş. Bu sefer bi tuhaftı zaten, son anda çıtı.

mutlu112' Alıntı:
iyide sayın hocam biraz merhametli olun il dşında olan evli arkadaslar için durum daha zor gözüküyor siz en azından il içindesiniz.
ben de özür durumu falan yok ama düşününce il dısındaki arkadaslar için biraz öncelik tanınmalı
Hocam ben ildışındakiler gelemesin demiyorum..önceden ikisi bir açılır,puanı fazla olan merkeze gelirdi.az olan köy/belde..ildışından gelen eşinin ilinin yakınına bile razı olurdu eskiden...ben eşimden 1.5 yıl başka illerde 1.5 yılda başka ilçelerde çalıştım.10 senelik öğretmenim daha yaklaşamadık.Önceden ilk atanan önce zorunlu hizmete gider,sonra istediği ilin köy/beldesine gelir,sonrada merkeze gelirdi...şimdi yeni atananlar yok norm fazlası ataması yok öncelikli ildışı ataması derken merkezdeler,doğu görevini yapmış,geçmişte eşinden ayrı kalmayı göze alıp/sabredip yaklaşmaya çalışanların hakkı yendi..Ateş düştüğü yeri yakar tabii..Bu atamada merkezler boştu..ümitliydik..Hayırlısı..

İl içi özüre ildeki en iyi okulları açıp normal tayin için yer bırakmıyorlar bir de işin o yanı var....2 sene önce 2 km köyden en merkez okula bir arkadaşı atadılar özür durumundan.İşin bir de bu yönü var.

ilon' Alıntı:
İl içi özüre ildeki en iyi okulları açıp normal tayin için yer bırakmıyorlar bir de işin o yanı var....2 sene önce 2 km köyden en merkez okula bir arkadaşı atadılar özür durumundan.İşin bir de bu yönü var.
..
+1
benim bildiğim il dışına ayrı, il içine ayrı okullar açılıyor. hatta bazı okullar il dışında hiç gösterilmiyor sadece il içine açılabiliyor. (tam tersi de geçerli)

Hep diyorum, bizim sıkıntımızil içinin önce, il dışının sonra olması veya eş durumunun en son olması filan değil, normumuzun olmaması.. Bi normumuz düzelse hiç bi sorun kalmayacak..

arkadaşlar ben şuan meslek lisesindeyim. daha önce ilköğretimde de çalıştım. eş durumundan eşimin bulunduğu ilçeye gitmek istiyorum ama tek bir tane ortaokul açıldı. gidiş geliş hergün 65 km yol yapıyorum. tek toplu taşıma aracı ile gidilemediği için kendi aracımla gidiyorum ama aylık 400 tl gibi bir bütçem yol masrafına gidiyor. eskiyen lastikler habire artan km ve bakım masrafları da cabası. ama normlarda sıkıntı olduğu için kendi okulumda kalmayı tercih ettim. yaza kadar idare edeceğim yapacak bişey yok. çünkü gitsem ders yok açılan okulda gidip ne yapıcam orası var. norm fazlası olunca biliyorsunuz sağa sola savrulup duruyoruz sinir stres. yol stresini bir dönem daha çekmeye karar verdim bende. arkadaşlar herkes birlik olmadıkça tek tek sesi çıkanlardan korkmuyorlar. birliktelikle ancak bir yere varılabilir. kalabalık bir topluluğuz ama herkes başkası arasın hakkımızı havasında.

yazın da bişey değişmeyecek norm işimiz çözülmezse vay halimize bizim branşçılar geliyor 50 tane okul açıldı diye hava atıyor bizde açılan okul yok. Şu branş öğretmenleri içinde normu sıkıntı olan bi biz varız

zibula' Alıntı:
Başvuru yazısındaki yönetmeliğin 35.maddesinde ; "(2) İl içinde ve iller arasında yapılacak özür durumuna bağlı yer değiştirmelere ilişkin duyuru ve başvuruları birlikte alınır. Yer değiştirme suretiyle atamalar, öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esas alınarak yapılır." denilmektedir.Ancak önce ildışı yapılıp 10-20 puanlara merkezleri doldurdular.bizim 150 puanımızla bırakın merkezi 30km aşağısı okul yok..ACİL düzeltilmeli,iliçi-ildışı özür birlikte yapılmalıdır..
hocam normumuz olmdığı için malesef tayin bile isteyemiyoruz.ben 96 puanla ildışı özür grubu atamalarında istanbula tayin bile isteyemedim malesef.neden eşimin olduğu ilçede hiçbir okul açılmadı ....

fatih projesinden akıllı tahtalar heryere gelirse ben biraz bundan umut ediyorum okullar açılır diye. belki bize ihtiyaçları olur o zaman

Böyle devam edemeyiz heralde, illaki bizi bişey yapacaklar, ya dersimiz zorunlu olacak, ya her okula bir bilgisayarcı gönderilecek ya da bizi başka bi yerlere gönderecekler, bu şekilde devam edemez. Ben bekliyorum hangisi olacak diye :)

seyma' Alıntı:
Böyle devam edemeyiz heralde, illaki bizi bişey yapacaklar, ya dersimiz zorunlu olacak, ya her okula bir bilgisayarcı gönderilecek ya da bizi başka bi yerlere gönderecekler, bu şekilde devam edemez. Ben bekliyorum hangisi olacak diye :)

bu gidişle daha çok bekleriz hocam. biz bişeyler yapmadıkça onların yapacağı yok.
şöyle sorayım siz ne kadar zamandır bekliyorsunuz?

bu bekleme süreci birilerinin elini taşın altına koyacağı zamana kadar devam edecek hocam. birileri ses çıkarıp hak arama çabasıyla bişeyler yapana kadar beklemeye devam. bakanlığın bizim için hiçbir şey yapmaya niyeti de isteği de yok. olsa 50 kez yapmışlardı zaten.

seyma' Alıntı:
ama şöyle bişeyde var, il dışında olunca herkes yine lendi yerinde oluyo, il içinde bi gariban günde saatlerce yol gidip geliyo, ne evden bişey anlıyo ne de okuldan.. Eve gelince uyumaktan başka bişeyi gözü görmüyo, ne yemek ne bulaşık :D Tabiki ayrı olmak çok zor, ama gidiş gelişte çok zor. Normlarımız bi düzelse, il içi il dışı zaten beraber yapılır inş. Bu sefer bi tuhaftı zaten, son anda çıtı.

Yanlış anlaşılmak istemiyorum umarım herkes evine yakın yerlere gelir. Ama böyle bir durumda bayanın çalıştığı yerde oyurmak daha mantıklı.Yeni evlendiğimizde merkeze tayinim çıkana kadar eşim iki yıl ilçeden geldi gitti. 3 vasıta yapıyordu. Hakkını ödeyemem bende çok rahat ettim.

yıllarca il içi tayini il dışından önce yapılıp haksızlık yapılmadı mı bence öncelik il dışındakinin olmalı ben bi haksızlık görmüyorum

ilon' Alıntı:
bu durumun olduğuna eminmisiniz hocam? Merkez köydekiler şehir merkezi için eş durumuna başvuramıyor diye biliyorum ben

edersoy' Alıntı:
seyma' Alıntı:

Yanlış anlaşılmak istemiyorum umarım herkes evine yakın yerlere gelir. Ama böyle bir durumda bayanın çalıştığı yerde oyurmak daha mantıklı.Yeni evlendiğimizde merkeze tayinim çıkana kadar eşim iki yıl ilçeden geldi gitti. 3 vasıta yapıyordu. Hakkını ödeyemem bende çok rahat ettim.

Şartlar her zaman uymuyo ki hocam. Bizde ilçeden merkeze gelen yok, merkezden kadromun bulunduğu ilçeye gidiş geliş yapan çok. Diğer hocalarla beraber gidiş geliş yapıyoruz, hem maddi olarak rahat oluyo hem de birlikte gidince sıkıntı olmuyo. Ayrıca bizim ilçedeki okul tam gün sabah sekiz buçukta derse başlıyoruj, 7 de yola çıksak yetişiyoruz. Eşimin merkezdeki okulu 7'de başlıyo. Onun derse yetişebilmesi için beş buçukta yola çıkması lazım, özel araçla gitmesi lazım, maddi manevi yönden çok zor olurdu. Hem ailem merkezde, hem 5 yıl köyde, dağ başında yaşadık, artık merkeze gelelim dedik, Bir sürü şey var :) Zor oluyo ama çok şükür dersim üç gün. Çok kötü durumda değilim..

Geri